Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
11сынып.doc.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
446.46 Кб
Скачать

Өзін - өзі тану сабағының жоспары.

Мектеп: «Белгілі Е.Зікібаев атындағы Өрнек негізгі мектебі» КММ

Мерзімі:

Сабақтың тақырыбы: Қазақстан – ынтымақ ордасы. № 27-28 сабақ.

Құндылық: «Сүйіспеншілік» Қасиеттер: бәрін жақсы көру.

Мұғалімі: . Рахимова Замзагуль Талапкеровна

Сынып – 11

Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: Топтық жұмыс, тыныштық сәті, дәйексөз, әңгімелесу, шығармашылық жұмыс.

Модульдердің кіріктірілуі: Сыни тұрғыдан ойлау, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, АКТ-ны пайдалану, бағалау.

Оқып үйренудің нәтижесі: оқушылар Отанын, туған жерін аялауға дағдыланады.

Сабақтың мақсаты: - «Отан», «Ынтымақ» құндылықтарының мәнін ашып түсіндіру;Еліміздің ынтымақ, береке,бірлік, отбасылық құндылығын бағалап, түсінуге тәрбиелеу.

Сабақтың міндеттері: : - ел ішіндегі бірлік пен түсіністік, рухани келісім, толеранттылық туралы ұғымды жүйелеп, білімін нақтылау;

- ел этностар достастығы, толеранттылық туралы оқушылардың талдауын, сараптауын ұйымдастыра отырып, ойлау жүйесін жетілдіріп, таным көкжиегін арттыру;

- еліміздегі ұлыстар достастығы мен ел бірлігін түсінетін, әрекет ететін елжанды ұрпақ тәрбиелеу.

Плакат, маркер, үлестірме қағаз.

Сабақтың барысы: а) Ұйымдастыру кезеңі.

- оқушылармен сәлемдесу.

- сынып тазалығына көңіл бөлу.

- оқушыларды түгендеу. Қала атаулары арқылы топтарға бөлу.

Тыныштық сәті. «Баяу әуен тыңдау»

2. Үй тапсырмасын тексеру: М. Шахановтың өлеңін жатқа сұрау.

Сабақ барысын талқылау, топқа бөлінеді.

(Тәртіп, талап, тазалық, тыныштық, татулық) сақтау керектігін еске түсіру.

3. Дәйексөз:

«Ынтымақты елде бақ тұрар» деген халық мақалына оқушылардың назарын аударту. Жеке оқыту және жаттатып айтқызу.

- Қазақ елінен пана тапқан қандай ұлыстар мен ұлт өкілдерін білесің?

- Одан қандай ой түюге болар еді?

Халық мақалы

4. Әңгімелесу (сұхбат) «Ел берекесі бірлікте» атты әңгімеден үзіндіні таныстыру.

Қорыту:

- Ел бірлігіндегі қазақ халқының рөлі туралы не ойлайсың?

- Ел бірлігін сақтауда жастардың міндеті қандай деп ойлайсың?

Е. Сағымбаев

5. Шығармашылық жұмыс, топтық жұмыс.

Оқушылардың шығармашылық қабілеттерін дамыту мақсатында , «Менің туған жерім» атты тақырыпта шағын эссе жазу.

Баяу әуен қойылады.

6. Топпен ән айту. «Таң нұрындай Отаным»

әні: Ж. Тұрсынбаев сөзі: Ш. Смаханұлы

Сенде ғана жаралдым,

Таң нұрындай Отаным.

Сенен ғана нәр алдым,

Көз нұрындай Отаным.

Шоқ жұлдыздай көктегі,

Бауырласып көп елмен.

Достық күйін шерткелі,

Көсегеміз көгерген.

7. Үй тапсырмасы. № 1 «Тәуелсіздік бәрінен қымбат» атты мәтінді оқып келу.

Келесі сабақ. № 2 Дәптердегі тапсырманы аяқтап келу.

