Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Скачиваний:
3
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
20.63 Кб
Скачать

Дата: 02.03.15

Назва предмету: Письмо

Затверджую:

Тема: Письмо слів з апострофом. Письмо апострофа на верхній рядковій лінії

Мета: Вчити учнів правильно поєднувати букви в словах з апострофом, вимовляти такі слова, аналізувати їх; закріплювати вміння виконувати звуковий аналіз слів, спису­вати з рукописного тексту, писати під диктування, працювати біля дошки; розвивати мовлення, вміння користуватися трьома видами з'єднань; виховувати охайність.

Обладнання: ілюстрації, зошит, зошит з друкованою основою

Хід уроку:

I. Організація класу

1. Повторення правил сидіння за партою під час письма

II. Звукові аналітичні і синтетичні вправи

1. Робота над скоромовкою

У  Лук’яна  в’язка  м’яти.

У  Дем’яна  дев’ять  в’язок.

- Виділення слів з апострофом з даної скоромовки.

2. Робота над віршем

У  п’ятницю, у  надвечір’я,      

 Як  туманцем  потягло,

 Сонце  плавно  у  міжгір’я

Спочивати  попливло.

 На  подвір’ячку, під  в’язом,

Вся  зібралася  сім’я:

Відпочить, побути  разом

Та  послухать  солов’я.

 Вечоріє. На  подвір’ї

Вся  сім’я  рядком  сидить…

Перше  випливло  сузір’я:

Бавить, манить  і  мигтить.

3. Читання алфавіту за таблицею

III. Вправи з письма

1. Робота за малюнком зошита

  • Розгляньте малюнки.

  • Де відбуваються зображені дії?

  • Що робить павич?

  • Що робить хом'як?

  • Назвіть зображені предмети.

  • Опишіть павича.

Слід показати кольоровий малюнок (або фото) павича.

  • Опишіть хом'яка.

  • Як вимовляються приголосні перед я у словах п'ять, пір'я, м'ячі, хом'як?

• Я — товариш голосних,

Та стараюсь не для всіх.

Тільки над Є, І, Ю, Я

Висить скибочка моя. (Апостроф)

2. Письмо апострофа

  • На письмі апостроф позначають крапкою з невеличким хвостиком. І-'.рапку ставлять одним дотиком до паперу. Апостроф пишуть на верхній ряд-

овій лінії. На який розділовий знак за формою схожий апостроф? Учитель пише апостроф у збільшеному вигляді на доіпці. Учні кілька разів • наводять» збільшений апостроф у повітрі, потім пишуть у рядку зошита, не напружуючи руку і дотримуючись однакового інтервалу між знаками.

3. Письмо буквосполучень і слів з апострофом

  • Прочитайте буквосполучення і слова.

  • Між якими буквами стоїть апостроф?

  • Які звуки вони позначають?

  • Апостроф ставиться між буквами, які позначають звуки, що вимов­ляються роздільно. На письмі букви, що роз'єднує апостроф, теж пишуть ::-:ремо: наступна за апострофом буква не поєднується з попередньою, а пи­шеться окремо.

Фізкультхвилинка

4. Письмо речень

  • Прочитайте всі речення на с. 50.

  • Про кого або про що іювориться у кожному з них?

  • Як відрізнити м'яту від інших рослин?

  • Хто такий в'юн?

  • Як ви розумієте слово красна?

Словничок

В'юн — риба з видовженим гнучким тілом.

Красна — красива.

Перше речення учні наводять, повторюють по пам'яті. Потім один з учнів пише речення на дошці, диктуючи його вголос. Решта учнів, не підглядаючи у зразок, пишуть у зошиті, потім звіряють написане з дошкою і зразком.

У другому реченні учні дописують пропущене слово і три рази пишуть ре­чення.

Останнє речення учні наводять по пунктирах і пишуть його під диктування вчителя. Таким чином виробляється темп письма. Варто звернути увагу дітей на пташку на малюнку (павич), а також на паралельність прямих елементів у буквах.

5. Розфарбовування малюнка

6. Гра «Нове слово»

  • Утворіть слова за зразком.

П'є — п'ють пір'я — пір'ячко

б'є — б'ють м'яч — м'ячик

в'є — в'ють хом'як — хом'ячок

7. Письмо слів і речень

Учні читають слово і речення на с. 51 зошита. Слово учні наводять, прописують по пам'яті.

Перше речення повторюють і списують по слову. Друге речення дописуть, наводячи по пунктирах. Третє — наводять і доповнюють за зразком другого. Потім пишуть його під диктування вчителя.

IV. Підсумок уроку

  • Який знак навчилися писати на уроці?

  • У яких випадках уживають апостроф? Наведіть приклади.

Соседние файлы в папке понедельник 02.03