
- •Iiрозрахунково-конструктивний розділ
- •1 Збір навантажень
- •Збір навантажень на 1м² перекриття
- •2 Статичний розрахунок
- •3 Конструктивний розрахунок
- •3.1 Розрахунок панелі по нормальних перерізах
- •3.2 Розрахунок міцності перерізів, навкісних до поздовжньої осі елемента
- •3.3 Визначення геометричних характеристик поперечного перерізу
- •3.4 Визначення втрат попереднього напруження і зусилля обтискування
- •4 Розрахунок панелі в стадії виготовлення, транспортування та монтажу
- •4.1 Визначення зусиль
- •4.2 Розрахунок міцності перерізу панелі як позацентрового обтиснутого елементу
- •4.3 Розрахунок монтажної петлі
3.4 Визначення втрат попереднього напруження і зусилля обтискування
Попереднє напруження в арматурі без урахування втрат прийнято
0,6Rsn=0,6·785=471 МПа.
Перші втрати до закінчення обтискування:
від релаксації напружень
σ1=0,03; σsp=0,03·471=14,1 МПа;
від температурного перепаду σ2=0, бо при пропарюванні переміщення піддону і панелі проходить одночасно;
від деформації анкерів σ3=0 і форми σ5=0, бо вони повинні бути враховані при визначенні довжини заготовки арматури;
від тертя арматури по стінках каналів σ4=0, бо канали відсутні.
Зусилля попереднього обтискування з урахуванням втрат для коефіцієнта точності γsp=1.
P1=As(σsp-σ1-σ2)=4,52(471-14,1-0)(100)=206518,8 Н=206,518 кН,
Відстань від точки прикладання зусилля в напруженій арматурі до центра ваги:
eop=y0-ap=10,92-3=7,92 см
Напруження обтискування бетону:
Передаточна міцність бетону:
Rbp=0,5·B20=0,5·10=10 МПа
Для відношення:
σbp/Rbp=3,06/10=0,306<α=0,25+0,025Rbp=0,25+0,025·10=0,5
втрати від повзучості, що швидко настає:
σ6=0,85·40σbp/Rbp=0,85·40·0,306=10,4 МПа
Отже, перші втрати напружень до закінчення обтискування бетону:
σlos1=σ1+σ2+σ6=14,1+0+10,4=24,5≈25 МПа
Напруження у попередньо напруженій арматурі з врахуванням перших втрат:
σsp1=σsp-σlos1=471-25=446 МПа.
Зусилля обтискування з урахуванням перших втрат напружень для γsp=1
P1=As(σsp-σlos1)γsp=(471-25)3,14(100)=140044 Н=140 кН
Напруження в бетоні після обтискання:
σbp=P1/Ared+P1eop2/Ired=140044/1386,7+140044·7,922/61932,3=243 Н/см2=
=2,43 МПа<0,95Rbp=0,95·10=9,5МПаУмова задовольняється.
Втрати напружень після обтискання бетону:
від усадки σ8=35 МПа;
від повзучості для σbp/Rbp=2,43/10=0,243<0,75
σ9=150·0,85σbp/Rbp=150·0,85·0,243=31 МПа.
Разом другі втрати напружень:
σlos2=σ8+σ9=35+31=66 МПа
повні втрати напружень:
σlos=σlos1+σlos2=25+66=91<100МПа
Для подальших розрахунків прийнято σlos=100МПа
Зусилля обтискування з урахуванням всіх втрат напружень
P2=As(σsp-σlos)=3,14(471-100)(100)=116500Н=116,5кН
4 Розрахунок панелі в стадії виготовлення, транспортування та монтажу
4.1 Визначення зусиль
Панелі підіймають за петлі, розташовані на відстані 0,35 м від торців. Від`ємний згинальний момент в перерізі панелі, від власної ваги, де (з врахуванням коефіцієнта динамічності kd=1,6).
gc=kdq6/l0=1,6·28100/6,48=6938,27Н/м,
де q6– власна вага панелі,
Ma=gcl12/2=-0,5·6938,27·0,352=-424,97Нм.
Зусилля обтискання панеліN`n приймаємо як навантаження яке прикладене зовнішньо позацентрова і при натягуванні арматури на упори дорівнює:
N`n=(γspσ01-330)Asp,
де σ01=σsp-(σ1+σ2)=471-(14,1+0)=456,9 МПа, втрати від повзучості, що швидко настає σ6 не враховують; γsp=1,1 –коефіцієнт умов роботи в стадії виготовлення та монтажу панелі; σsc,u=330 МПа – зниження попереднього напруження в арматурі в результаті скорочення (обтиску) бетону в граничному стані.
N`n=(1,1·456,9-330)3,14=541,9 МПа·см2=54,19 кН,
вважатимемо, що МПа·см2=100 Н.