Добавил:
Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
CР САООРШ.docx
Скачиваний:
30
Добавлен:
28.09.2017
Размер:
137.36 Кб
Скачать

2. Хвилинка каліграфії

- Розв’яжіть задачу - жарт, а відповідь до задачі і буде нашою хвилинкою каліграфії.

Задача - жарт

Коли господар вийшов у садок із рушницею, з одного дерева впало 4 сусіди, а з другого – 3 сусіди. Скільки всього сусідів упало з дерев? (7)

- Чому вчить ця задача?

- Хвилинка каліграфії число 7.

3. Розв’язування задачі (групова робота)

- Оберіть правильну схему до задачі - жарт і розв’яжіть її.

Задача - жарт

Якщо в каструлю з 5 літрами супу вкинути м’яча -1 літр супу вихлюпнеться , а потім, ще раз вкинути. Скільки літрів супу залишиться в каструлі?

А В

В С А С

А А

? В С ? А В С

А-В-С=М

5-1-1=3(л)

Відповідь: 3 літри.

  • Чи виникли у вас труднощі, коли ви обирали схему?

Фізкультхвилинка

На подвір’ї біля школи

Петрик м’ячик кинув Олі.

Один одному кидали

Діти грались і співали.

Раптом м’ячик швидко зник,

І ніхто знайти не зміг.

III. Мотивація учбовою діяльністю. Повідомлення теми та мети уроку.

1. Читання казки вчителем та інсценізування.

Жила – була величина А. Якою вона була, уже ніхто й не пам”ятає: чи тонкою, як дріт, чи рідкою, як вода, чи плоскою, як дошка, чи масивною, як важкий мішок, але була вона не простою, а складеною.

Складалася вона з частин В, С, і D. Добрішої за А не було величини в усьому світі. Попросять у неї частину – вона віддасть: так віддала В, так С подарувала, а тут і D другові знадобилася. Отямилася величина А, а її самої вже й немає, перетворилася вона на іншу, на кругленьку, нульову величину. Ось і казці кінець.

А

О

В

D

С

  • То ж є нульова величина, чи її немає?

  • Як її позначити?

  • Сьогодні на уроці ми будемо працювати з нульовою величиною. А також будемо вдосконалювати розв’язування задач, застосовуючи переставний закон додавання.

IV. Розв’язування часткової задачі.

1. Розв’язування задачі.

Задача

Першого дня в магазин завезли 4 комп’ютера, другого 2, а третього -3 комп’ютера. Скільки комп’ютерів завезли в магазин за три дні?

- Складіть до задачі схему та вираз. Підставте числа і розв’яжіть.

?

А В С

А+В+С=?

В+А+С=?

С+В+А=?

А+С+В=?

В+С+А=?

С+А+В=?

4+2+3=9(к.)

Відповідь: 9 комп’ютерів завезли в магазин за три дні..

2. Складання оберненої задачі.

- А як скласти обернену задачу, що для цього потрібно?

- Що нам повинно бути відомо?

- Складіть схему до задачі, вираз. Підставте числа та розв’яжіть її.

О

С В А

О-С-В-А=?

9-4-2-3=0(к.)

Відповідь: 0 комп’ютерів залишилося в магазині.

3. Творче завдання (робота в парах)

- Придумайте по два приклади, щоб у відповіді була нульова величина.

- На яку дію повинні бути у вас приклади?

- Чи всім вдалося придумати такі приклади? Чи виникали труднощі при цьому?

V. Рефлексія.

- Що ми сьогодні робили на уроці?

- Чи все вам було зрозуміло?

- Чи змогли б ви навчити когось складати такі приклади?

