- •Структура уроку
- •Хід уроку
- •Структура уроку
- •Хід уроку
- •Структура уроку
- •Хід уроку
- •Структура уроку
- •Хід уроку
- •Структура уроку
- •План-конспект виховного заходу
- •Форма проведення виховного заходу: Бесіда, виховна година, усний журнал.
- •1 Учень. Еколог.
- •2 Учень. Доповідь.
- •3 Учень. Доповідь.
- •4 Учень. Доповідь.
- •5 Учень. Доповідь.
- •II. Основна частина.
- •Правила роботи ножицями.
- •III. Заключна частина (підведення підсумків заняття).
- •Використана література
ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ З КРЕСЛЕННЯ
студента практиканта 22а-ТІ групи
факультету технологічної та професійної освіти
Глухівського національного педагогічного університету
імені Олександра Довженка
Прізвище Зарченко
Ім’я Тетяни
По батькові Сергіївни
Урок проводиться в 8а класі
Навчальний заклад НВК № 3 м. Краснограда
Дата: 07.03.2014
Консультації одержав:
Вчителя Коваленко Олени Вікторівни
Методиста Литвин Ольги Миколаївни
З конспектом уроку згоден:
Вчитель Коваленко Олена Вікторівна
Методист Литвин Ольга Миколаївна
Оцінка за урок Коваленко Олена Вікторівна
Тема уроку: Нанесення розмірів
Мета уроку: - навчити учнів правильно наносити розміри на кресленні
- розвивати навички роботи з графічними кресленнями
- виховувати охайність, вихованість
Тип уроку: комбінований
Час: 45 хвилин
Обладнання: олівці, кутник, транспортир, лінійка, циркуль, папір А4
Література: Інтернет, підручник Креслення 8 – 9 класи Сидоренко В. К.
Структура уроку
Організаційна частина (3хв)
Оголошення теми і мети уроку (1хв)
Актуалізація опорних знань та умінь учнів. Мотивація навчальної діяльності учнів (5хв)
Вивчення нового матеріалу (15хв)
Практична робота (15хв)
Підведення підсумків (5хв)
Домашнє завдання (1хв)
Хід уроку
Організаційна частина
Добрий день! Сідайте! Сьогоднішній урок проведу у вас я. Давайте відмітимо відсутніх.
Оголошення теми і мети уроку
Тема нашого уроку: Нанесення розмірів
Метою є: навчитися правильно наносити розміри на кресленні, розвити навички роботи з графічними кресленнями
Актуалізація опорних знань та умінь учнів. Мотивація навчальної діяльності учнів
Ви вже ознайомилися з основини правилами нанесення розмірів на кресленнях. Ці правила визначені державними стандартами, і їх обов‘язково дотримуються під час виконання будь-якого креслення. Важливо також знати, які саме розміри і де треба наносити на виглядах предмета. Як же це визначити?
Сьогодні ми з‘ясуємо це.
Вивчення нового матеріалу
Розміри на кресленні наносять для того, щоб дати якнайповніше уявлення про предмет в цілому та співвідношення його окремих частин. Цій меті підпорядкований і вибір місця для нанесення розмірів. Розглянемо це на прикладах.
Розмір усього предмета, два вигляди якого показано на рисунку 91, а, визначають його довжина – 50мм, ширина – 32мм і висота – 45 мм. Ці розміри називають габаритними, тому що вони визначають граничні величини обрисів предмета. Габаритні розміри обов‘язково мають бути нанесені на кресленні предмета.
Форма предмета утворена поверхнями двох геометричних тіл: паралелепіпеда і циліндра. Тобто предмет можна уявно розчленувати на ці тіла (рис. 91, б). Вам відомо, що розмір паралелепіпеда визначається його довжиною, шириною і висотою, а розмір циліндра – діаметром основи і висотою. Числові значення цих величин (рис. 91, а) і повинні бути на креслення.
Наносячи розміри на кресленні, слід пам‘ятати і про те, що складові частини предмета можуть бути по-різному розміщені між собою. Отже, на кресленні потрібні ще й розміри, які визначають взаємне положення частин предмета. Такі розміри називають координуючими. Наприклад, положення циліндра на паралелепіпеді (рис. 91, а) визначають два розміри: 25 і 16 мм. Це і є координуючі розміри.
