Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

Новая папка_1 / субота 21.02 / природозн 21.02

.docx
Скачиваний:
1
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
20.42 Кб
Скачать

Дата: 21.02.15

Назва предмету: Природознавство

Затверджую:

Тема: Водойми рідного краю

Мета: Дати учням поняття про водойми рідного краю, вчити називати їх; з'ясувати значення водойм рідного краю; формувати пізнавальний інтерес, вміння аналізу­вати, порівнювати, робити висновки; виховувати любов до природи та бережливе ставлення до її багатств.

Обладнання: підручник, ілюстрації

Хід уроку:

I. Організація класу

II. Перевірка домашнього завдання

А) Підсумок спостереження

- Яка зараз пора року?

- Який місяць?

- Які місяці ви знаєте?

- Яка наступна пора року?

Б) Безпосередня перевірка домашнього завдання

- Що таке Червона книга України?

- Що означає червоний колір?

- Які рослини занесені до Червоної книги України?

III. Актуалізація опорних знать

1. Бесіда

  • Знайдіть зайве слово.

Річка, гора, океан, озеро, струмок, море, ставок.

  • Якою назвою об'єднати всі інші слова? (Водойми)

IV. Повідомлення теми і мети уроку

  • Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, які водойми є у вашому рідному краї.

  • Що належить до водойм?

  • Яких з цих водойм немає в нашому краї?

  • Яка з цих водойм найменша, а яка — найбільша?

V. Формування нових знань, умінь і навичок

1. Розповідь учителя про водойми

  • Які водойми є в нашому краї, ви дізнаєтесь, якщо відгадаєте за­гадки.

Дзюркочу серед лісу я,

Холодне, гомінке.

Ще здалеку по пісеньці

Впізнаєте мене. (Джерело)

Серед села

Стоїть бочка немала. (Криниця)

Навкруги вода,

А з питвом біда. (Море)

Стоїть корито,

Повне налито. (Ставок)

Без ніг, а біжить,

Без рук, а рукави має. (Річка)

2. Робота за підручником (с. 70- 71)

  • Розгляньте малюнок на с. 70.

  • Розкажіть, що на ньому зображено.

  • Найкращим місцем відпочинку для багатьох людей є водойми: річки, озера', ставки, джерела.

  • Пригадайте, які водойми є у вашому населеному пункті. Як вони

називаються?

  • Яке значення мають водойми вашої місцевості для людей?

  • Розкажіть які риби водяться у водоймах вашої місцевості.

Які птахи живуть поблизу водойм?

Фізкультхвилинка

VI. Узагальнення й систематизація отриманих знань

1. Робота в парах

  • Разом із сусідом по парті розгляньте малюнки на с. 71.

  • Що ви бачите на кожному з них? Складіть речення.

  • Розкажіть, що забруднює водойми у вашій місцевості.

  • Як, на вахпу думку, можна не забруднювати водойми?

  • Поясніть, чому так кажуть: «Вода на лужку — сіно у стіжку» ?

  • Відгадайте загадку.

• Серед села корито Водою налито,

Біля нього вербичка пухнаста І калина гілляста. І малеча, і дорослі

Часто йдуть до нього в гості. (Джерело)

  • Які слова у загадці допомогли вам її відгадати?

  • Які дерева і кущі ростуть біля водойм?

2. Читання пам'ятки

Пам'ятайте! Водойма — це не просто вода. Це дім, у якому мешка­ють різні і незвичайні істоти. їм потрібен дім, і вони йому потрібні. Потрібно оберігати водойми від забруднення. Будувати очисні споруди.

Садити на берегах водойм дерева, які будуть укріплювати береги. Розчищати джерела.

Виготовляти та розміщувати на берегах водойм заборонні знаки, роз'яснювальні написи.

3. Виконання малюнка

  • Намалюйте заборонні знаки щодо поведінки біля водойм, їх охо­рони.

VI. Підведення підсумків

  • Що належить до водойм?

  • Чим вони відрізняються?

  • Які водойми є в нашому краї?

  • Яке значення в природі і в житті людини мають водойми нашого краю?

  • Чи є річка у вашому краї? Як її використовують? А як охоро­няють?

  • Чи знаєте ви, як правильно поводитися біля води?

Соседние файлы в папке субота 21.02