Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:

Новая папка_1 / ереддипл / 25,02 / читання 25

.doc
Скачиваний:
3
Добавлен:
20.03.2016
Размер:
34.82 Кб
Скачать

Предмет: читання

Затверджую:

Тема: Закріплення звукових значень букви Єє. Звуко-буквений аналіз слів. Загадки. Опрацювання тексту «Київське метро»

Мета: закріпити знання учнів про звукове значення букви Єє; формувати навички інто- наційного читання; вчити виконувати звуко-буквений аналіз слів; виховувати інте- рес до професій.

Обладнання: ілюстрації, ноутбук

Хід уроку

  1. Організаційний момент

1.Привітання

2.Перевірка готовності до уроку

II. Повторення та закріплення вивченого матеріалу

1. Мовленнєва розминка

1) Розучування скоромовки.

Гріє, гріє, припікає,

Всіх у воду заганяє.

2) Робота над чистомовкою.

Сі-сі-сі — будьте впевнені усі,

Уть-уть-уть — зимові місяці пройдуть,

Не-не-не — засяє сонечко ясне,

Іх-іх-іх — обігріє нас усіх.

2. Гра «Хто добре чує звуки [йе]?»

Є єноти В зоопарку,

Є єхидна, Заєць є.

У вольєрі Дуже жарко

— Наш єнотик Воду п’є.

3. Позмагаймося!

— Назвіть чоловічі імена на Є. (Євген, Єгор, Єфим, Євдоким)

— Назвіть жіночі імена на Є. (Єва, Євдокія, Євгенія, Єлизавета)

4. Робота над загадками.

Звуко-буквений аналіз слів-відгадок y

Є сестричка в їжака: І колюча, і прудка. Як тварину Називають, Хто з вас, діти, відгадає? (Єхидна)

y Хижий звір живе в ліску В темно-жовтім кожушку. На деревах його хата. Хто з вас зможе відгадати? (Єнот)

y Він мисливець й ліс пильнує, Полюванням всім керує. (Єгер)

5. Що роблять люди таких професій?

Маляр — ... (малює);

танцюрист — ... (танцює);

співак — ... (співає);

музикант — ... (грає).

6. Читання оповідання за В. Сухомлинським «Барвисте коромисло»

Фізкультхвилинка

III. Робота за Букварем (с. 126–127)

1. Робота над загадками

1) Читання загадки А. Костецького.

— Як назвав метро письменник? (Чарівні сходи)

2) Читання загадки Б. Вовка.

— Як назвав метро письменник? (Незвичайна залізниця)

2. Складання речень за фотографіями

3. Опрацювання тексту «Київське метро»

1) Читання тексту вчителем.

— Про що розповідається у тексті?

— Повторіть, як наголошені слова поїзди, поїздам.

2) Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання тексту учнями.

— Які поїзди у метро?

— Прочитайте назви видів транспорту.

3) Читання тексту учнями «ланцюжком».

— Чому поїзди у метро мчать дуже швидко?

4) Гра «Читає Незнайко».

Читаю речення, навмисно замінюючи в ньому слова. Учні відшу- кують речення і читають його без помилки.

Мчать під Києвом у тунелях зелені (блакитні) поїзди. Немає ніякого ін- шого транспорту, крім автобусів (метро). Мчать машини (поїзди) — шлях вільний.

5) Гра «Розвідники».

— Хто більше знайде слів з буквою є?

— Що зображено на фотографіях?

IV. Підсумок уроку

— Що нового дізналися на уроці?

— Що розповісте вдома батькам?

Соседние файлы в папке 25,02