
- •Ціноутворення на різних етапах життєвого циклу товару.
- •Зміст системи корегування цін в умовах маркетингової орієнтації підприємства
- •Розрахункове завдання
- •Цінова політика на різних етапах життєвого циклу товарів
- •Зміст системи коригування цін в умовах маркетингової орієнтації підприємства.
- •4.1.Встановлення цін із знижками
- •4.2. Цінове стимулювання
- •4.3. Цінова дискримінація
- •4.4. Встановлення цін з урахуванням психології покупців
- •4.5. Встановлення цін, орієнтованих на цінність
- •4.6. Встановлення ціни з урахуванням іміджу фірми
- •4.7. Географічне корегування цін.
- •Розрахункове завдання
- •1.1. Розрахунок вартості матеріалів
- •1.2. Розрахунок витрат на електроенергію
- •1.3. Розрахунок витрат на паливо
- •1.4. Розрахунок витрат на основну заробітну плату з нарахуваннями
- •1.5. Розрахунок витрат на амортизацію
- •1.6. Розрахунок витрат на поточний ремонт і утримання обладнання
- •1.7. Розрахунок цехових, загальнозаводських, невиробничих витрат
- •2. Розрахунок ціни
- •5. Розрахувати ціну, включаючи транспортні витрати
- •6. Побудувати графік беззбитковості у визначити крапку беззбитковості, на підставі даних розрахунку.
- •7. На підставі виконаних розрахунків зробити висновок.
- •Гірченко т.Д., Дубовик о.В. Маркетинг: Навчальний посібник. - Київ: Центр навчальної літератури, 2007. — 255 с
1.1. Розрахунок вартості матеріалів
Вартість матеріалів розраховується по формулі:
Цм=Vпр*Mз*Цс -Va*Ца,
де Vпр - обсяг продукції, що випускається, шт.;
Mз, - маса готівлі, кг;
Цс - вартість сировини;
Va - обсяг відходів матеріалів, кг;
Ца - вартість відходів, грн.
Va = (mз - mч)* Vпp.,
mч - чиста вага виробу, кг.
mч = mз * Квм.
де Квм- коефіцієнт використання матеріалів.
Для сталі: mч=1,755*0,17=0,298
Для капрону: mч=0,251*0,21=0,05
Для сталі: Vа =(1,755-0,298)*1500=2185,5
Для капрону: Vа =(0,251-0,05)*2250=452,25
Цм_ст =1 500*1,755*0,182-2185,5(0,182*0,2) = 399,56 грн.
Цм_н = (1 500*1,5)* 0,251*0,42-452,25(0,42*0,2) =199,21 грн.
1.2. Розрахунок витрат на електроенергію
Витрати на електроенергію визначити по формулі:
З, =Мо* Tф* Кф*Км *Цпм.+ Мo * Цуm,
Де Мo - установлена потужність електродвигуна;
у Tф - потенційний фонд рооочого часу, година;
Кф - коефіцієнт, що враховує завантаження устаткування в часі,
Для сталі: Тф=0,28*1500=420
Для капрону: Тф=0,18*2250=405
Км - коефіцієнт, що враховує завантаження устаткування попотужності;
Цпм - ціна за споживану потужність, квт*ч/грн,
Цу.м. - ціна за встановлену потужність.
На діючому виробництві : З = 120*420*0,6*0,7*0,15+120*200 = 27175,2грн.;
На новому виробництві: З = 70 * 405*0,7*0,8*0,15 + 70*200 = 16381,4 грн.
1.3. Розрахунок витрат на паливо
Витрати на паливо розраховуються по формулі:
Цм = Np*Тф*Ц/1000
де Np - норма витрати палива 1 година роботи;
Tф - річний корисний фонд часу роботи устаткування;
Ц - ціна за 1000 м3 палива.
Цст = 5*2700*93,6/1000 = 1263,6 грн.;
Цн = 4*2700*93,6/1000 = 1010,88 грн.;
1.4. Розрахунок витрат на основну заробітну плату з нарахуваннями
Витрати по з/платі розрахувати по формулі:
Зз/пл.=Зосн+Здоп+Отч
де Зосн - основна
Здон. - додаткова зарплата;
Отч,, - нарахування на зарплату
Зосн = Тр * ч * Vпр
де Тр - трудомісткість виготовлення виробу;
ч - годинна тарифна ставка
Здоп=- 6,7% Зосн
Нарахування прорахувати відповідно до існуючих нормативних документів.
Зз/пл._с=152,04+10,19+56,26=218,49грн.
Зз/пл._н=146,61+9,82+54,25=210,68грн.
Зосн_ст = 0,28*0,362*1500=152,04 грн.;
Зосн_н = 0,18*0,362*(1500*1,5) = 146,61грн.
Здоп_ст = 152,04*6,7% = 10,19 грн.
Здоп_н = 146,61*6,7% = 9,82 грн.
Зот_с=152,04*37%=56,26грн.
Зот.=146,61*37%=54,25грн.
1.5. Розрахунок витрат на амортизацію
Витрати на амортизацію розраховують по формулі:
А = Кап. вкладення * % амортизації,
Кап вкладення по новому виробу розрахувати, відповідно до коефіцієнта приведення (лаг):
Вп= (1+Еп) t,
де Еп=0,1;
t- період часу:
для 1 року 400 * (1+Еп) 3
2 роки 800 * (1+Еп) 2
3 роки 600 * (1+Еп) 1
4 роки 200
Ас = 7200 *12% = 864 грн.;
Для капрону
для 1 року 400 * (1 + EN)3'=400*1,333=533,2*17,1%=91,17
-
роки 800 * (1 + EN)'2=800*1,21=968*17,1%=165,52
-
роки 600 * (1 + EN)1=600*1,1=660*17,1%=112,86
4роки 200*17,1%=34,2
5900*17,1%=1008,9
Разом =1412,65