
If I were a millionaire
.docxCабақ жоспары:
Тақырыбы: If I were a millionaire
Сынып: 9АӘ Сынып бөлмесі: №26
Күні:
Мақсаты: оқушыларға шартты райлы сөйлемдерді түсіндіре отырып, өзінің келешекте нені қалап, армандайтынына байланысты сөйлемдер құрауға үйрету.
Қолданылған модуль: «Білім беру және білім алудағы жаңа тәсілдер», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Жас ерекшелігіне сәйкес білім беру және оқыту»
Қолданылған әдіс-тәсілдері: «Ой қозғау», «Топтастыру», «Ой қозғау», , «Үш оқушымен кеңес», «Әр сұраққа бір жауап» , «Инсерт», «Сәйкестік тесті»
Мұғалімнің іс-әрекеті: Не істеймін? |
Оқушының іс-әрекеті: |
Ресурстар: осы іс-әрекет үшін қандай құралдар, кітаптар, компьютерлік жабдық және т.б қажет? |
|
Топқа бөлу. Оқушыларды тақырыпқа байланысты таратылған сөздерді таңдау арқылы топқа бөлу. |
оқушылар таратылған сөздерді таңдау арқылы топқа бөлінеді. |
қиынды қағаздардағы сөздер |
|
Ой қозғау.
|
оқушылар ой қозғау сұрақтарына жауап бере отырып сабаққа мақсат қоюға қатысады. |
|
|
Оқу мақсатын алға қою оқушыларға шартты райлы сөйлемдерді түсіндіре отырып, өзінің келешекте нені қалап, армандайтынына байланысты сөйлемдер құрауға үйрету.
|
оқушылар мақсат қоюға қатысады |
|
|
Үй жұмысын сұрау. |
үй жұмысын айтады. |
|
|
Жаңа лексиканы енгізу Лексиканы енгізу мақсатында оқушыларға жаңа сөздер беріледі. Abroad dream enjoy meet try sightseeing make earn ordinary wear travel
|
жаңа сөздерді сөздікке жазады |
сөздік, қалам |
|
Жаңа тақырып түсіндіру. First Conditional Future Simple + if +Present Simple I will go if I have time. If
it rains I’ll stay at home
The
condition the result
|
|
|
|
Ex 3 To make sentences Example: If she goes abroad, she’ll spend a lot money. If she stays at home , she’ll be bored. |
Оқушылар сөйлемдер құрайды |
|
|
Мәтінмен жұмыс. Bolat and his dream |
Топ мүшелері мәтінді оқып қазақ тіліне аударады |
оқулық |
|
«Әр сұраққа бір жауап» әдісі What would you do if … - you won a lottery? - you spoke English fluently? -you failed your exam?
|
Топ мүшелері бір-біріне сұрақтар қояды |
|
|
«Үш оқушымен кеңес» (диалог, әңгімелесу. А-сұрақ қоюшы В-жауап беруші С-жазушы (жауапты жазып отырады)
|
Оқушылар қазіргі уақытта қандай іс-әрекетпен айналысып отырғандары жайлы сұрақтар қойып, оған болымды және болымсыз сөйлемдер арқылы грамматиканы қолданып, жауап береді, ал жазушы жазып отырады. |
Оқулық, қағаз, қалам |
|
Ex 10 Put the verb in brackets in the correct form, Past Simple or would. |
|
|
|
Қорытындылау а)Уәждеме (мадақтау, ынталандыру) Сабақ барысында бейресми бағалау түрін қолдану. Қателесіп, не болмаса тапсырмаларды орындауда қиналған оқушыларды да ынталандыру. |
Формативті бағалау әдісімен бағалау. Балалар өз білімдерін сабақтың әр кезеңі бойынша бағалайды. Қандай баға басым болса, сол бағаға ие болады. |
Бағалау парақшасы
|
|
Үй жұмысы. Ех 10 A and B сөздер, етістіктер жаттау |
Оқушылар үй жұмысын күнделікке жазады |
күнделік |
|
Рефлексия Мұғалім стикерлер таратады.
|
Оқушылар сабақ барысында не ұнады, не ұнамады өз пікірлерін жазады. |
Стикерлер |
|
|
|
|