8. Соңғы тыныштық сәті. Баяу әуен қойылады. Бүгінгі сабақтан игерген жақсы қасиеттерді есімізге түсіріп, жүрегімізге сақтайық. «Сүйіспеншілік, сүйіспеншілік жасамау бар жерде, сүйіспеншілік, сүйіспеншілік» бүкіл әлемде.

Пайдаланылған әдебиеттер тізім:

1.«Өзін-өзі тану» оқулығы 11-сынып «Бөбек» Алматы, 2010жыл.

2.«Самопознание. kz» №10.2013 жыл.

3.Мұғалімге арналған әдістемелік құрал.

Өзін - өзі тану сабағының жоспары.

Мектеп: «Белгілі Е.Зікібаев атындағы Өрнек негізгі мектебі» КММ

Мерзімі:

Сабақтың тақырыбы: Қазақстан – ынтымақ ордасы. № 28- сабақ.

Құндылық: «Сүйіспеншілік» Қасиеттер: бәрін жақсы көру.

Мұғалімі: Рахимова Замзагуль Талапкеровна

Сынып – 11

Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: Топтық жұмыс, тыныштық сәті, дәйексөз, әңгімелесу, шығармашылық жұмыс.

Модульдердің кіріктірілуі: Сыни тұрғыдан ойлау, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, АКТ-ны пайдалану, бағалау.

Оқып үйренудің нәтижесі: оқушылар Отанын, туған жерін аялауға дағдыланады.

Сабақтың мақсаты: - «Отан», «Ынтымақ» құндылықтарының мәнін ашып түсіндіру;Еліміздің ынтымақ, береке,бірлік, отбасылық құндылығын бағалап, түсінуге тәрбиелеу.

Сабақтың міндеттері: : - ел ішіндегі бірлік пен түсіністік, рухани келісім, толеранттылық туралы ұғымды жүйелеп, білімін нақтылау;

- ел этностар достастығы, толеранттылық туралы оқушылардың талдауын, сараптауын ұйымдастыра отырып, ойлау жүйесін жетілдіріп, таным көкжиегін арттыру;

- еліміздегі ұлыстар достастығы мен ел бірлігін түсінетін, әрекет ететін елжанды ұрпақ тәрбиелеу.

Плакат, маркер, үлестірме қағаз.

Сабақтың барысы: а) Ұйымдастыру кезеңі.

- оқушылармен сәлемдесу.

- сынып тазалығына көңіл бөлу.

- оқушыларды түгендеу. Ел атаулары арқылы топтарға бөлу.

Тыныштық сәті. «Нұрға бөлену»

2. Үй тапсырмасын тексеру: «Тәуелсіздік бәрінен қымбат» атты мәтінді сұрау.

Сабақ барысын талқылау, топқа бөлінеді.

(Тәртіп, талап, тазалық, тыныштық, татулық) сақтау керектігін еске түсіру.

3. Дәйексөз:

«Ынтымақты елде бақ тұрар» деген халық мақалына оқушылардың назарын аударту. Жеке оқыту және жаттатып айтқызу.

- Қазақ елінен пана тапқан қандай ұлыстар мен ұлт өкілдерін білесің?

- Одан қандай ой түюге болар еді?

Халық мақалы

4. Әңгімелесу (сұхбат) «Толеранттылық - өзара сыйластық» атты әңгімеден үзіндіні таныстыру.

Қорыту:

- Толеранттылықты «кеңпейілділік», «көнбістік» ұғымдарының қайсысымен сабақтастырар едің?

- Неліктен?

А.Айталы

Оқушылар өз ойларын ортаға салады.

5. Шығармашылық жұмыс, топтық жұмыс.

Оқушылардың шығармашылық қабілеттерін дамыту мақсатында , «Тәуелсіздік бәрінен қымбат» атты тақырыпта шағын мақала жазу.

Баяу әуен қойылады.

