Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
збірка ПБ 2012р..docx
Скачиваний:
5
Добавлен:
26.11.2019
Размер:
50.31 Mб
Скачать

Положення про проведення конкурсу на кращий твір, казку, оповідання, історію, вірш на протипожежну тематику

05.11.2012р.

Мета: розширити знання гуртківців про правила поведінки під час виникнення пожежі; розширити вміння самостійного написання казок, оповідань, історій, віршів та користуватися різними джерелами по даному напрямку; виховувати творчість, відповідальність, обережність.

Умови конкурсу:

  • конкурс проводиться 05.11.2012 року у рамках Тижня знань Пожежної безпеки;

  • у конкурсі приймають участь всі бажаючі гуртківці, які можуть і хочуть проявити свої літературні здібності;

  • конкурс провести для різних вікових категорій.

Оцінювання:

  • оцінювання проводиться компетентною комісією;

  • кращі роботи будуть видані збіркою.

Склад журі:

Директор – Мороз Л.Я.

Психолог – Козубенко Т.Г.

Педагог-організатор – Коваленко Т.О.

Виховна година «Обережно вогонь!»

Мета: дати поняття про значення вогню в житті людини; з'ясувати причини виникнення пожеж; озна­йомити з правилами протипожежної безпеки; розвива­ти відповідальне ставлення до поводження з сірника­ми, уміння запобігати виникненню пожеж, відстоювати свою думку; виховувати взаємодопомогу та взаємонавчання щодо елементарних правил протипожежної безпеки.

Основні поняття й терміни: пожежа, пожежний, вогнище, полум'я.

Методи: групова робота, інсценізація вистави.

Обладнання: технічні засоби для демонстрування презентації, картки, плакат «Не бавтеся, діти, бо можна згоріти!»; література на протипожежну тематику, засоби для гасіння пожежі, фотографії з місць подій, де відбувалися пожежі; дитячі роботи й малюнки на тему «Вогонь — наш друг чи ворог?»; схема «План евакуації учнів школи»; пам'ятки (за кількістю учнів).

Хід заходу

Учитель. Діти! Простір, у якому ми живемо, наповнений красою, радістю і щастям. Дуже важ­ливо нам зберегти його таким, яким він є: не зни­щити, не зруйнувати, а залишити землю чудовою для інших людей.

А ще слід зберегти своє життя і здоров'я, щоб насолоджуватися природою. Здебільшого це за­лежить від того, як ви будете поводити себе, як виконуватимете правила протипожежної безпеки, як ви любите, бережете навколишній світ, такий тендітний і неповторний, дзвінкий і чудовий.

На плакаті написано загадку:

Може він все спопелити,

Але може й обігріти,

Якщо студить нас зима.

Обережні будьте з ним

І сьогодні, і завжди,

Щоб не сталося біди.

(Вогонь)

Кажуть, що людина довго може дивитися на воду та вогонь. Саме про нього йтиме сьогодні мова. Ми спробуємо з'ясувати: вогонь нам друг чи ворог? Як ви вважаєте, яку користь він приносить?

Учень

Він може зігріти, зварити обід.

Він плавить метал і розтоплює лід.

Учитель. Але вогонь може бути дуже небез­печним. Коли це буває? Учень

А може і ліс велетенський спалити,

Майно і будинок — усе спопелити.

Учитель. Увага на екран. (Перегляд слай­дів).

— Які ж висновки можна зробити?

Учень. Вогонь здавна є другом людини. Він допомагає їй обігріватися й одягатися. З його до­помогою людина готує собі їжу. Вогонь використо­вують у багатьох галузях народного господарства. Він рухає складні технічні засоби та пристрої, до­помагає людині.

Учень. Але вогонь може стати і жорстоким ворогом. Якщо з ним необережно поводитись, він виходить із-під контролю людини, може знищи­ти міста і села, будинки, ліси, урожаї, — усе, що зустрінеться на його шляху. Часто у вогні пожеж гинуть люди.

Учитель. 26 квітня — день ушанування за­гиблих на Чорнобильській АЕС.

Завітаємо до статистичного бюро.

Щороку у світі трапляється близько 5млн по­жеж, щодня в Україні — близько 120. Приблизно кожна шоста-восьма пожежа в нашій країні вини­кає через пустощі дітей, їхнє невміле, необережне поводження з вогнем. Кожен п'ятий, що загинув під час пожежі, — неповнолітній. За цією статис­тикою — трагедії багатьох людей, збитки держа­ви в мільйони гривень. Але не виміряти гіркоту втрат, коли у вогні гинуть діти.

Пожежа — це лихо, яке завдає шкоди, причин його може бути багато. Однак виділяють декіль­ка, через які найчастіше виникають пожежі.

З'ясуємо, які це причини, виконавши завдання.

Робота в групах

Учні об'єднуються в групи по 4-5 осіб. Ви­значення найзагальніших причин виникнення пожеж.

Завдання: допишіть речення.

Причиною пожежі можуть бути:

  • пустощі ____________ з (вогнем);

  • іскри _____________ вогню (бенгальського);

  • саморобні ____________ прилади (обігрівальні);

  • одяг, що сушиться біля __________________

(увімкнених електричних) чи __________ приладів (газових);

  • несправна _________ розетка (штепсельна), ___________ на електричному шнурі (вилка).

Учитель. Перейдемо до вивчення правил по­жежної безпеки.

1-й учень

Правила пожежні бездоганно знайте!

Правила пожежні ви запам'ятайте!

2-й учень

Правило перше вивчіть скоріше,

Правило перше — найважливіше.

В дома й на вулиці слово до слова

Запам'ятайте обов'язково!

Усі

Сірників ви бережіться —

В сірниках вогонь таїться!

3-й учень

Вогонь — не забавка!

Завчіть назавжди!

Щоб не було отакої біди.

4-й учень

Якось четверо хлоп'яток

Вийшли разом погуляти.

На горищі опинились.

5-й учень

Там присіли у пітьмі

Серед мотлоху самі.

Висла курява в кутках

З павутини у нитках.

6-й учень

Не злякались пустоти —

Грались в темряві вони,

Бо носили хлопчаки

У кишенях сірники.

7-й учень

Запалив один із них

Пару вогників малих.

Розступилася пітьма

Перед хлопцями сама.

Заблищало щось. Та враз

У руках вогонь погас.

1-й учень

Запалили хлопчаки

Аж чотири сірники.

2-й учень

Сергійко крикнув: «Ай-я-яй!

Погляньте: брошка! Цур моя!»

У бік він сірника жбурнув

І миттю знахідку хапнув.

3-й учень

І не помітив з них ніхто...

Усі

І не помітив-з них ніхто,

Як вогник в них за спиною

Злетів, стріпнувсь пташиною!

4-й учень

Хлоп'ята налякалися,

Оце так догулялися,

Оце так натворили!

5-й учень

Тікаймо, що є сили! —

Сергійко закричав

І знахідку сховав.

6-й учень

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]