
Новая папка_1 / среда 25.02 / письмо 25.02
.docxДата:
Назва предмету: Письмо
Затверджую:
Тема: Письмо буквосполучень дж, Дж, слів із ними. Складання і записування речень . Словниковий диктант
Мета: вчити учнів правильно позначати звук [дж] буквосполученням Дж, дж на письмі; вправляти у вимові слів зі звуком [дж] і читанні слів із цим буквосполученням; розвивати мовлення, навички письма малих і великих букв; виховувати охайність.
Обладнання: ілюстрації, зошит, зошит з друкованою основою
Хід уроку:
I. Організація класу
1. Привітання
2. Повторення правил сидіння за партою під час письма
II. Звукові аналітичні і синтетичні вправи
1. Робота за малюнком зошита (ст. 48)
-
Кого ви бачите на малюнку?
-
Що робить дівчинка?
-
Звідки вона бере воду?
-
Відгадайте загадку.
• Не мотор, а шумить,
Не пілот, а летить,
Не гадюка, а жалить.
(Бджола, джміль, оса)
-
Вимовте слова бджола, джміль.
-
Спробуйте вимовити перші звуки [бдж], [дж], простежте, як ви це робите.
-
У словах бджола, джміль є звук [дж], який на письмі позначається двома буквами: д і ж.
3. Ознайомлення з буквосполученням дж
- Якими буквами позначається це буквосполучення?
- У яких словах чується звук [дж]?
Спостереження за положенням язика, губ, зубів під час вимови звука [дз].
- На письмі звук [дз] позначається двома буквами — д, з.
4. Читання складів
III. Показ зразка писаної літери д і ж у сітці зошита (збільшеної у 20 р.)
IV. Аналіз будови букв з переліком їх елементів
- З яких елементів складається рукописна велика буква Д?
- З яких елементів складається маленька буква д?
- З яких елементів складається мала буква ж?
IV. Засвоєння конфігурації цих літер
1. Показ написання буквосполучення на дошці
Малі букви д і ж у буквосполученні дж поєднуються безвідривно. Але у буквосполученні Дж, написаному з великої букви, букви Д і ж поєднуються відривно.
2.Писання учнями буквосполучення в повітрі з орієнтацію на показ учителя.
Діти пригадують їх структуру, «наводять» у повітрі.
3. Аналіз зразка буквосполучення в зошитах
V. Вправи з письма
1.Письмове поєднання буквосполучення Дж, дж
Діти прописують в першому рядку поєднання малої букви д з малою буквою ж. В наступному записують поєднання великої букви Д з малою буквою ж.
2. Письмо слів
-
Прочитайте слова джміль, бджола, джерело хором. Який звук передає буквосполучення джі
-
Запишіть слова в рядках. Зверніть увагу на написання буквосполучення жо і на те, що всі елементи букв, які тут виходять за межі основного рядка, є прямими.
Фізкультхвилинка
3. Письмо речення
Діти читають речення хором.
Учні наводять речення по пунктирах і пишуть його під диктування вчи- теля. Таким чином виробляється темп письма. Рукописне речення учні списують по слову.
4. Списування з Букваря (ст. 138)
-
Спишіть слова в стовпчиках.
5. Словниковий диктант
Дзиґа, джерело, дзвіночок, джунглі, джемпер.
6. Розфарбовування малюнка (ст. 48)
7. Виконання завдань
-
Прочитайте вірш А. Німенко. Випишіть слова з буквосполученням дж. Підкресліть буквосполучення дж.
Нам дала англійська мова, Часто «дж» — початок слова:
Джерсі — в'язана тканина,
Джемпер — плетена кофтина,
Джем — желе із фруктів й цукру,
Джинси — зручні усім брюки.
8. Добери пару
Прочитайте слова. Доберіть до них пару з довідки. Працьовита — ...
Лісові — ... Чисте — ...
Слова для довідки: джерело, дзвіночки, бджола.
VI. Підсумок уроку
-
Яке буквосполучення навчилися писати на уроці?
-
Який звук воно позначає?