
- •І. Соціально-психологічні особливості групи навчання.
- •Іі. Загальна структура навчального предмету
- •8 Клас ( 35 годин)
- •Ііі. Методична розробка теми: «Конкуренція – рушійна сила економіки»
- •Хід уроку:
- •Розповідь учителя.
- •Розповідь учителя.
- •Запитання.
- •Розповідь учителя.
- •Завдання.
- •Іv. Засоби активізації навчально-пізнавальної діяльності при викладанні теми «Конкуренція – рушійна сила економіки»
- •Висновки
- •Список використаної літератури:
Ііі. Методична розробка теми: «Конкуренція – рушійна сила економіки»
Тема «Конкуренція» є необхідною для вивчення, оскільки має неабияке практичне значення. Центральним поняттям, що виражає сутність ринкових відносин є саме поняття конкуренції.
Конкуренція - це найважливіша ланка всієї системи ринкового господарства. Стимулом, що спонукає людину до конкурентної боротьби, є прагнення перевершити інших. Конкурентна боротьба - це динамічний процес, який сприяє ліпшому забезпеченню ринку товарами. Тому для кращого розуміння процесів, які відбуваються у ринковому середовищі, необхідно ознайомити учнів з даною темою.
Для вивчення даної теми я виділила 3 години, оскільки вважаю, що учням необхідно детально розібрати зміст поняття «конкуренція», ознайомитися з основними функціями, видами, формами прояву. Ця тема, порівняно з іншими не є складною, однак містить у собі велику кількість понять та термінів, необхідних для запам’ятовування.
Основними цілями вивчення даної теми є:
-
надати базові знання учням про конкуренцію, формуючи поняття про її механізм;
-
навчити аналізувати позитивні і негативні наслідки конкуренції;
-
розрізняти різні види конкуренції та знати їх переваги і недоліки;
-
знати приклади фірм-конкурентів в економіці України;
-
сприяти вмінню розуміти й тлумачити положення законів, які регламентують підприємницьку діяльність та антимонопольне законодавство.
Для досягнення цілей були виконані такі завдання:
-
пояснення учням сутності конкуренції, її видів;
-
планування та розробка комбінованого уроку;
-
створення конспекту викладання.
Моя модель засвоєння бази знань з теми «Конкуренція – рушійна сила економіки» матиме вигляд:
Рівні |
Знати |
Уміти |
1. Понятійний |
Визначення поняття «конкуренція», «монополія», та інші. |
Давати визначення поняттю «конкуренція», «монополія» та ін. |
2. Репродуктивний |
Основні поняття, типи конкуренції, форми, методи. |
Розрізняти типи, форми та методи. |
3.Алгометрично-дійовий |
Як відрізняти різні типи, форми конкуренції. |
Визначати типи, форми конкуренції у поданих ситуаціях. |
4. Творчий |
Достатньо глибоко володіти знаннями з теми: «Конкуренція». |
Застосовувати творче мислення на прикладах життєвих ситуацій. |
Структурно-логічна схема теми «Конкуренція – рушійна сила економіки» подана див. додаток 1.
Для вивчення теми «Конкуренція – рушійна сила економіки» я пропоную наступний урок.
Тема. Конкуренція – рушійна сила економіки.
Мета: поглибити і систематизувати знання учнів про конкуренцію, формуючи поняття про механізми конкуренції, досконалу та недосконалу конкуренцію; з'ясувати, що таке монополія, монопсонія, олігополія; розвивати економічне мислення, вміння аргументувати свою відповідь; сприяти вмінню розуміти й тлумачити положення законів, які регламентують підприємницьку діяльність та антимонопольне законодавство.
Обладнання: схема, таблиця, підручники, бланки завдань.
Тип уроку: комбінований.
Структура уроку.
I. Організаційний момент (3 хв).
II. Актуалізація опорних знань і умінь учнів (5 хв).
III. Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності учнів (4 хв).
IV. Вивчення нового матеріалу (26 хв).
V. Закріплення нових знань і умінь учнів (5 хв).
VI. Підсумок уроку (1 хв).
VIІ. Домашнє завдання (1 хв).