Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Пояснювальна КП ТБВ.doc
Скачиваний:
7
Добавлен:
20.11.2019
Размер:
5.42 Mб
Скачать

7.2 Визначення необхідної продуктивності комплекту за зміну.

Визначимо необхідну продуктивність комплекту за зміну

Аналізуючи умови будівництва, робимо висновок що дану роботу можуть виконати машини двох типів: екскаватори з прикріпленими до них автосамоскидами, або самохідні скрепери. Причіпні скрепери і бульдозери застосовувати не доцільно тому що відстань переміщення грунту дуже велика (8 км.).

Розглянемо деякі можливі варіанти використання машин:

І варіант – 2 екскаватори Е1252Б із загальною продуктивністю 65,3 м3 (65,3* 8 = 522,4 м3/зм.; 522,4 * 2 = 1044,8 м3/2 зм. ; 1044,8 * 2 = 2089,6 м3/ 2 зм. 2екс.)

ІІ варіант – 3 екскаватори Е 652 БС із загальною продуктивністю 36,6 м3 (36,6 * 8 = 292,8 м3/зм.; 292,8 * 2 = 585,6 м3/2 зм.;585,6 * 3 = 1756,8 м3/2 зм. 3 екс.;)

За умови виконання нормальної виробітки на 100% фактичний час, який затрачається на всю роботу, складатиме:

Т1 = 14056,82/2089,6 = 6,73 ≈ 7 змін; Т2 = 14056,82/1756,8 = 8,0 змін.

І варіант:

Вираховуємо собівартість машино – зміни кожного із екскаваторів, які входять в комплект.

Е = 13,8 + 2,51* 8 = 33,88грн.

Де - 13,8 – затрати на розвантаження і завантаження екскаватора; 2,51 – затрати на 1 км. Перевезення; 8 - дальність переміщення.

Сm.e = 8,0 ( 1,86 + 2,08 + 1,36) = 42,4 грн.

Де – 1,86; 2,08; 1,36 – відповідно затрати на утримання обслуговуючого персоналу, технічне обслуговування і енергозмазуючі матеріали на машино / годину роботи екскаватора.

Собівартість машино / зміни кожного з екскаваторів:

грн.

Тзм. = 7 змін; Г = 5174 грн. ; Тр = 384 зміни.

Де - Тзм. = 7 змін – фактичний час роботи комплекту машин, змін; Г = 5174 грн. – річні затрати на амортизаційні мвідрахування; Тр = 384 зміни – кількість змін роботи машин за рік.

ІІ варіант:

Е = 10,1 + 1,58* 8 = 22,74грн.

Сm.e = 8,0 ( 1,86 + 1,19 + 0,85) = 31,2 грн.

грн.

Тзм. = 8 змін; Г = 3819 грн. ; Тр = 384 зміни.

Собівартість розробки 1 м3 грунту:

І варіант:

грн./м3

ІІ варіант:

грн./м3

Де – 60,31;43,98 – собівартість машино – зміни по першому і другому варіанті; 2,3 – кількість провідних машин ; 2089,6; 1756,8 – загальна продуктивність .

Затрати праці на машино – зміну, год. – чол.

І варіант:

Затрати праці за машино – зміну:

люд.- год.

Те = 7 + 0,6 * 8 = 11,8 люд.- год.

Тэ = (0,83 + 11)* 8,0 = 94,64 люд.- год.

Де - Те – трудомісткість при виконанні одноразових робіт; Тэ – затрати на ремонт, обслуговування та на 1 км. Пробігу. 0,83; 0,55 – трудомісткість при технічному обслуговуванні та технічному ремонті; 11; 10,5 – трудомісткість машиністів які обслуговують екскаватор; 7 – затрати праці на завантаження та розвантаження; 0,6 – затрати праці на 1 км. Дальності перевезення машин; 8 – дальність транспортування.

ІІ варіант:

люд.- год.

Те = 7 + 0,6 * 8 = 11,8 люд.- год.

Тэ = (0,55 + 10,5)* 8,0 = 88,4 люд.- год.

Трудомісткість розробки 1 м3 грунту:

І варіант:

люд.- год./ м3

ІІ варіант:

люд.- год./ м3

Де 3,2 – кількість екскаваторів.

Розрахуємо економічне порівняння варіантів:

С1 = 60,31 * 2 * 7 = 844,34 грн.

С2 = 43,98 * 3 * 8 = 1055,52 грн.

Де – 60,31; 43,98 – собівартість машино – зміни екскаваторів; 2,3 – кількість екскаваторів; 7,8 - кількість змін, фактичний час розробки.

Вартість основних та оборотних фондів:

грн.

грн.

Эн = Нрн*( ) = 208,21* 0,5 * ( 1- 8/7) = - 14,57

Нр = 1,08 * 60,31 * 2 * 7 – 43,98* 2 * 8 = 208,21грн.

Э = (С1 – С2) + Ен * (К1 – К2) ± Эн = (844 – 1055,52) + (924,76 – 986,25 )*0,15 – 14,57 = -235,31 грн.

Виявилось, що перший варіант економічні ший за другий на 235,31грн., отже його необхідно прийняти для розробки котловану.