Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
консультация. День ГО в учебном заведении.doc
Скачиваний:
20
Добавлен:
25.03.2015
Размер:
307.2 Кб
Скачать

Відкритий урок на тему: „Гідрологічні надзвичайні ситуації. Пожежі”

(6-7 класи)

Навчальна мета:ознайомити учнів з видами гідрологічних надзвичайних ситуацій (НС) і пожеж; навчити правилам поведінки на випадок їх виникнення і надання першої допомоги собі і товаришам.

Методи проведення уроку:

  1. Репродуктивний – в процесі диалогу учитель і учні розглядають різні НС, обговорюють їх і засвоюють як правильно діяти при НС;

  2. Проективний – разом створюють проекти по попередженню негативних наслідків НС.

Міжпредметний звязок:з географією, екологією.

Обладнання:карта, глобус, малюнки.

Хід уроку:

З метою повторення і закріплення учбового матеріалу, який було вивчено на попередніх уроках і підготовки учнів до засвоєння нового матеріалу, пропонується розвязати кросворд, який надається.

1

2

3

4

5

6

7

        1. Засіб індивідуального захисту

        2. Весняне стихійне лихо

        3. Стихійне лихо, що супроводжується високою температурою і великою кількістю диму з попелом

        4. Місце перебування великої кількості людей під час лиха

        5. Засіб для зупинення кровотечі

        6. Опромінення

        7. Зниження температури

Учням пропонується прочитати з підручника тему: “Стихії води і полум`я” і самостійно сформулювати мету уроку.

Вчитель обговорює з учнями значення води в житті людини.

Позитивне:Вода займає 2/3 території нашої планети. Це наше життя – вона нас живить, дає можливість розвиватися і рости.

Негативне:Інколи вода – це стихія з якою важко, але необхідно впоратися.

До стихійних лих, які викликані гідрологічними НС, відноситься повінь, підтоплення, селі.

Друга стихія – це вогонь, який може зігрівати людину, а при недогляді – все спустошить на своєму шляху. Іноді він стає причиною лісових, польових і торф`яних пожеж.

Вчитель пропонує учням визначити, що таке підвищення рівня ґрунтових вод (підвищення вологості грунту, яке порушує умови життєдіяльності людей, їх господарчу діяльність).

Ранній льодостав– завчасне виникнення на водоймах, річках, озерах льоду, яке не притаманне даній місцевості. Лід, який утворився біля берегу може відірватися, не рідко із рибалками, яких потім необхідно рятувати за допомогою гелікоптера чи інших засобів.

Повінь – затоплення водою місцевості внаслідок підвищення рівня води в річках, озерах чи морі, штучних водоймищах, яке викликане зливами чи таненням снігу, зруйнуванням дамби.

Про повінь гідрологи попереджують завчасно, аби люди змогли підготуватись до неї.

Весняне танення снігу, особливо коли його багато, при різкому підвищенні температури, стає інтенсивним – вода може піднятися на високий рівень і не спадати напротязі 7-30 днів.

Вчитель пропонує всім разом визначити заходи, які слід вжити, і скласти правила поведінки, яких треба дотримуватись при різкому піднятті води.