Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ekonomichna_chastina.doc
Скачиваний:
10
Добавлен:
13.09.2019
Размер:
68.61 Кб
Скачать

4.2 Розрахунок собівартості (витрат) дизайнерської продукції(послуг, роботи)

У цьому розділі автор розрахував поточні витрати: класифікацію витрат, структуру точних витрат за окремими групами на фірмі різних галузей, а так само розрахував собівартість і ціну на дизайнерську роботу.

Таблиця 4.1 - Розрахунок собівартості (витрат) дизайнерської продукції (послуг, роботи)

Стаття витрат

Розрахунок

Сума,грн.

1.Сировина та матеріали

В м =Н в.і. * Ц і.м., (4.1)

де: Н в.і. – норма витрат і-того матеріалу на послугу, од.

Ц і.м. ­­- ціна і-того матеріалу за одиницю виміру з ТЗР, грн.

С бум. = 5 * 0,50 = 2,50

С диск = 1 * 2,50 = 2,50

С фарба = 5 * 3,00 = 15,00

20,00

2Послуги спец. Підприємств і організацій

С інт. = 100 * 2,00 = 200,00

200,00

3.Паливо та енер-

гія

С ел. = Нз. ел. * Ц ел.м. = 0,35 * 100 * 0,24= =8,40

8,40

4.Основна заро

бітна плата

ЗП осн. = Q в. * К н., (4.2)

де: Q в. – винагорода дизайнеру (розцінка роботи), грн..

К н. – коефіцієнт надбавок (1,2 – 1,3)

ЗП осн. = 1500,00 * 1,3 = 1950,00

1950,00

5.Додаткова заро-

бітна плата ви-

робників

ЗП дод. = ЗП осн. * П дод. / 100, (4.3)

де: ЗП осн. – основна заробітна плата, грн.

П дод. – процент додаткової заробітної плати, %

ЗП дод. = 1950,00 * 25% = 487,50

487,50

Продовження табл. 4.2

Стаття витрат

Розрахунок

Сума,грн.

6.Відрахування на соціальні потреби виробників

В с.п. = (ЗП осн. + ЗП дод.) * 37,3% (4.4)

де: ЗП осн. – основна зарплата виробників, грн.,

ЗП дод. – додаткова зарплата, грн..

В с.п. = (1950,00 + 487,50) * 37,3% = 909.19

909.19

7.Витрати на ут-

римання та експу-

атацію машин і устаткування

В у.е. = ЗП осн. * П вит.у.е. / 100 (4.5)

де: ЗП осн. _ основна заробітна плата, грн.

П вит.у.е. – процент витрат на утримання та експлуатацію машин за даними підприємства, % (35%)

В у.е. = 1950,00 * 35% = 682,50

682,50

8.Виробнича собівартість

С вир. = сума усіх статей витрат, грн..

С вир. = 20,00 + 200,00 + 8,40 + 1950,00 +

+ 487,50 + 909,19 + 682,50 = 4257,59

4257,59

9.Витрати на рекламу та збут

В рек. = С вир. * П рек. (4.6)

де: С вир. – виробнича собівартість, грн.. (стаття 9);

П рек. – процент витрат на рекламу та збут за даними підприємства, % (до 10%)

В рек. = 4257,59* 10% = 425,76

425,76

10.Повна собівар-

тість

С п. = С вир. + В рек., (4.7)

де: С вир. – виробнича собівартість, грн..

В рек. – витрати на рекламу та збут, грн.

С п. = 4257,59 + 425,76 = 4683,29

4683,29

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]