Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
2011- 2012Потенц ал розвиток п дпри мства Дер....doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
17.04.2019
Размер:
518.14 Кб
Скачать

Задача 46

Необхідно визначити вартість земельної ділянки, на якій інвестор планує розташувати автозаправочну станцію на три колонки. Валові капітальні вкладення на одну колонку визначені у розмірі 48 780 грн. Аналіз експлуатації працюючих АЗС в аналогічних за місцезна- ходженням умовах дозволив встановити, що: протягом часу на одній колонці в середньому заправляється 4 автомобілі; одна заправка також у середньому дорівнює 20 літрам бензину; чистий прибуток з одного літра бензину складає приблизно 0,026 грн. Запланована дохідність від об’єкта нерухомості — 12 %; строк економічного життя — 6 років. Повернення інвестицій здійснюється за прямолінійним методом.

Задача 47

Ринкова вартість споруд дорівнює 450 тис. грн. Тривалість їх економічного життя 50 років. Ставка доходу на інвестиції 12 %. У перший рік експлуатації майновий комплекс (земельна ділянка і збудовані на ній споруди) приніс чистий операційний дохід у розмірі 65 тис. грн. На основі техніки залишку для землі необхідно розрахувати вартість земельної ділянки. Інвестиції у будівлі компенсуються за ануїтет­ним методом (0,120417).

Задача 48

Необлаштована земельна ділянка площею 3840 м2 надана підприємством в оренду під автостоянку для тимчасового зберігання легкових автомобілів на 240 місць. За умовою сторін плата за оренду земельної ділянки встановлена на рівні 20 % річного фактичного доходу від автостоянки.

Вважається, що 75-відсотковий рівень завантаження автостоянки відповідає її ефективному використанню. Відомо, що: сума земельного податку, який підприємство сплачує протягом року за дану земельну ділянку, дорівнює 7411 грн; плата за машино-місце на автостоянці становить 3 грн за добу; ставка капіталізації для землі в даному районі складає 9,7 %.

Задача 49

Будівельна компанія «Київміськбуд» має намір придбати земельну ділянку в м. Києві для будівництва п’ятизіркового міжнародного готелю на 820 номерів.

Згідно з розробленим бізнес-планом вартість будівництва готельного комплексу, включаючи інженерне облаштування та внутрішнє оздоблення готелю, складатиме 48,5 млн грн. Витрати, пов’язані з реалізацією проекту, будуть профінансовані за рахунок власних коштів фірми (30 %) та за рахунок позики, яку надає міська мерія (70 %). При цьому, ставка капіталізації на позиковий капітал становить 16 %, а ставка капіталізації на власний капітал — 12%.

За результатами попередніх розрахунків сумарні доходи за рік можуть сягнути 32,5 млн. грн. Щорічні витрати на утримання та експлуатацію готелю становитимуть 22,75 млн грн.

Освоєння обраної під будівництво готельного комплексу земельної ділянки не потребує на інженерну підготовку значних витрат, загальний обсяг яких не перевищить 600 тис. грн. Інші витрати, пов’язані з реалізацією проекту забудови, включають:

  • витрати на проектування та відведення земельної ділянки (9 % вар­тості будівництва);

  • витрати, пов’язані з інвестиційним менеджментом та маркетингом (3 % вартості будівництва);

  • прибуток, прийнятний для забудовника (16 % від сумарних витрат на реалізацію проекту).

Обрахувати вартість земельної ділянки.