
- •Ціноутворення на різних етапах життєвого циклу товару.
- •Зміст системи корегування цін в умовах маркетингової орієнтації підприємства
- •Розрахункове завдання
- •Цінова політика на різних етапах життєвого циклу товарів
- •Зміст системи коригування цін в умовах маркетингової орієнтації підприємства.
- •4.1.Встановлення цін із знижками
- •4.2. Цінове стимулювання
- •4.3. Цінова дискримінація
- •4.4. Встановлення цін з урахуванням психології покупців
- •4.5. Встановлення цін, орієнтованих на цінність
- •4.6. Встановлення ціни з урахуванням іміджу фірми
- •4.7. Географічне корегування цін.
- •Розрахункове завдання
- •1.1. Розрахунок вартості матеріалів
- •1.2. Розрахунок витрат на електроенергію
- •1.3. Розрахунок витрат на паливо
- •1.4. Розрахунок витрат на основну заробітну плату з нарахуваннями
- •1.5. Розрахунок витрат на амортизацію
- •1.6. Розрахунок витрат на поточний ремонт і утримання обладнання
- •1.7. Розрахунок цехових, загальнозаводських, невиробничих витрат
- •2. Розрахунок ціни
- •5. Розрахувати ціну, включаючи транспортні витрати
- •6. Побудувати графік беззбитковості у визначити крапку беззбитковості, на підставі даних розрахунку.
- •7. На підставі виконаних розрахунків зробити висновок.
- •Гірченко т.Д., Дубовик о.В. Маркетинг: Навчальний посібник. - Київ: Центр навчальної літератури, 2007. — 255 с
1.6. Розрахунок витрат на поточний ремонт і утримання обладнання
Витрати на поточний ремонт розрахувати в % від вартості основних фондів, згідно умови*
Витрати на зміст і експлуатацію устаткування розрахувати в % від вартості основних фондів *
Для сталі=7200*5%=360грн.
Для капрону=5300*4%=212грн..
Для сталі=7200*1%=72грн
Для капрону=5300*1,3%=68,9грн.
1.7. Розрахунок цехових, загальнозаводських, невиробничих витрат
Цехові витрати розрахувати в % від вартості основних витрат*
Загальнозаводські витрати розрахувати в % від вартості основних витрат *
Невиробничі витрати розрахувати в % від вартості основних витрат*
*Відсотки встановлюються планово на підставі даних минулих періодів
Цехові витрати:
Для сталі=30352,85*12%=3642,34
Для капрону =19495,72*12%=2339,49
Загальнозаводські витрати:
Для сталі =30352,85*5%= 1517,64
Для капрону= 19495,72*5%=974,79
Невиробничі витрати:
Для сталі=30352,85*2%=607,06
Для капрону =19495,72*2%=389,91
2. Розрахунок ціни
На підставі отриманої собівартості виробів розраховується ціна. Складається порівняльна таблиця по собівартості і ціні базового і нового виробів.
Статті собівартості |
Базовий |
Новий |
|
виріб |
виріб |
1. Матеріали |
399,56 |
199,21 |
2. Електроенергія |
27175,2 |
16381,4 |
3 Паливо |
1263,6 |
1010,88 |
4 Основна з/плата |
152,04 |
146,61 |
5 Додаткова з/плата |
10,19 |
9,82 |
6. Нарахування на з/плату |
56,26 |
54,25 |
7 Амортизація |
864 |
1412,65 |
8 Поточний ремонт |
360 |
212 |
9. Витрати на зміст і експлуатацію |
72 |
68,9 |
устаткування |
|
|
10. Разом: основні витрати |
30352,85 |
19495,72 |
11.Цехові витрати 12. Загальнозаводські витрати |
3642,34 1517,64 |
2339,49 974,79 |
13. Невиробничі витрати |
607,06 |
389,91 |
14. Разом а) собівартість на випуск |
36120,2
|
23199,83 |
б) собівартість 1 виробу |
24,08 |
10,31 |
Ціна виробу з розрахунку |
30,1 |
12,84 |
Ціна виробу з розрахунку
Для сталі=24,08+25%=30,1
Для капрону =10,31+25%=12,89
3. Для визначення ціни, по якій буде вигідно продавати вироби
необхідно
розрахувати нижню і верхню межу ціни,
а також прийнятну ціну по наступних
формулах:
Для сталі Ціна нижня межа=30,1*0,8=24,08
Для капрону Ціна нижня межа =12,89*0,8=10,31
Ціна
верхня межа
Для сталіЦіна верхня межа =30,1*(2250/1500)*0,48/0,65=45,15*0,74=33,41
Для капронуЦіна верхня межа =12,84*(2250/1500)*0,48/0,65=14,31
де Ц - ціна виробу;
Пб - річний обсяг випуску базового виробу
Пн - річний обсяг випуску нового виробу;
Тв - термін служби базового виробу;
Тn - термін служби нового виробу;
En-
нормативний
коефіцієнт ефективності капітальних
вкладень(Еn=0,15)
Для сталі Ціна приємл =(24,08+33,41)/2=28,75
Для капрону Ціна приємл =(10,31+14,31)/2=24,62
4. Для визначення ефективності випуску виробу необхідно розрахувати і зіставити приведені втрати по кожному з варіантів, відповідно до формули:
Для сталі 3n = Сизд + En +Кап.вкл.=24,08+0,15*7200=1104,08 Для капрону 3n = Сизд + En +Кап.вкл.=10,31+0,15*5900=895,31
де 3n - приведені витрати;
Сизд. - собівартість виготовлення виробу;
En - нормативний коефіцієнт ефективності капіталовкладень (0,15)