- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
- •Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
Өзін - өзі тану сабағының жоспары.
Мектеп: «Белгілі Е.Зікібаев атындағы Өрнек негізгі мектебі» КММ
Мерзімі:
Сабақтың тақырыбы: Адам-ғалам, ғажайып жеке дара. №33- 34- сабақ.
Құндылық: «Сүйіспеншілік» Қасиеттер: бәрін жақсы көру.
Мұғалімі: . Рахимова Замзагуль Талапкеровна
Сынып – 11
Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: Топтық жұмыс, тыныштық сәті, дәйексөз, әңгімелесу, шығармашылық жұмыс.
Модульдердің кіріктірілуі: Сыни тұрғыдан ойлау, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, АКТ-ны пайдалану, бағалау.
Оқып үйренудің нәтижесі: оқушылар өмірдің маңызды екенін ұғына бастайды.
Сабақтың мақсаты: - «Адамның» жоғары құндылық ретіндегі мәнін кеңейтіп түсіндіру; «Өзін-өзі тану» пәнінен алған білімдерін қорытындылау; Сабақтың міндеттері: : - оқушыны өзін-өзі тануға байланысты қалыптасқан ұғымдар мен түсініктерді жинақтап, қорытуға үйрету; - өзін-өзі бақылауға, өзінің қол жеткен табысын саралауға, шығармашыл ойлауға бағыттау; - өзін-өзі бағалауға, өзін-өзі жүзеге асыруға, өзін-өзі дамытуға тәрбиелеу. |
Плакат, маркер, үлестірме қағаз. |
Сабақтың барысы: а) Ұйымдастыру кезеңі. - оқушылармен сәлемдесу. - сынып тазалығына көңіл бөлу. - оқушыларды түгендеу. (топтарға бөлу.) Тыныштық сәті. «Баяу әуен тыңдау» 2. Үй тапсырмасын тексеру: Бөгенбай батырдың өлеңін сұрау және талдау. |
Сабақ барысын талқылау, топқа бөлінеді. (Тәртіп, талап, тазалық, тыныштық, татулық) сақтау керектігін еске түсіру. |
3. Дәйексөз: «Өзіңді өзің танысаң, істің басы, Түзеген өз ғаламын болар дана.» деген даналық сөзіне оқушылардың назарын аударту. Жеке оқыту және жаттатып айтқызу. - Алдыңа қандай мақсат қойдың? - Ұстанымың қандай? |
Ақжан әл- Машани |
4. Әңгімелесу (сұхбат) «Өзін-өзі тану» атты әңгімеден үзіндіні таныстыру. Қорыту: - Өз өміріңді қалай бағдарлайсың? - Адам баласына өмірде не қажет деп ойлайсың? |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. |
5. Шығармашылық жұмыс, топтық жұмыс. Оқушылардың шығармашылық қабілеттерін дамыту мақсатында , «Менің болашағым» атты тақырыпта сөз, таңба, сызба, рәміз, сурет салу ұсынылады. |
Баяу әуен қойылады.
|
6. Топпен ән айту. «Бақыттымын,құрбылар» сөзі:Қ. Мүсірепов әні: Ш. Қалдаяқов Бұлбұлмын сайрайтын, Достарым жанымда. Оянып, таңменен, Жүрегі мейірлі. Қазақтың даласын Тербетем әнменен, Бақыттың бағында. Жүремін көңілді. Қайырмасы: Әдептен аспаған, Арманға бастаған Жан-жағым дос-құрбы, Жан-жағым жақсы адам.
|
|
7. Үй тапсырмасы. № 1 Өткен тапсырмаларды қайталап оқып келу. Келесі сабақ. № 2 Дәптердегі тапсырманы аяқтап келу. |
|
8. Соңғы тыныштық сәті. Баяу әуен қойылады. Бүгінгі сабақтан игерген жақсы қасиеттерді есімізге түсіріп, жүрегімізге сақтайық. «Сүйіспеншілік, сүйіспеншілік жасамау бар жерде, сүйіспеншілік, сүйіспеншілік» бүкіл әлемде. |
|
|
|
Пайдаланылған әдебиеттер тізім:
1.«Өзін-өзі тану» оқулығы 11-сынып «Бөбек» Алматы, 2010жыл.
2.«Самопознание. kz» №10.2013 жыл.
3.Мұғалімге арналған әдістемелік құрал.
