Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
звіт А. Макаренко.docx
Скачиваний:
1
Добавлен:
27.08.2019
Размер:
56.22 Кб
Скачать

Аналіз уроку теоретичного навчання

Група № Т – 1

Предмет: українська література

Кількість присутніх: 23 чол.

Викладач: Дерикіт Л.Г.

Дата: 13.02.09.

Тема : загальна характеристика творчості Т. Г. Шевченка.

Мета : вивчити дану тему.

Урок розпочався вчасно. На початку уроку викладач зробив перекличку,та призначив чергових. Викладач провів самостійну роботу для перевірки знань учнів,по раніше вивченому матеріали. Учні були підготовлені, тому легко справились з завданням.

Викладач послухав вірші, які потрібно було вивчити. Потім викладач повідомив тему і мету уроку. Після цього почав пояснювати і задиктовувати нову тему. Викладач підготувався до уроку добре, мав при собі план і конспект викладаємої теми. Під час викладення нової теми, викладач розповів про життєвий та творчий шлях письменника і зачитав деякі вірші. Учні слухали матеріал уважно та зацікавлено. В кінці уроку викладач виставив оцінки всім учням і видав домашнє завдання. Дисципліна на уроці була добра. Поставлена мета була досягнута.

План залікового уроку теоретичного навчання

Група № Т – 1

Предмет: спецтехнологія

Кількість присутніх: 24 чол.

Викладач: Остапенко О.Л.

Дата: 16.02.09

Тема: джерела живлення змінного струму. Зварювальні трансформатори з рухомими обмотками.

Мета: ознайомити учнів із зварювальними трансформаторами, пояснити принцип дії, матеріально технічне оснащення.

  1. Макет зварювального трансформатора;

  2. Зварювальний трансформатор;

  3. Плакати, стенди.

Хід роботи

  1. Організаційна частина (5 хв.)

а) зробити перекличку;

б) повідомити тему уроку, мету, головне питання. Короткий план проведення уроку.

2. повторення пройденого матеріалу (10 хв.)

а) як класифікуються джерела живлення?

б) зовнішні характеристики джерел живлення?

в) як маркіруються джерела живлення?

3. Викладання нового матеріалу (20 хв.)

а) класифікація трансформаторів;

б) будова трансформатора;

в) принцип дії трансформатора;

г) зварювальні трансформатори з рухомими обмотками.

4. Закріплення нового матеріалу (10 хв.)

а) як класифікуються зварювальні трансформатори?

б) в чому полягає принцип дії трансформатора?

в) як в трансформаторі плавно регулюється зварювальний струм?

г) грубе регулювання зварювального струму.

5. Заключна частина (5 хв.)

а) призначення чергових;

б) підведення підсумків уроку;

в) видача домашнього завдання.

Конспект залікового уроку теоретичного навчання

Зварювальні трансформатори класифікуються на:

  1. Трансформатори з рухомими обмотками;

  2. Трансформатор з магнітним шунтом;

  3. З витковим регулюванням;

  4. З електронним регулюванням;

  5. Для автоматичного зварювання;

  6. Для шлакового зварювання.

Трансформатори в порівнянні з іншими джерелами живлення мають найпростішу конструкцію, вони складаються: а ) з осердя; б ) двох обмоток, первинної і вторинної. Первинна обмотка виготовлена із тонкого дроту: багато витків, вторинна виготовлена із товстого дроту, менше витків ніж в первинній. Ручка переключення на великий і малий струм, і ручка регулювання зварювального струму. Дешеві, надійні, прості в експлуатації: 70% всіх зварювальних робіт виконуються трансформаторами.

Трансформатор має магнітопровід, на обох осердях розташовані дві котушки. Одна з первинною обмоткою, а друга із вторинною. Первинна обмотка закріплена нерухомо в нижній частині осердя, котушка вторинної переміщується по осердю при допомозі винтового механізму. Регулювання зварювального струму виконується переміщенням між первинними і вторинними обмотками. Наближаємо обмотки-струму збільшується,віддаляємо-зменшується. Таке регулювання струму називається плавним. Грубе регулювання струму здійснюється за рахунок переключення половину обмоток з паралельного з´єднання на послідовне з´єднання. Паралельне з´єднання – це великий струм,а послідовне малий.

Трансформатори мають такі недоліки: друга змінного струму менш стійка,ніж дуга постійного.

Зварювальні трансформатори з рухомими обмотками поділяються на такі марки:ТД-307У2, ТД-503У2.

Технічна характеристика трансформаторів.

Основні параметри

ТД-307 У2

ТД-503 У2

1.напруга в електр. мережі, В

2.частота в електр. мережі, Гц

3.номінальна напруга, В

4.номінальний зв. струм, А

5.номінальний режим роботи, %

6.вторинна напруга, В

- в діапазоні великих струмів

- в діапазоні малих струмів

7.регулювання зв. струмів, А

- в діапазоні малих струмів

- в діапазоні великих струмів

8.вага, кг.

220

50

32

315

60

62

80

55-140

140-350

130

380

50

40

500

60

65

75

75-230

230-580

175

Трансформатори мають шкалу струму, по які встановлюємо силу струму. На шкалі позначені великі і малі струми. Гвинтовим регулятором регулюємо величину струму, крутимо почасовий стрілці-струм збільшується, проти часової стрілки-зменшується. Ричав переключення великих і малих струмів переключаємо тільки при виключеному трансформаторі. Трансформатор потрібно заземлювати. При роботі з трансформатором заборонено знаходитись при високі вологості.

Протокол

обговорення залікового уроку з теоретичного навчання

Дата: 20.02.09

Практикант: Остапенко О.Л.

Група № Т – 1

Кількість учнів: 23 чол.

Тема: джерела живлення змінного струму. Зварювальні трансформатори з рухомими обмотками.

Мета: ознайомити учнів із зварювальними трансформаторами,пояснити принцип дії.

Тема уроку була розкрита в доступній формі для учнів. Практикант користувався плакатами, стендами. Наочність була достатня. На вступному інструктажі перевірив присутність учнів. Перевірив знання учнів з попередньої теми, були задані запитання,і учням, які відповідали були поставлені оцінки.

При викладенні нового матеріалу Остапенко О.Л. дотримувався педагогічного такту. Давав відповіді на поставлені запитання учнів.

В заключному інструктажі за відповіді учням були виставлені оцінки за закріплення нового матеріалу. Після цього було видане домашнє завдання.

Директор КПЕЛ А.В.Дідковський

Ст. майстер С.В. Бугаєнко

Майстер в/н В.І. Рептух

Висновок

Закінчилась практика. Отримали зовсім новий багаж знань, використали на практиці все, що знали, що розповідали нам вчителі. З´явився перший особистий досвід який буде в майбутньому підґрунтям, фундаментом для подальшої роботи, та використаний для якісного навчання майбутніх спеціалістів.

Перебуваючи в ліцеї, довелось робити свої перші кроки в педагогічній роботі, проводити уроки як виробничого так і теоретичного навчання. Також мені довелось відвідувати уроки в моїх колег, вчитися їхнього досвіду, вдосконалювати свою майстерність та в якійсь мірі бути кращим, тому, що час іде, діти міняються і нажаль не в кращу сторону. Кожен учень це особистість, яку потрібно вивчити та при можливості допомогти направити в правильне русло.

Аналізуючи роботу майстра, можна підсумувати, що кожен педагогічний працівник робить безмежний вклад в проф.-тех. освіту, в створенні кожного майбутнього працівника, саме тому ми повинні дуже серйозно підходити до навчання кожної дитини, кожної особистості.

29