Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

Новая папка_1 / среда 25.02 / письмо 25.02

.docx
Скачиваний:
3
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
19.73 Кб
Скачать

Дата:

Назва предмету: Письмо

Затверджую:

Тема: Письмо буквосполучень дж, Дж, слів із ними. Складання і записування речень . Словниковий диктант

Мета: вчити учнів правильно позначати звук [дж] буквосполученням Дж, дж на письмі; вправляти у вимові слів зі звуком [дж] і читанні слів із цим буквосполученням; роз­вивати мовлення, навички письма малих і великих букв; виховувати охайність.

Обладнання: ілюстрації, зошит, зошит з друкованою основою

Хід уроку:

I. Організація класу

1. Привітання

2. Повторення правил сидіння за партою під час письма

II. Звукові аналітичні і синтетичні вправи

1. Робота за малюнком зошита (ст. 48)

  • Кого ви бачите на малюнку?

  • Що робить дівчинка?

  • Звідки вона бере воду?

  • Відгадайте загадку.

• Не мотор, а шумить,

Не пілот, а летить,

Не гадюка, а жалить.

(Бджола, джміль, оса)

  • Вимовте слова бджола, джміль.

  • Спробуйте вимовити перші звуки [бдж], [дж], простежте, як ви це ро­бите.

  • У словах бджола, джміль є звук [дж], який на письмі позначається двома буквами: д і ж.

3. Ознайомлення з буквосполученням дж

- Якими буквами позначається це буквосполучення?

- У яких словах чується звук [дж]?

Спостереження за положенням язика, губ, зубів під час вимови звука [дз].

- На письмі звук [дз] позначається двома буквами — д, з.

4. Читання складів

III. Показ зразка писаної літери д і ж у сітці зошита (збільшеної у 20 р.)

IV. Аналіз будови букв з переліком їх елементів

- З яких елементів складається рукописна велика буква Д?

- З яких елементів складається маленька буква д?

- З яких елементів складається мала буква ж?

IV. Засвоєння конфігурації цих літер

1. Показ написання буквосполучення на дошці

Малі букви д і ж у буквосполученні дж поєднуються безвідривно. Але у буквосполученні Дж, написаному з великої букви, букви Д і ж поєднуються відривно.

2.Писання учнями буквосполучення в повітрі з орієнтацію на показ учителя.

Діти при­гадують їх структуру, «наводять» у повітрі.

3. Аналіз зразка буквосполучення в зошитах

V. Вправи з письма

1.Письмове поєднання буквосполучення Дж, дж

Діти прописують в першому рядку поєднання малої букви д з малою буквою ж. В наступному записують поєднання великої букви Д з малою буквою ж.

2. Письмо слів

  • Прочитайте слова джміль, бджола, джерело хором. Який звук передає буквосполучення джі

  • Запишіть слова в рядках. Зверніть увагу на написання буквосполучення жо і на те, що всі елементи букв, які тут виходять за межі основного рядка, є прямими.

Фізкультхвилинка

3. Письмо речення

Діти читають речення хором.

Учні наводять речення по пунктирах і пишуть його під диктування вчи- теля. Таким чином виробляється темп письма. Рукописне речення учні списують по слову.

4. Списування з Букваря (ст. 138)

  • Спишіть слова в стовпчиках.

5. Словниковий диктант

Дзиґа, джерело, дзвіночок, джунглі, джемпер.

6. Розфарбовування малюнка (ст. 48)

7. Виконання завдань

  • Прочитайте вірш А. Німенко. Випишіть слова з буквосполученням дж. Підкресліть буквосполучення дж.

Нам дала англійська мова, Часто «дж» — початок слова:

Джерсі — в'язана тканина,

Джемпер — плетена кофтина,

Джем — желе із фруктів й цукру,

Джинси — зручні усім брюки.

8. Добери пару

Прочитайте слова. Доберіть до них пару з довідки. Працьовита — ...

Лісові — ... Чисте — ...

Слова для довідки: джерело, дзвіночки, бджола.

VI. Підсумок уроку

  • Яке буквосполучення навчилися писати на уроці?

  • Який звук воно позначає?

Соседние файлы в папке среда 25.02