7. За «Програмою початкової школи», побудувати ієрархію розвитку ЗУН учні при вивченні предметів

8. Розробити план-конспект уроку з читання, використовуючи різні види читання (хорове, в парах, індивідуальне, в грі)

ДРУЖБА — ТО НАЙБІЛЬШИЙ СКАРБ. ВСЕВОЛОД НЕСТАЙКО «ПРОСТО ОЛЕСЬ ДРУГ» (скорочено) (продовження)

Мета: продовжити роботу над оповіданням Всеволода Нестайка «Просто Олесь друг»; формувати читацькі навички; навчати визначати настрій твору, передавати своє ставлення до змісту виразним читанням; розвивати образне мислення, творчу уяву, мовне чуття; виховувати почуття дружби.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Робота над скоромовкою

Гра «Дощик»

Діти читають хором:

• накрапає дощ (тихо);

• дощ пускається сильніше (голосніше);

• злива (голосно);

• дощ слабшає (тихіше);

• дощ припинився (читання припиняється).

По дорозі йду додому,

Все з дитинства тут знайоме:

Деревина-дуб стоїть,

В небо сивий дим летить,

У дворі гуляють діти,

В дім дверцята неприкриті:

Дім запрошує ласкаво:

Тут і деруни, і кава,

Добрі люди проживають,

Про добробут вони дбають.

2. Робота над чистомовкою

Ча-ча-ча-ча — звірі граються в м’яча.

ЦІ-ці-ці-ці — нападаючі — зайці.

Чу-чу-чу-чу — вовк ударив по м’ячу.

Ця-ця-ця-ця — судить гру у них вівця.

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Гра «Обличчям до обличчя»

Учні в парах переказують одне одному зміст першої частини оповідання Всеволода Нестайка «Просто Олесь друг» (с. 137-138)

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

— Сьогодні ми продовжимо читати оповідання Всеволода Нестайка «Просто Олесь друг».

Гра «Очікування»

— Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?

— Яким ви хочете, щоб він був? (Повчальним, пізнавальним, розвивальним, цікавим...)

V. СПРИЙМАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Опрацювання другої частини оповідання Всеволода Нестайка «Просто Олесь друг» (с. 138-139)

1) Виразне читання оповідання вчителем.

— Чи сподобалося вам оповідання?

— Які почуття воно у вас викликало?

2) Словникова робота.

Читання стовпчиків слів «буксиром» за вчителем, потім — у парі одне одному

Збагнув

погляд

мешкають

досада

звичайних

ввечері

всміхнувся

хлоп’ята

— Яке слово «зайве» у першому стовпчику? Чому? (Звичайних — прикметник, решта — дієслова.)

— Яке слово «зайве» в другому стовпчику? На яке питання воно відповідає? (Ввечері — коли?, решта — іменники.)

Фізкультхвилинка

3) Читання оповідання учнями вголос.

— У якому темпі, з якою гучністю будете читати оповідання?

— Де зробите паузи?

— Визначте тему прочитаного оповідання.

4) Аналіз змісту оповідання з елементами вибіркового читання.

— Де зустрічаються хлопчики щоранку?

— Чому Костик здивовано звів брови?

— Про що він запитав друга?

— Що відповів йому Олесь?

— Якими словами письменник підкреслив, що Олесь чесний хлопчик і не вміє обманювати?

— Чому Олесь не одягнув нової форми?

— У яких рядках зосереджено основну думку твору? Прочитай.

5) Робота в групах.

1-ша група — скласти розповідь про Олеся;

2-га група — скласти розповідь про Костика.

2. Гра «Голосування ногами»

Діти стають у дві шеренги: права шеренга: «я вважаю, що твердження правильне»; ліва шеренга: «я вважаю, що твердження неправильне».

— Я читатиму речення, деколи навмисне замінивши слово чи вираз, а ви швидко шукаєте його в тексті. Якщо речення правильне, то тупає ногами права шеренга. Якщо речення неправильне — тупає ногами ліва шеренга та зачитує правильну відповідь.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

— Чи справдилися ваші очікування щодо сьогоднішнього уроку?

— Яким був наш урок?

— Який висновок ви зробили?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Скласти розповідь «Хто такий справжній друг».

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]