- •1.Розробити орієнтований календарний план роботи вихователя сднз чи школи-інтернату для для дітей з тпм.
- •2.Визначити мету виховної години у 3-му класі школи для дітей з тпм на тему «Поведінка в транспорті».
- •3.Розробити фрагмент уроку,в якому реалізується метод демонстрації.
- •5.Розробити фрагмент уроку,у якому реалізується метод розповіді.
- •6.Навести приклад теми і мети екскурсії у природу для молодших школярів з тпм.
- •7.Рухлива гра. Її значення у вихованні дітей з пмр.
- •8.Навести приклад теми та мети заняття з розвитку елементарних математичних уявлень у групі для дітей з пмр.
- •10. Розробити орієнтований перспективний план роботи вихователя сднз чи школи-інтернату для дітей з тпм.
- •11. Розробити фрагмент заняття (виховного заходу),у якому реалізується метод вправи.
- •12. Навести приклад теми та мети уроку з природознавства в школі для дітей з тпм.
- •13. Фізкультхвилинка як елемент уроку(заняття).
- •14. Визначити мету заняття з ознайомлення з навколишнім у старшій групі для дітей із знм на тему «Зимові розваги дітей».
- •15. Розробити фрагмент заняття,у якому реалізується метод опису.
- •16. Навести приклад дидактичної гри з розвитку зв’язного мовлення.
- •17. Сюжетно-рольова гра та її значення у вихованні дітей з тпм.
- •18. Навести приклад вікторини для учнів школи з тпм.
- •19. Розробити фрагмент виховного заходу,у якому реалізується метод показу.
5.Розробити фрагмент уроку,у якому реалізується метод розповіді.
Метод-це спосіб організованої взаємодії педагога і вихованців в процесі навчально-виховної роботи.
Метод розповіді належить до групи словесних методів. Передбачає оповідну,описову форму розкриття навчального матеріалу з метою спонукання учнів до створення в своїй уяві певного образу. Доступна форма викладу.
Урок читання 4 клас.
Тема: Пригоди на березі синьоокої «Десни». В.Чухліб.
Мета: Вчити складати план тексту,давати характеристику дійовим особам,виділяти опис пейзажів;вчити складати міркування щодо ставлення до природи,розвивати мислення,пам'ять,увагу;виховувати почуття відповідальності.
Хід уроку.
І Організаційний момент.
ІІ Вправи для вдосконалення читальних навичок.
Робота над скоромовкою.
Хвилинка-цікавинка.
Розповідь про Десну.
6.Навести приклад теми і мети екскурсії у природу для молодших школярів з тпм.
Тема: спостереження за осінніми змінами в неживій природі.
Мета: формувати поняття «туман» як явище неживої природи,уточнити уявлення дітей про процес випаровування води і характерні її особливості,пояснити чому осінь – пора туманів,розвивати спостережливість,допитливість, виховувати бережливе ставлення до навколишнього середовища.
7.Рухлива гра. Її значення у вихованні дітей з пмр.
Гра- основний вид діяльності дітей дошкільного віку.
Рухлива гра: пов’язана з рухливою активністю дітей. Заснована на різних рухах,для розвитку їх точності і координації. Удосконалені рухи дітей розвивають увагу,сприймання,витримку а волю,спритність і вправність.
Покращують діяльність мовно-рухового апарату,прискорюють реакції нервових центрів.
Особливості проведення рухливих ігор з дітьми з ТПМ – всі рухи виконуються,супроводжуючись мовленням.
Квач,Гуси-Гуси,вибивний,влучи в ціль.
8.Навести приклад теми та мети заняття з розвитку елементарних математичних уявлень у групі для дітей з пмр.
Тема: «Рівність-нерівність предметів,орієнтування у просторі». Поняття швидко-повільно.
Мета: продовжити формувати поняття про множину,утворювати множину за названим числом,на 1 >,на 1<,визначати рівність-нерівність груп предметів,закріпити знання про просторові відношення: близько-далеко,розуміти поняття швидко-повільно, розвивати пам'ять,мислення,увагу,виховувати самостійність та наполегливість.
10. Розробити орієнтований перспективний план роботи вихователя сднз чи школи-інтернату для дітей з тпм.
В роботі вихователя є два основних плани:перспективний,календарний.
У логопеда - індивідуальний.
Перспективний план складається на рік,у вересні,заходи розподіляються за напрямками.
Напрямки:
І Організаційна робота.
Планування роботи,точна дата не ставиться.
Організація роботи кабінету (облаштування).
Участь у різноманітних заходах,нарадах,зборах.
Підготовка планів-коспектів.
Підготовка звітів,конспектів.
ІІ Педагогічна робота (навчально-виховна)- робота з дітьми.
Діагностичне обстеження (вересень-2 тижні, травень - 2 тижні),логопед.
Психолого-педагогічне обстеження – вихователь.
Проведення занять і виховних заходів згідно з календарним планом(екскурсії,повторення).
ІІІ Методична робота.
Вивчення новинок професійної літератури.
Відповідність занять.
Проведення власних відпрацьованих занять.
Відвідання методоб’єднання.
Розробка матеріалів.
ІV Робота з батьками.
Участь в батьківських зборах,консультації,бесіди.
Ведення куточку вихователя.
Відвідання дитини на дому.