6. Топпен ән айту. «Туған жер»

әні: Н.Тілендиев сөзі: Т. Молдағалиев

Күнім сенсің, тас төбемде тұрса түн,

Анам сенсің жолдан тайсам ұрсатын.

Саған қарай ұшып келем, ұшып келем, туған жер,

Көктем жаққа құстар солай, құстар солай ұшатын.

Қайырмасы:

О,туған жер, қадіріңді кім білген,

Мен қырыңнан теруші едім бүлдірген.

Сенде өткізген артық екен,артық екен бір күнім,

Басқа жерде той тойлаған,той тойлаған мың күннен

Қайда жүрсем ойлап сені жүремін,

Сүйікті елім, момын елім, ұлы елім.

7. Үй тапсырмасы. № 1 «Ел болу идеясы – биік нысана» атты мәтінді оқып келу.

Келесі сабақ. № 2 Дәптердегі тапсырманы аяқтап келу.

8. Соңғы тыныштық сәті. Баяу әуен қойылады. Бүгінгі сабақтан игерген жақсы қасиеттерді есімізге түсіріп, жүрегімізге сақтайық. «Сүйіспеншілік, сүйіспеншілік жасамау бар жерде, сүйіспеншілік, сүйіспеншілік» бүкіл әлемде.

Пайдаланылған әдебиеттер тізім:

1.«Өзін-өзі тану» оқулығы 11-сынып «Бөбек» Алматы, 2010жыл.

2.«Самопознание. kz» №10.2013 жыл.

3.Мұғалімге арналған әдістемелік құрал.

Өзін - өзі тану сабағының жоспары.

Мектеп: «Белгілі Е.Зікібаев атындағы Өрнек негізгі мектебі» КММ

Мерзімі:

Сабақтың тақырыбы: Өркениет – ел мұраты. № 29- 30 сабақ.

Құндылық: «Сүйіспеншілік» Қасиеттер: бәрін жақсы көру.

Мұғалімі: Рахимова Замзагуль Талапкеровна

Сынып – 11

Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: Топтық жұмыс, тыныштық сәті, дәйексөз, әңгімелесу, шығармашылық жұмыс.

Модульдердің кіріктірілуі: Сыни тұрғыдан ойлау, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, АКТ-ны пайдалану, бағалау.

Оқып үйренудің нәтижесі: оқушылардың өркениет ұғымы туралы түсініктері кеңейеді.

Сабақтың мақсаты: - «Өркениет» ұғымы туралы түсініктерін кеңейту; ұлттық мәдениет пен өркениет құндылықтары туралы түсінік беру;

Сабақтың міндеттері: : - өркениеттің ұлттық мәдениетті дамытуы, байытуы қажеттілік арқылы жүзеге асып, талабы мен талғамы басқа жаңа адамдар қалыптастырып, өмірлік күш-қуатқа ие екенін білдіру;

- қарым-қатынас негізінде өркениеттілік қанат жайып, өріс алуымен адам құндылығының жаңа сапаға көтерілуі кезінде өзін-өзі дамытудың, тәрбиелеудің жетіле түсетінін ұғындыру;

- Ұлттық мәдениетті дамытып, құрметтеуге тәрбиелеу.

Плакат, маркер, үлестірме қағаз.

Сабақтың барысы: а) Ұйымдастыру кезеңі.

- оқушылармен сәлемдесу.

- сынып тазалығына көңіл бөлу.

- оқушыларды түгендеу. (топтарға бөлу.)

Тыныштық сәті. «Ғажайып баққа саяхат»

2. Үй тапсырмасын тексеру: «Ел болу идеясы – биік нысана» атты мәтінді сұрау.

Сабақ барысын талқылау, топқа бөлінеді.

(Тәртіп, талап, тазалық, тыныштық, татулық) сақтау керектігін еске түсіру.

3. Дәйексөз:

«Адам жасампаз болмаса, ұлы да бола алмайды» деген даналық сөзіне оқушылардың назарын аударту. Жеке оқыту және жаттатып айтқызу.

