Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
008.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
15.7 Mб
Скачать

6.2. Слухання та аналіз твору.

- В якому регістрі звучать співи птаха?

- Якого кольору цей твір?

Завдання 3

7. Підсумки уроку

- Що таке веснянки?

- Які пташки відлітають в теплі краї?

Урок 32

Тема: Чудеса розсипав дощик.

Мета: розкрити зображувальні можливості музики; розвивати вміння аналізувати музичні твори; розвивати діапазон, почуття ритму; виховувати любов до природи.

Обладнання: ПК, ППЗ 2 клас, ноти, ілюстрації з зображенням природи.

Тип уроку: комбінований.

Поняття: «рух мелодії».

План уроку

1. Організаційний момент. Музичне вітання.

2. Повторення вивченого на минулому уроці.

3. Вивчення нового матеріалу.

4. Вокально-хорова робота.

5. Слухання музики.

6. Підсумки уроку.

Хід уроку

1. Організаційний момент. Музичне вітання

2. Повторення вивченого на минулому уроці

- З твором якого композитора ви ознайомились на минулому уроці?

- Які звуки можуть відтворювати птахи? Як їх називають? (шумові)

3. Вивчення нового матеріалу

3.1. Бесіда.

Все тепліше і тепліше стає на вулиці. Зовсім скоро все буде буяти навкруги. Але без дощику деревам, травам і квітам дуже погано. Пригадайте, навіщо дощик природі? (Відповіді дітей)

3.2. Гра «Різний дощик».

А зараз – гра, яка називається «Різний дощик». Дивлячись на мою руку, намагайтесь показати силу дощу та його швидкість (Вчитель регулює жестами руки «силу» та «швидкість» дощу. Діти в цей час промовляють склад «кап-кап»). Завдання 1.

Ось і закінчився весняний дощик. А що буває після дощу на небі? (Веселка)

Я, барвиста веселочка, маю сім кольорів,

Засвітилась над селами,над лісами вгорі.

Житу жовтого кольору подарую в жнива,

Соковито-зеленого нехай візьме трава.

А ясного блакитного небу дам назавжди,

Світанкового синього залишу для води.

Непомітно погаснувши, упаду між дубів,

Так ніколи нічого я не лишаю собі.

- Скажіть діти, а чому виникає веселка?

- Що це за явище?

- Скільки кольорів має веселка?

Завдання №1

4. Вокально-хорова робота

4.1. Дихальні вправи.

4.2. Розспівування «Вийди, вийди, сонечко».

4.3. Розучування пісні Ю.Шевченка «Чудеса розсипав дощик».

Діти, я вам не буду поки що співати пісню, ви самі розкажіть, якою вона буде (Діти висловлюють свої думки: веселою, танцювальною).

4.4. Показ пісні вчителем після обговорення дитячих відповідей.

Пофразне розучування мелодії та слів.

5. Слухання музики. С.Прокоф’єв «Дощ і веселка», «Вечір».

Послухайте твори С. Прокоф’єва та визначте елементи музичної мови (регістр, тембр динаміку, темп цих творів).

Завдання №2

Повторне слухання та обговорення.

Виконання завдання №3 в робочому зошиті (Намалюйте ілюстрацію до прослуханих творів, оберіть малюнок , який відповідає вашому настрою).

6. Підсумки уроку

Завдання до уроку 32

1. Роздивіться малюнки. Де б ви поставили «F», а де «P»?

Малюнки маленького дощу, зливи та бурі.

2. Розфарбуйте кольоровими олівцями веселку.

Малюнок силуету веселки

3. Підкресліть слова-характеристики до прослуханих творів: лагідний, веселий, загадковий, сумний.

Доберіть свої слова і запишіть їх.

Урок 33

Тема: Свято Купала.

Мета: знайомити учнів із зеленими та купальськими святами, обрядами, легендами, казками, пов’язаними з ними; дати поняття «купальські пісні»; навчати сприймати красу народних обрядів.

Обладнання: ПК, ППЗ 2 клас, ноти, ілюстрації з зображенням купальських свят.

Тип уроку: комбінований.

Поняття: «купальські пісні».