- •1 Клас. Година спілкування
- •Тема: Людина починається з добра
- •2. Вчитель: Діти,а чому ви вирішили допомагати Бабі Язі?
- •3.А тепер перевіримо, чи добре ви вмієте розрізняти, що таке добре, а що таке погано.
- •1 Клас. Урок доброти "Кругообіг добра"
- •Тема: За добро добром платять
- •7.Робота над прислів’ями
- •3 Клас. Година спілкування
- •Тема: Хай добрим ваше серце буде.
- •50 Уроків про чесноти/ Упорядник Лопатіна о. О. , Скребцова м. В. – х.: Вид. Група "Основа", 2009
1 Клас. Година спілкування
Тема: Людина починається з добра
Мета: Формувати у дітей понять "доброта і добрі вчинки", вчити розрізняти "добре і погане", викликати бажання дарувати добро; розвивати в дитині духовно-моральні якості, вміння сприймати і створювати позитивні емоції; виховувати культуру спілкування.
Обладнання: книжечки-казки; картинки із зображенням казкових героїв; макет веселого сонечка; квітка "Доброта"; промінчики сонця; кольорові олівці; листочки із зображенням Баби Яги, що перетворюється в Бабулю Ягулю; аудіо записи казок "Коза Дереза", "Котик і Півник"; Оповідання В. Сухомлинського "Петрик, собака і кошеня"; промінчики із фотографіями дітей, смайлики-посмішки.
^ Хід уроку
Організація класу
Діти, сьогодні до нас прийшли гості. Ми чекали їх і приготували привітання. Давайте його розкажемо.
Гостей дорогих ми вітаємо щиро.
Стрічаємо радо, з любов’ю і миром.
Добра вам сьогодні, і завтра! Щодня!
Усім Вам бажаємо доброго дня!
^ Оголошення теми і мети уроку
Мотивація навчальної діяльності
Вчитель: Діти, яка пора року настала?
Діти: Настала зима, сьогодні восьмий день зими.
Вчитель:Чи відчули ми ,що починається зима? Які зміни сталися в погоді?
(Діти діляться своїми спостереженнями і враженнями про початок календарної зими).
Вчитель: Діти, я сьогодні була дуже здивована. Коли підійшла до школи, то побачила квіточку. Уявляєте?!Взимку я побачила квітку. Вона просила їй допомогти, тому, що зимовий холодний вітер обірвав їй пелюстки, закружляв їх і поніс. Цю квіточку я принесла в клас. Ось вона!
Чи згодні ви їй допомогти?
Діти: Потрібно врятувати квіточку.
Вчитель: Ви помітили, що на кожній пелюсточці написані літери. Давайте їх назвемо. (Д,Б,Р,Т).
Ця різнокольорова квіточка здається нам казковою, чарівною. Якщо ми зможемо правильно розмістити зірвані пелюсточки, то прочитаємо дуже гарне слово.
Діти розміщують пелюстки і читають слово "Доброта".
Діти, чи хорошу справу ми зробили?
Діти: Так, ми врятували чарівну квіточку.
Вчитель: А ще можна сказати, що ми зробили добру справу.
Отже, сьогодні ми будемо говорити про доброту, вчитимемося розпізнавати добро, творити його і дарувати іншим.
А урок наш ми назвемо "Людина починається з добра".
^ Розкриття теми уроку
Вчитель: Що таке "доброта"? Хто вас вчить бути добрими?
Відповіді дітей.
Вчитель: З дитинства вам читають цікаві казки. А які герої живуть у казках?
Казки вчать вас розрізняти добро і зло. Добро має велику силу і в казках воно завжди перемагає зло.
Ми відправимося в Країну Казок. Закрийте очки, покладіть голівки на ручки, уявіть,що ми на казковому літальному апараті летимо над полями і горами, над морями і річками і переносимося в казкову країну.
Відкриваємо очі. Де ми опинилися? (Відкривається дошка. На дошці напис "В гостях у казки". На дошці виставка дитячих казок). – Діти, чи впізнали ви ці казки?
Казкові герої хочуть перевірити, як добре ви знаєте їх голоси.
(Слухаються записи казок)
а)Казка "Коза-дереза": Хто х героїв цієї казки робив добрі справи? Чи змогли добрі герої перемогти злу Козу-дерезу? Яким був Рак?
Казка "Котик І Півник": В якій казці живуть герої,голоси яких ви почули?
Кого можна назвати добрим?
Отже: Добро завжди перемагає
б) На дошці ілюстрації казкових героїв: Лікар Айболить, Попелюшка, Червона Шапочка, Баба Яга.
–– Діти, чи впізнали ви цих казкових героїв? Хто з них робив добрі справи? (Відповіді дітей.)
Чому Фея допомагала Попелюшці?
Отже: За добро добром платять.
Фізкультхвилинка
Бути добрим я учуся.
Це потрібно всім, я знаю.
Якщо спить моя бабуся –
Я тихесенько ступаю.
Ось так, ось так… я тихесенько ступаю.
Я малу сестричку маю,
Як заплаче – заспокою.
Їй ласкаво наспіваю
Добру пісню колискову.
Ось так, ось так… Добру пісню колискову.
Я хорошим, добрим буду,
Щоб робити добре діло.
Недаремно кажуть люди:
Доброта –– велика сила.
в) Діти, а чому залишилася Баба Яга?
Відповіді дітей: Баба Яга зла, її ніхто в дитинстві не вчив бути доброю, вона не вміє співчувати, не вміє допомагати іншим. Тому вона і стала такою злою і страшною.
Вчитель: Баба Яга вас запитує:
Добрим бути просто чи не просто?
Чи залежить доброта від зросту?
Як навчитися усіх любити?
Як навчитися добро творити?
Вчитель: Діти, а чи хотіли б ви навчити Бабу Ягу , як стати добро? Давайте пограємо у гру "Мікрофон" і розкажемо, які добрі справи ви робите.
Діти розповідають про свої хороші, добрі вчинки у мікрофон.
Вчитель: Баба Яга уважно вас слухала і вирішила теж стати доброю. Вчитель роздає листочки, на яких показано, як страшна Баба Яга перетворюється на красиву Бабулю Ягулю.
Дітям дається завдання: дома за допомогою кольорів показати поступове перетворення Баби Яги.
Отже, добро прикрашає людину.
Діти, це ви зробили ще одну добру справу і наша героїня вам дуже вдячна.