- Жер бетінде өркениет игілігін пайдаланбайтын этностар бар ма? Олардың дамуы қандай?

Ян. Райнис

4. Әңгімелесу (сұхбат) «Елдік негіздері» атты әңгімеден үзіндіні таныстыру.

Қорыту:

- Мәдениет пен өркениеттің ықпалдастығы дегенді қалай түсінесіңдер?

- Өркениетпен өскен елдер туралы не айтар едің?

Қ. Салғарин

Оқушылар өз ойларын ортаға салады.

5. Шығармашылық жұмыс, топтық жұмыс.

Оқушылардың шығармашылық қабілеттерін дамыту мақсатында , «Мәдени мұралар» атты тақырыпта шағын эссе жазу.

Баяу әуен қойылады.

6. Топпен ән айту. «Ғасыр әні»

әні: А. Мейірбеков сөзі: И. Исаев

Жүрсе бізді мәңгілік қорғап бабам,

Ұрпақтарымыз жаңа бір жолға аттанған.

Көз ілмейтін ұрпақпыз, үзілмейтін,

Қасиетін халқымның ардақтаған.

Тауыса алмаспыз өткеннің санап бәрін,

Өмір өтті аша алмай қанаттарын.

Біз ашармыз ашылмай жатқан әлі

Бұл ғасырдың жабылған парақтарын.

7. Үй тапсырмасы. № 1 «Елдік негіздері» атты мәтінді оқып келу.

Келесі сабақ. № 2 Дәптердегі тапсырманы аяқтап келу.

8. Соңғы тыныштық сәті. Баяу әуен қойылады. Бүгінгі сабақтан игерген жақсы қасиеттерді есімізге түсіріп, жүрегімізге сақтайық. «Сүйіспеншілік, сүйіспеншілік жасамау бар жерде, сүйіспеншілік, сүйіспеншілік» бүкіл әлемде.

Пайдаланылған әдебиеттер тізім:

1.«Өзін-өзі тану» оқулығы 11-сынып «Бөбек» Алматы, 2010жыл.

2.«Самопознание. kz» №10.2013 жыл.

3.Мұғалімге арналған әдістемелік құрал.

Өзін - өзі тану сабағының жоспары.

Мектеп: «Белгілі Е.Зікібаев атындағы Өрнек негізгі мектебі» КММ

Мерзімі:

Сабақтың тақырыбы: Өркениет – ел мұраты. № 30- сабақ.

Құндылық: «Сүйіспеншілік» Қасиеттер: бәрін жақсы көру.

Мұғалімі: Рахимова Замзагуль Талапкеровна

Сынып – 11

Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: Топтық жұмыс, тыныштық сәті, дәйексөз, әңгімелесу, шығармашылық жұмыс.

Модульдердің кіріктірілуі: Сыни тұрғыдан ойлау, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, АКТ-ны пайдалану, бағалау.

Оқып үйренудің нәтижесі: оқушылардың өркениет ұғымы туралы түсініктері кеңейеді.

Сабақтың мақсаты: - «Өркениет» ұғымы туралы түсініктерін кеңейту; ұлттық мәдениет пен өркениет құндылықтары туралы түсінік беру;

Сабақтың міндеттері: : - өркениеттің ұлттық мәдениетті дамытуы, байытуы қажеттілік арқылы жүзеге асып, талабы мен талғамы басқа жаңа адамдар қалыптастырып, өмірлік күш-қуатқа ие екенін білдіру;

- қарым-қатынас негізінде өркениеттілік қанат жайып, өріс алуымен адам құндылығының жаңа сапаға көтерілуі кезінде өзін-өзі дамытудың, тәрбиелеудің жетіле түсетінін ұғындыру;

- Ұлттық мәдениетті дамытып, құрметтеуге тәрбиелеу.

Плакат, маркер, үлестірме қағаз.

Сабақтың барысы: а) Ұйымдастыру кезеңі.