Тепер ми визначили всі розміри, які повинні бути на кресленні предмета. Але перш ніж наносити їх, слід звернути увагу на деякі умовності.
Кожний розмір на кресленні зазначають тільки один раз.
Наносячи розміри на кресленні, менші розмірні лінії розміщують ближче до контура зображення, а більші – далі від нього.
Відстань між паралельними розмірними лініями має бути від 6 до 10 мм.
На рисунку 92, а показано креслення предмета більш складної форми. Його зовнішня поверхня утворена двома циліндром, розміщеним на вертикальному паралелепіпеді. Отвір у вертикальній частині предмета має форму циліндра, а горизонтальний прямокутний виріз – паралелепіпеда. Внутрішня і зовнішня циліндричні поверхні співвісні, тобто мають спільну вісь. Таким чином, предмет можна умовно розленувати на три паралелепіпеди, циліндр і напівциліндр. Розміри цих геометричних тіл показано на рисунку 92, б.
На кресленні предмета, як і у попередньому випадку, слід нанести розміри його окремих частин, координуючі й габаритні розміри. Ці розміри нанесено, як показано на рисунку 92, а.
Всі розміри наносять, як правило, поза контуром зображення і так, щоб розмірні лінії не перетиналися. Відстань між контуром зображення і найближчою до нього розмірною лінією повинна бути не менше 10 мм.
Практична робота
Практична робота
Тема: Нанесення розмірів
Мета: навчитися правильно наносити розміри, розвивати уміння і навички роботи з графічними кресленнями, виховувати охайність
Обладнання: А4, олівець, кутник, лінійка, гумка
Послідовність
Зараз я вам роздам картки, де укожного буде своє окреме завдання. Всі вони однакові за важкістю. Уважно прочитайте та приступайте до роботи.
Підведення підсумків
Що робили?
Чого навчилися?
Чим цікавий був для вас цей урок?
Домашнє завдання
Повторити конспект.
ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ
З ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ (ТЕХНОЛОГІЙ)
студента практиканта 22а-ТІ групи
факультету технологічної та професійної освіти
Глухівського національного педагогічного університету
імені Олександра Довженка
Прізвище Зарченко
Ім’я Тетяни
По батькові Сергіївни
Урок проводиться в 8а класі
Навчальний заклад НВК № 3 м. Краснограда
Дата: 18.02.2014
Консультації одержав:
Вчителя Коваленко Олени Вікторівни
Методиста Литвин Ольги Миколаївни
З конспектом уроку згоден:
Вчитель Коваленко Олена Вікторівна
Методист Литвин Ольга Миколаївна
Оцінка за урок Коваленко Олена Вікторівна
Тема уроку: Технологія виготовлення страв з молока та молочних продуктів. Значення молока та молочних продуктів в харчуванні людини. Традиційні українські страви з молока.
Мета уроку:
Навчити готувати українські народні страви з молочних продуктів, перевірити і закріпити набуті знання;
Виховувати вміння працювати в групі, бережливе ставлення до обладнання й робочого інструмента, охайність та уважність у роботі, культуру в спілкуванні;
Розвивати пізнавальну активність, естетичні смаки, уміння планувати роботу, культуру праці під час роботи з кухонним обладнанням, самостійність під час виконання практичної роботи, фантазію і творчість у сервіровці й оформленні столів.
Обладнання, матеріали, інструменти: мультимедійна установка, електроплита, каструлі, сковорідки, рушники, серветки, скатерки, столовий посуд, прибори, підноси, кухонний інвентар, продукти для виконання практичного завдання.
Дидактичне забезпечення: комп’ютерна презентація: «приготування сирників», «приготування лінивих вареників». Таблиці: «приготування страв із молока й молочних продуктів», «техніка безпеки, правила санітарії та гігієни». Інструкційні картки: «приготування сирників», «приготування лінивих вареників», «приготування молочного киселю».
Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок.
Об’єкт праці: молоко.
Література: А. Ф. Шушкевич «Усі уроки трудового навчання(дівчата) 7-9 класи. Варіативний модуль» Харків видавнича групи «Основа» 2012