
- •9. Додатки......................................................................................19 розрахунок колони середнього ряду цивільної будівлі
- •І. Підрахунок навантажень
- •2. Конструктивний розрахунок колони
- •3. Конструювання колон
- •4. Розрахунок монтажних петель
- •5. Розрахунок міцності колони на зусилля, які виникають при транспортуванні і монтажу
- •6. Розрахунок консолі колони
- •Специфікація сталі
- •Відомість витрати сталі на елемент, кг
- •Додаток 1 витяг
- •Сортамент арматурної сталі
- •Площі поперечних перерізів арматури для залізобетонних конструкцій
- •Розрахункові опори важкого бетону і початкові модулі пружності (мПа) в залежності від класу бетону за міцністю на стиск
- •Розрахункові опори арматури граничних становищ першої групи (мПа)
- •Модулі пружності арматури
2. Конструктивний розрахунок колони
2.01. Вихідні дані:
Бетон
класу В20, коефіцієнт умов роботи бетону
=0,9
Rb=11,5 · 0,9 = 10,35 МПа
Поздовжня арматура із сталі класу А300С, Rsc = 280 МПа
Поперечна і монтажна арматура із сталі класу А240С
2.02. Розрахункова довжина колони
Розрахункова довжина колони залежить від характеру закріплення кінців елементу.
Для колон багатоповерхових будівель при числі прольотів не менше двох і збірних перекриттях розрахункова довжина колони 0 приймається рівною висоті поверху п.3.25 стор. 35 [2].
N
= 1039,4 кН
Мал. 4. Розрахункова схема колони
2.03. Розрахунок поздовжньої арматури
Колони
середнього ряду розраховують як
позацентрово стиснені з врахуванням
лише випадкового ексцентриситету.
Назначаємо коефіцієнт армування
= 0,01.
Визначаємо площу перерізу колони задаючись коефіцієнтами
m
= 1,
= 1
=0.0790
м2
= 791 см2.
Приймаємо переріз b · h = 30 х 30 см, А = 900 см2.
Примітка: m – коефіцієнт
(m
= 1 при h
> 20 см і
m
= 0,9 при h
20 см)
Поздовжня сила Nдл = N - Nкор = 1039,4 – 36,12 – 198,72 = 804,56 кН.
Відношення
=
= 12,
=
= 0,77
По табл.
4.3 стор. 135 [1] знаходимо по інтерполяції
коефіцієнти
= 0,869 і
= 0,889, при Аs,
пром
Nдл |
|
|
N |
12 |
12 |
0.5 |
0.88 |
0.90 |
0.77 |
0.869 |
0.889 |
1.0 |
0.86 |
0.88 |
Покажемо знаходження коеф.
1 – 0,5 = 0,5;
0,88 – 0,86 = 0,02;
0,77 – 0,5 = 0,27.
0,5 – 0,02
0,27 – х
х =
=0,011
= 0,88 – х = 0,88 – 0,011 = 0,869.
Аналогічно знаходиться коеф. .
Коефіцієнт
=
=
=
=0,27
Коефіцієнт поздовжнього вигину
= 0,869 +
2(0,889 – 0,869) · 0,27 = 0,880 <
=
0,889
Потрібна площа поздовжньої робочої арматури
As
+ A
=
=8.92
· 10-4
м2
= 8.91 см2.
По сортаменту арматурної сталі приймаємо 4 Ø18 А300С, Аs+A = 10.17 см2.
Фактичний
процент армування
=
=
=1,13%
0,8 % < 1,13 % < 1.8 % табл. 4/4 стор. 136 [1]
Висновок: Процент армування знаходиться в межах оптимальних значень.
3. Конструювання колон
Геометрична довжина колони = 3,6 + 1,2 – 0,3 + 0,6 = 5,1 м,
де
0,6 м – висота, на якій розміщуються стики
колон від рівня підлоги.
По умові технології зварювання табл. 1.2, стор.240 [3] діаметр поперечних стержнів приймаємо 6 мм класу А240С.
Крок поперечних стержнів в зварних каркасах стиснених елементів повинен бути не більше
S
=20
· 1.8 = 35
см;
S
50 см
Приймаємо крок поперечних стержнів S = 36 см.
Оголовок колони армуємо сітками С-І із стержнів діаметром 8 мм класу А400С.
4. Розрахунок монтажних петель
Потрібна площа перерізу монтажної петлі із арматури класу А240С:
=
, де Р- розрахункова вага колони;
Kq = 1,5 – коефіцієнт динамічності;
Rs = 225 МПа – розрахунковий опір арматури розтягу;
n = 2 – кількість петель
P
= h
· b
·
·
·
= 0.3 · 0.3 · 5.1 · 25 · 1.1 = 12.62 кН
=
=0,421
· 10-4
м2
= 0,421 см2
Приймаємо петлі Ø8 А240С, As = 0.503 см2