treating a patient
.docxCабақ жоспары:
Күні:
Сынып: 7АӘ
Тақырыбы: «Treating a patient»
Мақсаты: оқушыларға денсаулық, аурулар мен оларды емдеуге байланысты мәліметтер беру,сөздік қорын молайту.
Қолданылған модуль: «Білім беру және білім алудағы жаңа тәсілдер», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес білім беру және оқыту»
Қолданылған әдіс-тәсілдері: «Ой қозғау», «Топтастыру», «Үш оқушымен кеңес», «Сәйкестік тесті», «Екі жақты күнделік»
Мұғалімнің іс-әрекеті: Не істеймін? |
Оқушының іс-әрекеті: |
Ресурстар: осы іс-әрекет үшін қандай құралдар, кітаптар, компьютерлік жабдық және т.б қажет? |
||||
Топқа бөлу. Оқушыларды тақырыпқа байланысты таратылған сөздерді таңдау арқылы топқа бөлу. |
оқушылар таратылған сөздерді таңдау арқылы топқа бөлінеді. |
қиынды қағаздардағы сөздер |
||||
Ой қозғау.
|
оқушылар ой қозғау сұрақтарына жауап бере отырып сабаққа мақсат қоюға қатысады. |
|
||||
Оқу мақсатын алға қою оқушыларға стол этикеті туралы мағлұмат беру, столда үстінде қалай отыру керектігі туралы әңгіме жүргізу, осы тақырыпқа байланысты сөздік қорларын арттыру. |
оқушылар мақсат қоюға қатысады |
|
||||
Үй жұмысын сұрау |
үй жұмысын айтады. |
|
||||
Жаңа лексиканы енгізу Лексиканы енгізу мақсатында оқушыларға жаңа сөздер беріледі. Treating a patient, headache, ear, aye, toothache, leg, mouth, earache, Sick finger, throat, insomnia, lip, a sore throat. strip, waist ,suggest, giddy, hurt |
жаңа сөздерді сөздікке жазады |
сөздік, қалам |
||||
Ex 2 Сәйкестік тесті Strip шешу Waist бел Tablespoonful толық қасық Hurt ауыру Surgery хирургия Examine қарау Suggest ұсыну Sick сезіну, жүрек айну Giddy головокружение
|
Тақтада орындайды |
оқулық |
||||
Ех 4. Мәтінмен жұмыс Мәтінді оқу. Check the meaning of the new words in your dictionary Treating a Patient. Last week Tom was taken ill. He was running a high temperature. He felt sick and giddy. He had a headache and sore throat. It was clear that he needed the services of a doctor. His mother phoned the policlinics. The doctor arrived at 11 o'clock….
|
Мәтінді аударады |
оқулық
|
||||
«Кластер» әдісі Sore throat cough headache earache Disease toothache cough flu |
Оқушылар тақтаға кластер жасайды |
Тақта, дәптер, қалам |
||||
A guessing game Write when people do the following
|
Оқушылар тапсырманы тақтаға шығып орындайды |
Тақта, оқулық, дәптер, қалам
|
||||
«Екі жақты күнделік» әдісі
Headache, slowly pour on cold water flu, earache, take some aspirin, cough, burn, See the dentist, gargle with herbs, get some medicine from the chemists, backache, slowly pour on cold water |
Оқушылар дәптермен жұмыс жасайды |
Дәптер, оқулық |
||||
«Үш оқушымен кеңес» (диалог, әңгімелесу. А-сұрақ қоюшы В-жауап беруші С-жазушы (жауапты жазып отырады) |
Оқушылар АВС болып үш адам сұхбат жүргізеді. |
|
||||
Қорытындылау а)Уәждеме (мадақтау, ынталандыру) Сабақ барсында бейресми бағалау түрін қолдану. Қателесіп, не болмаса тапсырмаларды орындауда қиналған оқушыларды да ынталандыру. Рефлексия Мұғалім стикерлер таратады.
|
Формативті бағалау әдісімен бағалау.
Оқушылар сабақ барысында не ұнады, не ұнамады өз пікірлерін жазады. |
Бағалау парақшасы
Стикерлер
|
||||
|
|
|