
- •Які функції виконує позитивна і нормативна макроекономіка ?
- •V. Задачі
- •III Чи враховується наступне у ввп ? Якщо так, то в якій його складовій (с, і, g, X) ?
- •V. Задачі
- •III. Чи враховується наступне у ввп? Якщо так, то в якій його складовій (с, і, g, X) ?
- •V. Задачі
- •II Тести
- •III Чи враховується у ввп?
- •IV Визначте вплив ситуації на рівноважний рівень цін і рівноважний обсяг виробництва. Показати графічно
- •V Задачі
- •I. Яке значення має економічне зростання? Поясніть економічне зростання графічно.
- •II. Тести.
- •IV. Визначте вплив ситуації на рівноважний рівень цін і равноважний обсяг вир-ва,
- •V. Задачі.
- •I. Хто і з допомогою яких знарядь регулює пропозицію грошей в країні.
- •II. Тести.
- •IV. Визначте вплив ситуації на рівноважний рівень цін і равноважний обсяг вир-ва,
- •V. Задачі.
- •III. Чи враховується наступне у ввп, у якій складовій c, I, g, X.?
- •V. Задачі
- •I . Чому крива сукупного попиту є спадною?
- •III. Чи враховується наступне у ввп, у якій складовій c, I, g, X.?
- •V. Задачі
- •I . У чому полягає відмінність між прямими і непрямими податками?
- •III. Чи враховується наступне у ввп, у якій складовій c, I, g, X.?
- •V. Задачі
- •II тести
- •III Чи враховується у ввп?
- •IV Показати графічно вплив таких факторів на рівн. Рівень цін і рівноважний обсяг виробництва
- •V Задачі
V. Задачі
1. Визначити рівень безробіття!
а)Робоча сила2001=Б+З=22,1+2,2=24,3 Робоча сила2002=22,2+2,3=24,5
б) РБ2001р=Б/ З+Б=2,2/24,3*100%=9%
РБ2002р=2,3/24,5=9,4%
в)ЦБ2001р.=9%-6,6%=2,4%
ЦБ2002р.=9,4%-6,6%=2,8%
2. Баланс ЦБ=Активи+Пасиви
Активи=золото+цінні папери+позики ком банкам+іншіактиви=10+80+5+5=100
Пасиви=банкноти+резерви+інше+депозити скарбниці=70+20+5+5=100
А)державні цінні папери зменшуться на 50 резерви комерційних банків зменш. також на 50
Б) позики збільшуться на 15 резерви збільшуться на 15
В) цінні папери збільшуться на 7 резерви також збільшуться на 7
Білет 10
I Інфляція
II тести
1г 2 в 3 в 4 б 5 б 6 б 7 б.
III Чи враховується у ввп?
1 Ви сплачуєте за квиток на концерт 50грн (так , С )
2 Ви сплачуєте за проїзд до Києва 50 грн ( так, С )
3 Ви сплачуєте за поломбування зуба 50 грн ( так, С )
IV Показати графічно вплив таких факторів на рівн. Рівень цін і рівноважний обсяг виробництва
1 Вдосконалення системи шкільної освіти підвищує кваліфікацію робітників і управлінців, то підвищиться продуктивність праці і обсяг виробництва. Тому крива AS переміститься вниз і вправо, а точка рівноваги буде розташована на перетині AS1 i AD.
2 Керівники фірм висловлюють думку, що економіка прямує до спаду, то іхні інвестиції зменшуться і відповідно зменшиться обсяг виробництва, а це призведе до того, що крива AS переміститься вгору і вліво. Тоді точка рівноваги буде розташована на перетині AS1 i AD.
3 Зростання цін на імпортні ресурси
Коли ціни на імпортні ресуси збільшуться, то сам імпорт зменшиться. А коли імпорт зменшується, то чистий експорт збільшуться і обсяг виробництва підвищується і крива AS переміщається вниз і вправо. Точка рівноваги буде знаходотися на перетині кривих AS1 i AD.
4 Зменшення надлишкових потужностей стимулює підприємців до їх розширення, то іхні інвестиції збільшуться і відповідно збільшиться обсяг виробництва, а це призведе до того, що крива AS переміститься вниз і вправо. Тоді точка рівноваги буде розташована на перетині AS1 i AD.
V Задачі
1) Б*- природна норма безробіття = 6%
Б’-фактичне безробіття =8%
=2,5%
ВВП фактичний = 950 млн грн
ВВП* природнє = ?
ВВП-розрив = ?
ВВП* - ВВП = ВВП-розрив
Розв’язуємо за формулою Оукена
5%=0,05
ВВП*-950= 0,05ВВП*
ВВП*-0,05ВВП* = 950
0,95ВВП*=950
ВВП*=1000
Тоді ВВП-розрив = 1000-950=50.
Відповідь: ВВП-розрив = 50.
2) Y=C+I+G C=150+0.8(Y-T) I=190 G=250 T=150
C=150+0.8(Y-150)= 150+0.8Y-120= 30+0.8Y
Y=30+0.8Y+190+250
0.2Y=470
Y=2350
C=150+0.8(2350-150)=1910
а) Y=2350 - рівноважний рівень доходу
б) Якщо Y=2500, то інвестиції у запаси збільшуться на 150. 2500-2350=150