- оқушылармен сәлемдесу.

- сынып тазалығына көңіл бөлу.

- оқушыларды түгендеу. (топтарға бөлу.)

Тыныштық сәті. «Орманға саяхат»

2. Үй тапсырмасын тексеру: «Елдік негіздері» атты мәтінді сұрау.

Сабақ барысын талқылау, топқа бөлінеді.

(Тәртіп, талап, тазалық, тыныштық, татулық) сақтау керектігін еске түсіру.

3. Дәйексөз:

«Адам жасампаз болмаса, ұлы да бола алмайды» деген даналық сөзіне оқушылардың назарын аударту. Жеке оқыту және жаттатып айтқызу.

- Жер бетінде өркениет игілігін пайдаланбайтын этностар бар ма? Олардың дамуы қандай?

Ян. Райнис

4. Әңгімелесу (сұхбат) «Жібек жолы» атты әңгімеден үзіндіні таныстыру.

Қорыту:

- Көне жәдігерлердің ұлт өркениеті үшін маңызы қандай ?

- Неліктен кітаптардың тағдыры маңызды болады?

Д. Досжан

Оқушылар өз ойларын ортаға салады.

5. Шығармашылық жұмыс, топтық жұмыс.

Оқушылардың шығармашылық қабілеттерін дамыту мақсатында , «21 ғасырдағы қазақ мәдениеті және өркениет » атты тақырыпта реферат жазу.

Баяу әуен қойылады.

6. Топпен ән айту. «Ғасыр әні»

әні: А. Мейірбеков сөзі: И. Исаев

Жүрсе бізді мәңгілік қорғап бабам,

Ұрпақтарымыз жаңа бір жолға аттанған.

Көз ілмейтін ұрпақпыз, үзілмейтін,

Қасиетін халқымның ардақтаған.

Тауыса алмаспыз өткеннің санап бәрін,

Өмір өтті аша алмай қанаттарын.

Біз ашармыз ашылмай жатқан әлі

Бұл ғасырдың жабылған парақтарын.

7. Үй тапсырмасы. № 1 «Техногендік өркениет» атты мәтінді оқып келу.

Келесі сабақ. № 2 Дәптердегі тапсырманы аяқтап келу.

8. Соңғы тыныштық сәті. Баяу әуен қойылады. Бүгінгі сабақтан игерген жақсы қасиеттерді есімізге түсіріп, жүрегімізге сақтайық. «Сүйіспеншілік, сүйіспеншілік жасамау бар жерде, сүйіспеншілік, сүйіспеншілік» бүкіл әлемде.

Пайдаланылған әдебиеттер тізім:

1.«Өзін-өзі тану» оқулығы 11-сынып «Бөбек» Алматы, 2010жыл.

2.«Самопознание. kz» №10.2013 жыл.

3.Мұғалімге арналған әдістемелік құрал.

Өзін - өзі тану сабағының жоспары.

Мектеп: «Белгілі Е.Зікібаев атындағы Өрнек негізгі мектебі» КММ

Мерзімі:

Сабақтың тақырыбы: Табиғат – тылсым дүние. № 31- 32 сабақ.

Құндылық: «Сүйіспеншілік» Қасиеттер: бәрін жақсы көру.

Мұғалімі: Рахимова Замзагуль Талапкеровна

Сынып – 11

Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: Топтық жұмыс, тыныштық сәті, дәйексөз, әңгімелесу, шығармашылық жұмыс.

Модульдердің кіріктірілуі: Сыни тұрғыдан ойлау, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, АКТ-ны пайдалану, бағалау.

Оқып үйренудің нәтижесі: оқушылар табиғатты аялау керектігін ұынады.

