Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Скачиваний:
13
Добавлен:
06.06.2015
Размер:
111.62 Кб
Скачать

V. Раціональні числа і дії над ними Тема 7. Множення і ділення раціональних чисел

Урок № 98

Тема. Множення і ділення раціональних чисел.

Мета: встановити рівень засвоєння програмних знань та вмінь, на­бутих учнями протягом вивчення теми «Множення та ділення раціо­нальних чисел».

Тип уроку: перевірка і корекція знань, умінь та навичок.

Хід уроку

I. Організаційний момент

Учитель знайомить учнів з умовами та вимогами до виконання зав­дань контрольної роботи.

II. Умови тематичної контрольної роботи

Варіант 1

  1. Виконайте дії:

а) -5,8 · (-6,5); б) 37,26 : (-9,2); в) 5·; г) -1:.

  1. Виконайте дії (36,67 + 2,9 · (-3,8)) : (-5,7) + 2,5.

  2. Обчисліть найзручнішим способом · (-0,76) - 2,74 · .

  3. Спростіть вираз: а) -5b · 2,4с; б) -4х + 11у + 35х - 38у; в) -7(а - 4) + 6(6 - а).

  4. Розв'яжіть рівняння (15у + 24)(3y - 0,9) = 0.

  5. Спростіть вираз та обчисліть його значення:

а) 0,5(l,6x - 6,4y) - 2,4(1,5x + y), якщо х = 3, у = -4,5;

б) , якщо m = -10, n = -0,1.

Додаткова вправа

  1. Розв'яжіть рівняння: 0,6(х + 7) - 0,5(х – 3) = -6,8.

Варіант 2

  1. Виконайте дії:

а) 4,6 · (-2,5); б) -25,344 : (-3,6); в) -1·; г) 1 : .

  1. Виконайте дії (15,54 : (-4,2) - 2,5) · 1,4 + 1,08.

  2. Обчисліть найзручнішим способом -0,77 · - · 2,83.

  3. Спростіть вираз:

а) -8а - 2,5b; б) 23а + 1,8b – 32a - 2,4b; в) -6(х - 3) + 2(х - 5).

  1. Розв'яжіть рівняння (5y + 7)(2у - 0,4) = 0.

  2. Спростіть вираз та обчисліть його значення:

а) l,5(-2,4a + 3,8b) - 1,6(2,5a - b), якщо а = 2, b = -3;

б) , якщо p = -10, т = 0,1.

Додаткова вправа

  1. Розв'яжіть рівняння 0,3(х - 2) - 0,2(х + 4) = -2,9.

III. Розв'язання і відповіді

Варіант 1

  1. а) 37,7; б) -4,05; в) -6; г) .

  2. .

  3. · (-0,76) - 2,74 · = (-0,76 - 2,74) = ·(-3,5) = - = -3.

  4. а) -12bс; б) 31x - 27у; в) -13a + 64.

  5. -1,6; 0,3.

  6. а) 0,5(1,6х - 6,4у) – 2,4(1,5х + y) = 0,8х - 3,2y – 3,6х – 2,4y = -2,8х – 5,6y. Якщо х = 3, у = -1,5, то -2,8·(+3) - 5,6·(-1,5) = -8,4 + 8,4 = 0.

б) = -2m + n + 3,2m – 18n = 1,2m – 17n.

Якщо m = -10, n = -0,1, то 1,2·(-10) – 17·(-0,1) = -12 + 1,7 = -10,3.

  1. 0,6х + 4,2 - 0,5х + 1,5 = -6,8; 0,1х + 5,7 = -6,8; 0,1х = -12,5; х = -12,5 : 0,1; х = -125.

Варіант 2

  1. а) -11,5; б) 7,04; в) 1; г) -.

  2. .

  3. -0,77 · - · 2,83 = · (-0,77 - 2,83) = · (-3,6) = -1,6.

  4. а) -20аb; б) -9а -0,6b; в) -4х + 8.

  5. -1,4; 0,2.

  6. a) l,5(-2,4a + 3,8b) - 1,6(2,5a - b) = -3,6a + 5,7b - 4a + 1,6b = -7,6a + 7,3b. Якщо а = 2, b = -3, то -7,6 ·2 +7,3 · (-7,6) = -15,2 - 55,48 = 70,68.

б) = -3p + m + 2,4p – 16m = -0,6p – 15m.

Якщо p = -10, m = 0,1, то -0,6 · (-10) – 15 · (0,1) = 6 - 1,5 = 4,5.

  1. 0,3х - 0,6 - 0,2х - 0,8 = -2,9; 0,1х - 1,4 = -2,9; 0,1х = -1,5; х = -1,5 : 0,1;

х = -15.

IV. Підсумки уроку

Якщо дозволить час, можна перед збиранням зошитів (або попере­дити про це на початку уроку) попросити записати відповіді на чернетки і оголосити, давши короткі пояснення, правильні відповіді.

V. Домашнє завдання

Можна запропонувати розв'язати завдання тематичної контрольної ро­боти іншого варіанту або ж завдання підвищеної складності на цю ж тему:

  1. Обчисліть: а) ; б) ;

в) ; г) .

  1. Знайдіть значення виразу: a) -(2a - 3b) + (7a - 8b), якщо а = 0,2, b = -0,2;

б) 1x · · (-4), якщо х = .

2

С.П.Бабенко. Уроки математики 6 клас

Соседние файлы в папке Плани-конспекти математика 6 клас