- •Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы
- •Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы2
- •Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы№3
- •Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы№4
- •Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы№5
- •Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы№6
- •Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы№7
- •Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы№8
- •Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы
- •Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы
- •Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы
- •Күтілетін нәтиже:
- •Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы
- •Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы№13
- •Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы№14
- •Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы №15
- •Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы№16
- •Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы№17
- •Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы№18
- •Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы№19
- •Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы№20
- •Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы
- •Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы
- •Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы№23
- •Күтілетін нәтиже:
- •Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы№24
- •Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы
- •Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы
- •Күтілетін нәтиже:
- •Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы
- •Күтілетін нәтиже:
- •Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы
- •Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы
- •Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы
- •Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы
- •Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы
- •Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы
- •Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы
- •Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы
- •Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы№36
Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы№3
Тобы:
Күні:
Тәрбиеші:
Білім беру саласы: «Таным»
ҰОІӘ: Жаратылыстану
Тақырыбы: су туралы не білеміз?
Мақсаты: балаларды судың қасиетімен, құрамымен таныстыру (дәмі, түсі,иіс); судың тіршілік иесі үшін мәні, қажеттілігі туралы түсінігін кеңейту; суды үнемдей білуге тәрбиелеу.
Қажет құрал-жабдықтар: әр балаға төрт стақан су, езілген бояу түрлері , қант немесе тосап.
Әдіс-тәсілдер: сөздік, көрнекілік, практикалық.
Билингвальдық компонент:что мы знаем о воде
Іс-әрекет кезеңдері |
Педагогтің іс-әрекеті |
Балалардың іс-әрекеті |
Мотивациялық- қозғаушылық
|
Балалар, далада күн жылынды. Бұл-көктем нің белгісі. Казір бәріміз бірігіп қиял арқы лы саяхатқа шығайық. Ол үшін денелеріңді бос үстап, көздеріңді жұмвп, еркін отыра йық (баяу музыка ойналады). Біз гүлдері мен шөбі жайқалған көгалға саяхат жасай мыз. Көгалда жасыл шөп, сылдырлап аққан бұлаққы көреміз. Құстардың даусы қандай әсем! Енді көздеріңді ашуларыңа болады. |
Балалар өздерінің пікірін айтып бөліседі. |
Ұйымдастырушылық- ізденістік
|
Балалар , жаңа біз саяхатқа шыққанда тас- ттастың арасымен не ағып жатты? Су туралы сендер не білесіңдер? Сендер су туралы біледі екенсіңдер? Ал судың түсі, дәмі туралы не айтасыңдар? Балалар, судың түсі, дәмі туралы біз бүгін тәжірибе жасаймыз. Мен не істедім? (суды төгеді, кранды ашып суды ағызады).Сендер алдыларыңда тұрған кіші стақандағы суды тәрелкеге кұйыңдар? Енді губканы суға батырып, бір қолмен ақырын ғана сығың дар, не байқадыңдар?
Дұрыс айтасыңдар, олай болса, алдарыңдағы тұрған қантты суға салып араластырыңдар.
Енді төртінші стақандағы суды алып иіскеп көріңдерші, иісі қандай?
Жарайсыңдар, балалар, енді жаңа өздерің жасаған тәжірибелеріңді естеріңе түсіріп, су туралы айтып беріңдерші.
|
|
Рефлексиялық- Түзетушілік |
Педагог балалардан бүгінгі жиыннан алған әсерлерін, көңіл күйлерін, немен айналысқандарын, не үйренгендерін сұрайды. Бүгінгі жиының түйінді ойы немесе тақырыбы жайлы естеріңе түсіріп, сұрақтар қоя отырып пысықтайды. |
Балалар топқа оралғаннан кейін көңіл күйлерін дәптердегі таңбаларға белгілейді. |
Күтілетін нәтиже:
жасайды:судың сұйық, иісі, дәмі жоқ, түссіз екендігін білуі керек; судың адамдар, өсімдіктер мен жануарлар үшін қажеттілігін.
түсінеді: судың сұйық, иісі, дәмі жоқ, түссіз екендігін біледі; оның түсі, дәмі және иісінің қоспалар арқылы өзгеретіндігін; өсімдіктер мен жануарлар үшін қажеттілігін.
қолданады: судың қасиеті туралы, суды үнемдей білуде.
