Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Національна економіка.doc1.doc
Скачиваний:
2
Добавлен:
22.08.2019
Размер:
595.97 Кб
Скачать

1. Розрахунок доходів зведеного бюджету у % до ввп :

Доходи зведен. бюджету у % до ВВП =

= (Доходи зведен. бюджетупоточного року / ВВП) * 100 ( 33 )

Доходи зведен. бюджету2000 = ( 49118 / 170070 )* 100 = 28,88 %

Доходи зведен. бюджету2001 = ( 54935 / 204190 ) * 100 = 26,90 %

Доходи зведен. бюджету2002 = ( 61954 / 225810 ) * 100 = 27,44 %

Доходи зведен. бюджету2003 = ( 75286 / 267344 ) * 100 = 28,16 %

Доходи зведен. бюджету2004 = ( 90593 / 345113 ) * 100 = 26,25 %

Доходи зведен. бюджету2005 = ( 134030 / 441452 ) * 100 = 30,36 %

Доходи зведен. бюджету2006 = ( 171812 / 544153 ) * 100 = 31,57 %

Доходи зведен. бюджету2007 = ( 219939 / 720731 ) * 100 = 30,52 %

Доходи зведен. бюджету2008 = ( 297845 / 948056 ) * 100 = 31,42 %

Доходи зведен. бюджету2009 = (272967/ 913345 ) * 100 = 29,89 %

2. Розрахунок податкових надходжень :

Податкові надходження у % до ВВП = (Податкові надходження / ВВП)* 100 (34)

Податкові надходження у % до ВВП становлять :

У 2000 році :

( 31318 / 170070 )* 100 = 18,42 %

У 2001 році :

( 36717 / 204190 ) * 100 = 17,98 %

У 2002 році :

( 45393 / 225810 ) * 100 = 20,10 %

У 2003 році :

( 54321 / 267344 ) * 100 = 20,32 %

У 2004 році :

( 63162 / 345113 ) * 100 = 18,30 %

У 2005 році :

( 98110 / 441452 ) * 100 = 22,22 %

У 2006 році :

( 125766 / 544153 ) * 100 = 23,11 %

У 2007 році :

( 161264 / 720731 ) * 100 = 22,38 %

У 2008 році :

( 227165 / 948056 ) * 100 = 23,96 %

У 2009 році :

( 206907 / 913345 ) * 100 = 22,65 %

3. Розрахунок доходів зведеного бюджету в цінах базового року :

Доходи зведеного бюджету в цінах базового року =

= ( Доходи зведеного бюджету / І Ц ) * 100 ( 35 )

Доходи зведеного бюджету в цінах базового року становлять :

В 2000 році :

( 49118 / 48,73 ) * 100 = 100796 млн.грн.

В 2001 році :

( 54935 / 53,55 ) * 100 = 102586 млн.грн.

В 2002 році :

( 61954 / 56,28 ) * 100 + 110082 млн.грн.

В 2003 році :

( 75286 / 60,78 ) * 100 = 123866 млн.грн.

В 2004 році :

( 90593 / 69,96 ) * 100 = 129493 млн.грн.

В 2005 році :

( 134030 / 87,10 ) * 100 = 153881 млн.грн.

В 2006 році :

( 171812 / 100 ) * 100 = 171812 млн.грн.

В 2007 році :

( 219939 / 122,7 ) * 100 = 179249 млн.грн.

В 2008 році :

( 297845 / 157,79 ) * 100 = 188760 млн.грн.

В 2009 році :

( 272967 / 178,30 ) * 100 = 153094 млн.грн.

4.Розрахунок податкових надходжень в цінах базового року :

Податкові надходження в цінах базового року =(Податкові надходж. / І Ц )*100 ( 36 )

Податкові надходження в цінах базового року становлять :

В 2000 році :

( 31318 / 48,73 ) * 100 = 64268 млн.грн.

В 2001 році :

( 36717 / 53,55 ) * 100 = 68566 млн.грн.

В 2002 році :

( 45393 / 56,28 ) * 100 = 80656 млн.грн.

В 2003 році :

( 54321 / 60,78 ) * 100 = 89373 млн.грн.

В 2004 році :

( 63162 / 69,96 ) * 100 = 90283 млн.грн.

В 2005 році :

( 98110 / 87,10 ) * 100 = 112641 млн.грн.

В 2006 році :

( 125766 / 100 ) * 100 = 125766 млн.грн.

В 2007 році :

( 161264 / 122,7 ) * 100 = 131430 млн.грн.

В 2008 році :

( 227165 / 157,79 ) * 100 = 143967 млн.грн.

В 2009 році :

( 206907 / 178,30 ) * 100 = 116044 млн.грн.

