- •1. Теоретичний розділ. Педагогічні основи морального виховання шляхом використання методу виховних ситуацій.
- •1.1. Особливості здійснення морального виховання учнів птнз
- •1.2. Метод виховних ситуацій як ефективний метод здійснення морального виховання учнів птнз
- •Висновки до теоретичного розділу
- •2. Практичний розділ. Виховний захід для учнів птнз за темою «етикет»
- •1.2Основна частина
- •1.3 Заключна частина
- •Висновки
- •Список використаної літератури
Висновки до теоретичного розділу
Отже, цілеспрямований процес залучення дитини до моральних цінностей людства і конкретного суспільства повинен починатися у ранньому дитинстві. Його успішність залежить від єдності моральної свідомості і поведінки. Він має бути заснованим на принципах рівноцінності особистостей педагога і дитини, гуманістичності змісту і засобів виховання, довіри і поваги в процесі виховання, створення позитивної емоційної атмосфери, творчої взаємодії педагога і дитини. Визначальною у цьому процесі є роль дорослого як "соціального провідника", зразка для наслідування, організатора соціального досвіду дитини.
Навчити учнів любити життя, боротися за нього, за щастя людини можна лише тоді, коли навчальна і позакласна робота, всі виховні заходи ПТНЗ будуть тісно пов'язані з життям, з навколишньою дійсністю. Майстерність учителя в тому й полягає, що він повинен відкрити учням зміст життя, навчити їх бачити все те добре, що є в нашій дійсності, радіти йому, прагнути примножити загальнолюдські духовні цінності людства – доброту, правду, любов, чесність, гідність, красу, мудрість, справедливість.
Таким чином, на наш погляд, саме моральні основи виховання та розвитку особистості є засобом формування духовності людини.
Наша стаття не вичерпує всіх аспектів досліджуваної проблеми. Подальшого розгляду, на нашу думку, вимагають питання дослідження внеску українських педагогів періоду 60-80 рр. ХХ ст. у моральне виховання особистості.
2. Практичний розділ. Виховний захід для учнів птнз за темою «етикет»
Тема: «ЕТИКЕТ»
Мета - сформувати в учнів етичну культуру, моральні цінності та норми, дружність і ввічливість, повагу та чуткість по відношенню до інших людей. У додатках - методичні матеріали до заходу
Форма: групова.
Метод: виховна ситуація
Засоби: екран, ПК, мультимедійний проектор,
презентація викладача, картки – завдання, плакати. Епіграф: Манери людини – це дзеркало, в якому відображається його портрет. Й.Гете
Хід заходу
План
І Підготовча частина
1.Робота з підготовки приміщення.
- знайти необхідне приміщення.
- здійснити генеральне прибирання.
- з`ясувати чи вільне приміщення в назначений час.
2.Підготовка необхідного обладнання.
- перевірка справності аудіо систем
-перевірка освітлення
ІІ Основна частина.
1.План проведення заходу
1.1 Вступне слово вчителя.
1.2Основна частина
1.3Заключна частина.
Сценарій проведення заходу
Вступне слово вчителя
Класний керівник:
В силу вашого віку ви недооцінюємо роль та значення етикету в нашому житті. Але етикетні правила — це маленькі цеглинки, з яких складаються імідж, репутація людини. Іноді етикетні тонкощі дратують, але водночас вони допомагають висловлювати почуття поваги і симпатії.
До етикету відносимо: правила вітання, представлення та знайомства; звертання до інших; вимоги щодо одягу, поведінку у громадських місцях, поведінку чоловіка щодо жінки; правила піднесення подарунків та сувенірів; накривання столу і поведінки за столом тощо. Сукупність правил поведінки, які регулюють зовнішні прояви людських стосунків, називається етикетом.