- •Розділ і теоретичні основи використання інформаційно-комунікаційних на уроках трудового навчання
- •1.1 Основні напрямки використання мережевих технології у навчальному процесі
- •1.2 Дидактичні принципи контролю знань та основні види і форми контролю знань, умінь та навичок учнів
- •Розділ іі використання засобів мережевих технологій для контролю знань учнів
- •2.1. Ефективність тестування в процесі контролю навчальних досягнень учнів
- •2.2 Можливості контрольно-діагностичної системи test-w
- •2.3 Методика створення контрольно-діагностичної системи test ‑ w контролю знань учнів на уроках трудового навчання
- •Висновки
- •Список використаної літератури
- •Додатки
- •Додаток а Алгоритм створення та використання конструктора тестів Test - w2
- •Додаток в Розробка уроку на тему: «Види шипових з’єднань» з використанням педагогічного програмний засіб «Бібліотека електронних наочностей. Трудове навчання, 5-9 класи»
- •Структура уроку
- •1. Організаційний момент
- •2. Актуалізація опорних знань
- •3. Пояснення нового матеріалу
- •Правила безпечної праці долотом:
- •4. Закріплення вивченого матеріалу
- •5. Підсумок уроку
- •6. Домашнє завдання (конспект)
Додаток в Розробка уроку на тему: «Види шипових з’єднань» з використанням педагогічного програмний засіб «Бібліотека електронних наочностей. Трудове навчання, 5-9 класи»
Тема: Види шипових з’єднань.
Мета: навчитись випилювати шипів та запилювання провушин дрібнозубою пилкою.
Методичне забезпечення: мультимедіапроектор, ПК з відповідним програмним забезпеченням, роздатковий матеріал, програмний засіб «Бібліотека електронних наочностей. Трудове навчання, 5-9 класи»
Структура уроку
1. Організаційний момент
перевірка присутності учнів;
оголошення теми, мети уроку.
2. Актуалізація опорних знань
Згадай, як підвищити міцність і надійність з’єднань деталей з деревини.
Які технологічні операції передують з’єднанню деталей склеюванням?
Які інструменти використовують для підготовки поверхонь з’єднуваних деталей?
3. Пояснення нового матеріалу
Пояснення виконується з використання програмного засобу «Бібліотека електронних наочностей. Трудове навчання, 5-9 класи»
Перш за все слід ознайомити учнів з правилами безпеки при виконанні столярних робіт, зокрема – видовбування провушини.
Правила безпечної праці долотом:
1. Працювати дозволяється тільки добре загостреним та справним інструментом. Ручки інструментів не повинні мати сколів, тріщин, надломів.
2. Долото треба ставити на верстак у спеціально обладнані гнізда, розміщувати на верстаку лезами від себе так, щоб вони не виступали за краї кришки.
3. Забороняється різати інструментом, впираючись грудьми або колінами у заготовку. Ні в якому разі не розміщувати руку та не утримувати нею заготовку попереду леза інструмента.
4. При видовбуванні отворів забороняється здувати дрібні відходи, оскільки можна запорошити або травмувати очі.
5. Передавати інструмент можна лише ручкою вперед.
6. Щоб не порізатися, не можна перевіряти якість загострення леза пальцями.
7. Зберігати інструменти у відведених для них місцях.
Викладання нового матеріалу:
При виготовленні столярних виробів застосовують різноманітні з’єднання, які підвищують їх естетичність та міцність. Найбільшого поширення набули шипові з’єднання.
Статичне зображення шипового з’єднання
Інтерактивна модель, призначена для вивчення назв елементів шипа
За наявності сенсорної дошки виконують, як було описано вище (техніка –«виконавець – порадники»), тренувальні вправи на розпізнавання назв елементів шипового з’єднання, а також на засвоєння правильної послідовності видовбування провушини.
Інтерактивна модель, призначена для вивчення послідовності виконання робіт
4. Закріплення вивченого матеріалу
Один учень демонструє виконання практичного завдання за головним комп’ютером з використанням ППЗ «Бібліотека електронних наочностей «Трудове навчання, 5-9 класи»
Практичні завдання (на дошці висвітлено завдання для практичного виконання):
Виготовлення елементів шипового з’єднання розпочинають із розмічання заготовки.
Випилювання шипів та запилювання провушин виконують дрібнозубою пилкою.
При випилюванні шипа пропил має пройти із зовнішнього боку розмітки, а при запилюванні провушини – із внутрішнього.
Заплечики шипа відпилюють з нахилом пилки всередину на 1...2 °. Нахил забезпечує щільне прилягання плечиків до деталі. При нещільному приляганні плечиків, їх припасовують.
Середину провушини видовбують долотом
