
План-конспект уроку з математики для групи е-11
Тема: Узагальнення та систематизація знань, умінь та навичок учнів з математики за 5-9 клас
Мета уроку: Узагальнити та систематизувати отримані знання учнів під час вивчення математики 5-9 класів. Розвивати в учнів вміння працювати в групах, самостійно опрацьовувати навчальний матеріал та пояснювати його однокласникам. Виховувати в учнів культуру математичного мовлення.
Тип уроку: систематизація і узагальнення.
Дидактичне забезпечення: таблиці, схеми.
Список основної і додаткової літератури: Бевз Г. П. Алгебра 7-9 клас, Г.П.Бевз Геометрія 7 клас.
Хід уроку
-
Організаційна частина.
-
Привітання,представлення та знайомство.
-
Розповідь про вимоги до уроку математики:
-
Робочий зошит на 96 листів.
-
Зошити для контрольних робіт на алгебру і геометрію окремо.
-
Обов’язковість ведення робочого зошита та оцінка за зошит.
-
Відвідування.
-
Оголошення кількості к/р, та годин взагалі з предмету.
-
Список студентів групи.
-
Попередження про діагностичну к/р.
-
Викладення основного матеріалу. Геометрія.
Трикутник – це фігура, яка складається з трьох точок, що не лежать на одній прямій і трьох відрізків, які попарно сполучають ці сторони.
Медіана – відрізок, що сполучає вершину трикутника із серединою протилежної сторони.
Бісектриса – відрізок бісектриси кута трикутника, що сполучає дану вершину з точкою на протилежній стороні.
Висота – перпендикуляр, проведений з вершини трикутника до прямої, що містить протилежну сторону.
Середня лінія трикутника – відрізок, що сполучає середини двох його сторін.
Практичні завдання:
Варіант 1
-
На рис. 146 ВО = МО,
ABC = 45°;
BCM = 50°;
AOC = 95°. Знайдіть кут М . Доведіть, що ∆АВО = ∆СМО.
Рис. 146
-
У рівнобедреному трикутнику ABC з основою АС кут В дорівнює 53°. Знайдіть усі невідомі внутрішні і зовнішні кути трикутника ABC.
-
Паралельні прямі а і b перетнуті паралельними прямими АВ і CM так, що точки А і С належать прямій а, а точки В і М — прямій b. Доведіть, що АС = ВМ.
-
У трикутнику ABC кути В і С відносяться як 5 : 3, а кут А на 80° більший за їх різницю. Знайдіть кути, на які висота АН розбиває кут А.
-
Побудуйте прямокутний трикутник за гіпотенузою 8 см і катетом 6 см. Опишіть навколо цього трикутника коло.
-
*Трикутник ABC вписаний в коло так, що сторону АВ видно з центра кола під кутом 100°, а сторону ВС під кутом 140°. Знайдіть кути трикутника ABC.
Варіант 2
-
На рис. 147 АВ = СМ,
ABC = 55°;
AMC = 50°;
AOC = 105° . Знайдіть кут С. Доведіть, що ∆ABO = ∆MCO .
Рис. 147
-
У рівнобедреному трикутнику ABC з основою АС сума кутів А і С дорівнює 166°. Знайдіть усі невідомі внутрішні і зовнішні кути трикутника ABC.
-
Паралельні прямі с і d перетнуті паралельними прямими АВ і СМ так, що точки А і С належать прямій с, а точки В і М — прямій d. Доведіть, що АВ = СМ .
-
У трикутнику ABC кут А більший за кут В на 50°. Кут С становить
частину їх суми. Знайдіть кути, які утворює бісектриса кута А зі стороною ВС.
-
Побудуйте прямокутний трикутник за гіпотенузою 8 см і катетом 3 см. Опишіть навколо цього трикутника коло.
-
*Трикутник ABC вписаний в коло так, що сторону АВ видно з центра кола під кутом 130°, а сторону ВС під кутом 110°. Знайдіть кути трикутника ABC.
Варіант 1
-
Бічна сторона гострокутного рівнобедреного трикутника дорівнює 25 см, а висота, опущена на неї, — 24 см. Знайдіть периметр трикутника.
-
Діагоналі ромба дорівнюють 30 см і 40 см. Знайдіть висоту ромба.
-
Радіус кола, описаного навколо прямокутного трикутника, дорівнює 10 см, а катет — 16 см. Знайдіть площу вписаного круга.
-
Знайдіть |
–
|, якщо |
| = 7, |
| = 8, a кут між векторами
і
дорівнює 120°.
Варіант 2
-
Основа гострокутного рівнобедреного трикутника дорівнює 30 см, а висота, опущена на бічну сторону, — 24 см. Знайдіть периметр трикутника.
-
Сторона ромба дорівнює 25 см, а його висота — 24 см. Знайдіть діагоналі ромба.
-
Радіус кола, вписаного у прямокутний трикутник, дорівнює 4 см, а катет — 12 см. Знайдіть площу описаного круга.
-
Знайдіть |
+
|, якщо |
| = 7, |
| = 8, а кут між векторами
і
дорівнює 60°.
Варіант 3
-
Периметр рівнобедреного трикутника дорівнює 80 см, а висота, опущена на основу,— 20 см. Знайдіть основу трикутника.
-
Сторона ромба дорівнює 12
см, а тупий кут становить 120°. Знайдіть діагоналі ромба.
-
Точка дотику вписаного у прямокутний трикутник круга ділить гіпотенузу на відрізки завдовжки 8 см і 12 см. Знайдіть площу вписаного круга.
-
Знайдіть |
–
|, якщо |
| = 3, |
| = 8, а кут між векторами
і
дорівнює 60°.
Варіант 4
-
Периметр рівнобедреного трикутника дорівнює 160 см, а висота, опущена на його основу,— 40 см. Знайдіть бічну сторону трикутника.
-
Діагоналі ромба дорівнюють 12 см і 12
см. Знайдіть гострий кут ромба.
-
Точка дотику вписаного в прямокутний трикутник кола ділить його гіпотенузу у відношенні 2 : 3. Катет дорівнює 12 см. Знайдіть площу вписаного круга.
-
Знайдіть |
+
|, якщо |
| = 5, |
| = 8, а кут між векторами а і b становить 120°.