Variant_3
.docВаріант 3
Задача 1.Відомі дані по підприємству за квартал (90 календарних днів, 70 робочих днів, при п’ятиденному робочому тижні):
Відпрацьовано робітниками
а) людино-днів............................................................................ 3 360
б) людино-годин......................................................................... 25 872
Цілодобові простої, людино-дні............................................... 90
Неявки робітників на роботу, людино-дні.............................. 1 520
у тому числі по причині
а) чергових відпусток................................................................ 280
б) вихідних і святкових днів..................................................... 1 040
Визначте фонди робочого часу в людино-днях (календарний; табельний; максимально можливий); коефіцієнт використання максимально можливого фонду; середню облікову та явочну чисельність робітників; середню фактичну тривалість робочого кварталу в днях; середню фактичну тривалість робочого дня в годинах, коефіцієнти використання нормативної тривалості робочого дня та кварталу.
Визначаю фонди робочого часу в людино-днях
Календарний фонд робочого часу (КФ) становить суму явок і неявок за квартал: КФ = людино-днів.=3360+90+1520=4970
Табельний фонд робочого часу (ТФ) дорівнює календарному за відрахуванням людино-днів святкових та вихідних: ТФ = 4970 – 1040 =3930 людино-днів.
Максимально можливий фонд робочого часу (МФ) менший за табельний на суму людино-днів щорічних відпусток: МФ = 3930- 280= 3650 людино-днів.
Коефіцієнти використання календарного, табельного та максимально можливого фондів часу визначаються відношенням відпрацьованих людино-днів до величини відповідного фонду. У нашому випадку ці показники становлять: коефіцієнт використання: КФ = 3360/4970= 0,667, або 66,7% (–33,3%); коефіцієнт використання: ТФ = 3360/3930=0,8549, або 85,49 % (–14,41%); коефіцієнт використання: МФ = 3360/3650=0,9205, або 92,05 % (–7,95%).
середню облікову чисельність робітників=3360/90 =37 чол.
середню явочну чисельність робітників =3360/70=48 чол.
Середньоявочна чисельність визначається як відношення суми всіх явок на роботу за всі дні періоду на кількість робочих днів підприємства за цей період.
середню фактичну тривалість робочого кварталу в днях = 25872/ 3360=7,7
середню фактичну тривалість робочого дня в годинах - це середнє число годин, відпрацьованих одним середньооблікового працівником за робочий день= (25872-0)/3360=7,7
коефіцієнти використання нормативної тривалості робочого дня та кварталу=7,7/7,7=1
Задача 2.Відомі дані по торговельній діяльності (у порівняних цінах і тарифах):
|
Базисний рік |
Звітний рік |
||
товарооборот, тис. грн. |
витрати обігу, тис. грн. |
товаро-оборот, тис. грн. |
витрати обігу, тис. грн. |
|
Продовольчі товари |
850 |
178 |
870 |
195 |
Непродовольчі товари |
370 |
60 |
310 |
55 |
Проведіть індексний аналіз середнього рівня витрат обігу по товарообороту в цілому.
Рівні витрат обігу
Базисний рік
Продтовари 178/850*100=20,94%
Непродтовари 60/370*100=16,22%
Звітний рік
Продтовари 195*870=22,41%
Непродтовари 55/310*100=17,74%
Індекси середнього рівня витрат обігу
а) змінного складу
Iy¯=(195+55)/(870+310) / (178+60)/(850+370) =0,219/0,195=1,12
б)фіксованого складу
Iy=0,219 / (870*20,94+16,22*310) / (870+310) =0,219/19,7=0,011
в)структурних зрушень
Ictp=19,7/0,195=101,03
Перевірка: 1,12=101,03*0,011