Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
1534_відк урок з укр. мови.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
15.09.2019
Размер:
3.8 Mб
Скачать

Тема

Ішенко.О.А.


Тема уроку: Вправи на визначення роду і числа прикметників за відповідними іменниками. Складання усної розповіді за малюнком.

Мета уроку: Вдосконалювати вміння учнів визначати рід і число прикметників у зв’язку з іменниками, добирати прикметники-антоніми. Поглиблювати знання про текст. Вчити школярів будувати зв’язну розповідь за малюнком. Розвивати усне мовлення, збагачувати лексичний запас учнів. Виховувати любов до праці.

План уроку:

І. Організаційний момент.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

1. Хвилинка каліграфії.

2. Актуалізація знань.

ІІІ. Узагальнення і закріплення вивченого.

ІV. Фізкультхвилинка.

V. Складання усного твору.

VІ. Підсумок уроку.

Хід уроку:

І. Організаційний момент.

Встаньте, діти, всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько.

Посміхніться ви до мене,

Посміхніться і до себе.

Привітайтесь: «Добрий день!»

Девіз нашого уроку:

Діяти – активно!

Думати – оперативно!

Сперечатись – доказово!

Для всіх обов’язково!

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  • Сьогодні у нас урок незвичайний. Я запрошую вас у цікавий світ телебачення. Сьогодні ви будете не тільки слухачами і глядачами, а й станете активними учасниками, дізнаєтеся більше про прикметник, рід та число.

А зараз анонс передач, які ми сьогодні переглянемо.

Передача «Правила життя».

Передача «Слідство ведуть знатоки».

Передача «Найрозумніший».

Реклама.

Передача «Навколо світу».

Передача «Планета-спорт».

Передача «Хіт-парад дикої природи».

1. Хвилинка каліграфії.

Телепередача « Правила життя» та її ведучий Теліман Василь.

1. Пальчикова гімнастика:

- Привітаємося з ручкою. Спочатку 1 пальчик, 2, 3, 4, всі пальчики. Працює друга рука так само.

- Гра «Мурашка»

2. Щоб правильно й гарно писати,

Нам з’єднання букв слід усім пригадати.

Бб бу бо бі

Доброго ранку! Доброго дня!

3. Складання речення із слів.

Бажаємо вам здоров'я і добра!

- Ми часто говоримо один одному ці слова. Це не тільки вияв ввічливості. У цих словах ми виявляємо свою людську сутність.

Ми говоримо один одному: здрастуйте, доброго здоров'я. Цим висловлюємо своє ставлення до найбільшої цінності – людини. Не сказати людині «здрастуйте» - виявити свою невихованість. Слово «здрастуйте» має чудодійну властивість. Воно пробуджує почуття взаємного довір’я, зближує людей, відкриває їм душі.

4. Зробити звуко-буквений аналіз слова здоров'я.

Здоров'я [з д о р о в й а] 7б., 8 зв.

5. - Назвати в реченні прикметники.

- Якого роду прикметник.

- Поставити прикметник добрий в Ж. роді, С. роді.

(Доброго, Ч. рід, добра, добре)

2. Актуалізація знань.

Наступна передача «Слідство ведуть знатоки» і я її ведуча Приходько Л. М.

Я прочитаю вірш С. Жупанина «Хто молодець?», а ви повинні в ньому знайти прикметники і записати їх у зошит. Для вас у класі існують підказки.

Вранці ми із добрим ділом

привітали понеділок.

Ніченька минула скоро, -

трудовий іде вівторок.

Спритна, вміла, молода,

вже настала середа.

Йде четвертий день тепер,

називається четвер.

Діло добре ладиться,

як настала п’ятниця.

Дома скрізь кипить робота,

як почався день – субота.

А субота з хлібом-сіллю

привела сестру – неділю.

Ось і тижневі кінець,

хто трудився – молодець.

Виписати: добрим, трудовий, спритна, вміла, молода, добре.

Слова в класі: добрим, трудовий, спритна, вміла, молода, добре, суботній, весела, святковий, сестра, день.

ІІІ. Узагальнення і закріплення вивченого.

Телепередача «Найрозумніший» та її ведуча я, Приходько Л. М. Сьогодні у нас грають ряди, і ми дізнаємося учні якого ряду найрозумніші. Кожен ряд вибирає собі колір (жовтий, червоний, зелений). За правильні відповіді будете отримувати фішки. Хто більше набере фішок.

1).