  1. Розрахунок темпів зростання податкових надходжень в цінах базового року :

Темп зростання ПН в цінах базов.року = ( ПНпоточного року / ПН минулого року ) * 100 ( 37)

Темп зростання податкових надходжень в цінах базового року становить :

В 2001 році :

Темп зростання ПН = ( 68566 / 64268 ) * 100 = 106,69 %

В 2002 році :

Темп зростання ПН = ( 80656 / 68566 ) * 100 = 117,63 %

В 2003 році :

Темп зростання ПН = ( 89373 / 80656 ) * 100 = 110,81 %

В 2004 році :

Темп зростання ПН = ( 90283 / 89373 ) * 100 = 101,02 %

В 2005 році :

Темп зростання ПН = ( 112641 / 90283 ) * 100 = 124,76 %

В 2006 році :

Темп зростання ПН = ( 125766 / 112641 ) * 100 = 111,65 %

В 2007 році :

Темп зростання ПН = ( 131430 / 125766 ) * 100 = 104,50 %

В 2008 році :

Темп зростання ПН = ( 143967 / 131430 ) * 100 = 109,54 %

В 2009 році :

Темп зростання ПН = ( 116044 / 143967 ) * 100 = 80,61 %

Висновок :

Отже, доходи зведеного бюджету у відсотках до ВВП залежать від зміни доходів зведеного бюджету та ВВП, і змінюються в ті роки, де змінюється ВВП та доходи бюджету. Податкові надходження у % до ВВП відповідно залежать від ВВП та податкових надходжень.

Згідно рисунку 2.4 , де зображено доходи зведеного бюджету у фактичних цінах та цінах базового року., можна зробити висновок, що доходи зведеного бюджету у фактичних цінах та цінах базового року поступово зростали з 2000 по 2008 рік. А у 2009 році доходи бюджету знизились, як у фактичних цінах , так і у цінах базового року.

На рисунку 2.5 графічно зображено податкові надходження у фактичних цінах та цінах базового року. Отже, податкові надходження з 2000 по 2008 рік поступово зростали, а у 2009 році знизились ,як у фактичних цінах, так і у цінах базового року.

Рисунок 2.4 Доходи зведеного бюджету у фактичних цінах та цінах базового року

Рисунок 2.5 Податкові надходження у фактичних цінах та цінах базового року

Завдання 9

Визначити чисельність економічно активного населення країни та темп його приросту у прогнозованому році.

Вихідні дані :

  1. Чисельність зайнятого населення у працездатному віці в базовому 2006 році становила 19032,2 тис. чол., що складає 92 % від загальної чисельності зайнятих та 84 % від загальної чисельності економічно активного населення.

  2. у прогнозованому році відбулись наступні зміни :

- приріст зайнятих працездатного віку складає 0,7 % ;

- кількість зайнятих осіб старше працездатного віку зросте на 1,86 % ;

- чисельність безробітних зросте на 8,86 %.

Розв`язок :

  1. Чисельність економічно-активного населення в базовому році становить : 19032,2 / 0,84 = 22657,4 тис. чол.;

  2. Загальна чисельність зайнятих у базовому році становить :

19032,2 / 0,92 = 20687,2 тис. чол.;

  1. Кількість зайнятих у працездатному віці у прогнозованому році становить :

( 19032,2 * 0,007 ) + 19032,2 = 19165,4 тис. чол. ;

  1. Зайняті особи старші працездатного віку в базовому році становить :

20687,2 – 19032,2 = 1655 тис. чол. ;

  1. Зайняті особи старші працездатного віку в прогнозованому році становить :

1655 + ( 1655 * 0,0186 ) =1685,8 тис. чол. ;

  1. Кількість безробітних в базовому році становить :

22657,4 – 20687,2 = 1970,2 тис. чол. ;

  1. Кількість безробітних в прогнозованому році становить :

1970,2 + ( 1970,2 * 0,0886 ) = 2144,76 тис. чол. ;

Чисельність економічно-активного населення в прогнозованому році = кількість зайнятих у працездатному віці у прогнозованому році + зайняті особи старше працездатного віку в прогнозованому році + кількість безробітних в прогнозованому році =

= 19165,4 + 1685,8 + 2144,76 = 22995,96 тис. чол.

Темп приросту економічно-активного населення = ( Чисельність п.р. – чисельність б.р. ) / чисельність б.р. * 100 % =

= ( 22995,96 – 22657,4 ) / 22657,4 * 100 % = 1,49 %

Висновок :

Отже, чисельність економічно активного населення в прогнозованому році становить 22995,96 тис.чол. Темп приросту економічно-активного населення становить 1,49 %, це свідчить про те, що кількість економічно-активного населення в прогнозованому році збільшилась на 1,49 % або на 338,56 тис. чол.

Завдання 10

На основі наведених даних проаналізувати залежність національної економіки від решти світу та розрахувати :

  1. Структуру імпорту 2006 року ;

  2. Імпортну квоту для 2006 року.

Таблиця 2.9

Показники

Вартість

Млн.дол.

Питома вага , %

Всього :

45034,492

100

1. Живі тварини, продукти тваринного походження

649,048

1,44

2. Продукти рослинного походження

671,672

1,49

3. Готові харчові продукти

1845,739

4,1

4. Мінеральні продукти

13506,242

29,99

5. Продукція хімічної та пов`язаних з нею галузей промисловості

6416,325

14,25

6. Продукція споживчого характеру

3947,576

8,77

7. Дорогоцінне або напівдорогоцінне каміння, дорогоцінні метали та вироби з них

173,472

0,38

8. Недорогоцінні метали та вироби з них

3327,294

7,39

9. Машини та обладнання

13716,573

30,46

10. Інші

780,551

1,73