Сабақтың мақсаты: - «Табиғат» құндылығы туралы түсініктерін кеңейту; табиғаттың тылсым құдіретін түсінуге, сырлы табиғат құбылыстарына қызығушылыққа тәрбиелеу;

Сабақтың міндеттері: : - адам мен табиғаттың үйлесімділігі, табиғаттың тылсым құдіреті, оның адам тіршілігіне әсер-ықпалы туралы түсініктерін кеңейту;

- табиғаттағы жұмабаққа толы дүниені тануға құштарлыққа, олардың сырларын ашуға қызығушылыққа, табиғат құбылыстарын дұрыс пайымдай білуге баулу;

- туған табиғаттың ғажап көріністерін сақтай білуге, аялап, сүюге тәрбиелеу.

Плакат, маркер, үлестірме қағаз.

Сабақтың барысы: а) Ұйымдастыру кезеңі.

- оқушылармен сәлемдесу.

- сынып тазалығына көңіл бөлу.

- оқушыларды түгендеу. (топтарға бөлу.)

Тыныштық сәті. «Теңіз түбіне саяхат»

2. Үй тапсырмасын тексеру: «Техногендік мәдениет» атты мәтінді сұрау және талдау.

Сабақ барысын талқылау, топқа бөлінеді.

(Тәртіп, талап, тазалық, тыныштық, татулық) сақтау керектігін еске түсіру.

3. Дәйексөз:

«Табиғат тылсымын түсіне білген – бақытты жан» деген даналық сөзіне оқушылардың назарын аударту. Жеке оқыту және жаттатып айтқызу.

- Табиғат пен адам өмірінің үйлесімін қалай түсінесің ?

- Табиғаттың қандай ғажайыптары саған ерекше әсер етті?

Л.М.Леонов

4. Әңгімелесу (сұхбат) «Дүние жұмбаққа толы» атты әңгімеден үзіндіні таныстыру.

Қорыту:

- Белгісіз де беймәлім дүниелер қандай ойға қалдырады?

- Адам неліктен табиғат құпиясын ашуға құштар?

В. Мезенцев

Оқушылар өз ойларын ортаға салады.

5. Шығармашылық жұмыс, топтық жұмыс.

Оқушылардың шығармашылық қабілеттерін дамыту мақсатында , «Табиғат аясында» атты тақырыпта сурет салу ұсынылады.

Баяу әуен қойылады.

6. Топпен ән айту. «Қараңғы түнде тау қалқып»

сөзі:Абай Құнанбаев

Қараңғы түнде тау қалқып,

Ұйқыға кетер балбырап.

Даланы жым-жырт дел-сал ғып,

Түн басады салбырап.

Шаң шығармас жол дағы,

Сілкіне алмас жапырақ.

Тыншығарсың сен дағы

Сабыр қылсаң азырақ.

7. Үй тапсырмасы. № 1 Ж. Нәжімеденовтың өлеңін оқып келу.

Келесі сабақ. № 2 Дәптердегі тапсырманы аяқтап келу.

8. Соңғы тыныштық сәті. Баяу әуен қойылады. Бүгінгі сабақтан игерген жақсы қасиеттерді есімізге түсіріп, жүрегімізге сақтайық. «Сүйіспеншілік, сүйіспеншілік жасамау бар жерде, сүйіспеншілік, сүйіспеншілік» бүкіл әлемде.

Пайдаланылған әдебиеттер тізім:

1.«Өзін-өзі тану» оқулығы 11-сынып «Бөбек» Алматы, 2010жыл.

2.«Самопознание. kz» №10.2013 жыл.

3.Мұғалімге арналған әдістемелік құрал.

Өзін - өзі тану сабағының жоспары.

Мектеп: «Белгілі Е.Зікібаев атындағы Өрнек негізгі мектебі» КММ

Мерзімі:

Сабақтың тақырыбы: Адам-ғалам, ғажайып жеке дара. № 33- сабақ.

Құндылық: «Сүйіспеншілік» Қасиеттер: бәрін жақсы көру.

Мұғалімі: Рахимова Замзагуль Талапкеровна

Сынып – 11

Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер: Топтық жұмыс, тыныштық сәті, дәйексөз, әңгімелесу, шығармашылық жұмыс.

Модульдердің кіріктірілуі: Сыни тұрғыдан ойлау, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, АКТ-ны пайдалану, бағалау.

Оқып үйренудің нәтижесі: оқушылар өмірдің маңызды екенін ұғына бастайды.

Сабақтың мақсаты: - «Адамның» жоғары құндылық ретіндегі мәнін кеңейтіп түсіндіру; «Өзін-өзі тану» пәнінен алған білімдерін қорытындылау;

Сабақтың міндеттері: : - оқушыны өзін-өзі тануға байланысты қалыптасқан ұғымдар мен түсініктерді жинақтап, қорытуға үйрету;

- өзін-өзі бақылауға, өзінің қол жеткен табысын саралауға, шығармашыл ойлауға бағыттау;

- өзін-өзі бағалауға, өзін-өзі жүзеге асыруға, өзін-өзі дамытуға тәрбиелеу.

Плакат, маркер, үлестірме қағаз.

Сабақтың барысы: а) Ұйымдастыру кезеңі.

- оқушылармен сәлемдесу.

- сынып тазалығына көңіл бөлу.

- оқушыларды түгендеу. (топтарға бөлу.)

Тыныштық сәті. «Ғажайып баққа саяхат»

2. Үй тапсырмасын тексеру: Ж. Нәжімеденовтың өлеңін сұрау және талдау.

Сабақ барысын талқылау, топқа бөлінеді.

(Тәртіп, талап, тазалық, тыныштық, татулық) сақтау керектігін еске түсіру.

3. Дәйексөз:

«Өзіңді өзің танысаң, істің басы,

Түзеген өз ғаламын болар дана.» деген даналық сөзіне оқушылардың назарын аударту. Жеке оқыту және жаттатып айтқызу.

- Алдыңа қандай мақсат қойдың?

- Ұстанымың қандай?

Ақжан әл- Машани

4. Әңгімелесу (сұхбат) «Үш сауал» атты әңгімеден үзіндіні таныстыру.

Қорыту:

- Қай істі қандай уақытта істеген жақсы?

- Ең керекті іс не?

- Ең керекті кісі кім?

Ш. Құдайбердіұлы

Оқушылар өз ойларын ортаға салады.

5. Шығармашылық жұмыс, топтық жұмыс.

Оқушылардың шығармашылық қабілеттерін дамыту мақсатында , «Менің болашағым» атты тақырыпта сөз, таңба, сызба, рәміз, сурет салу ұсынылады.

Баяу әуен қойылады.

6. Топпен ән айту. «Бақыттымын,құрбылар»

сөзі:Қ. Мүсірепов әні: Ш. Қалдаяқов

Бұлбұлмын сайрайтын,

Достарым жанымда.

Оянып, таңменен,

Жүрегі мейірлі.

Қазақтың даласын

Тербетем әнменен,

Бақыттың бағында.

Жүремін көңілді.

Қайырмасы:

Әдептен аспаған,

Арманға бастаған

Жан-жағым дос-құрбы,

Жан-жағым жақсы адам.

7. Үй тапсырмасы. № 1 Бөгенбей батырдың өлеңін оқып келу.

Келесі сабақ. № 2 Дәптердегі тапсырманы аяқтап келу.

8. Соңғы тыныштық сәті. Баяу әуен қойылады. Бүгінгі сабақтан игерген жақсы қасиеттерді есімізге түсіріп, жүрегімізге сақтайық. «Сүйіспеншілік, сүйіспеншілік жасамау бар жерде, сүйіспеншілік, сүйіспеншілік» бүкіл әлемде.

Пайдаланылған әдебиеттер тізім:

1.«Өзін-өзі тану» оқулығы 11-сынып «Бөбек» Алматы, 2010жыл.

2.«Самопознание. kz» №10.2013 жыл.

3.Мұғалімге арналған әдістемелік құрал.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]