Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
008.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
15.7 Mб
Скачать

Показ уривків з мультфільмів «Цвіт папороті» та «Як козаки наречених рятували»

5. Слухання музики

Хотіли б ви такі віночки прямо зараз? Я можу вам подарувати музичний віночок. Кожний музичний інструмент має власний тембр. Створюючи мелодію пісні, він творить різнобарвну квіточку.

Послухаємо «Віночок українських народних пісень». У ньому оркестр народних інструментів виконує декілька українських народних пісень підряд. Кожна пісня яскрава і неповторна, як квіти у віночку. Спробуйте запам’ятати характер кожної пісні, а потім розказати нам, використовуючи слова-характеристики.

5.1 Слухання. «Віночок українських народних пісень» для оркестру народних інструментів.

5.2. Аналіз прослуханих творів. Завдання 2

6. Вокально-хорова робота

На минулому уроці ми вивчили пісню Миколи Сингаївського «Вишиванка». Плавний та гнучкий рух мелодії нагадує рухи вишивальниці.

6. 1. Дихальні вправи (за методикою О.Ємельянова).

6.2. Розспіванка «Вийди, вийди сонечко»

6.3. Робота над піснею «Вишиванка».

Розучування 2 куплету. Спів всім класом, по групах, по одному.

7. Підсумки уроку

- Які народні звичаї, пов’язані з віночком, ви тепер знаєте?

- Чим подібні, а чим відрізняються музичний вінок та вінок із квітів.

Урок 30

Тема: Музика природи.

Мета: засвоїти знання, елементарні уявлення і поняття про види мистецтва, особливості художньо – образної мови музичного та візуального мистецтва у взаємозв'язках із синтетичними мистецтвами. Ознайомити з поняттям «баркарола».

Обладнання: ПК, ППЗ 2 клас, ноти, запис музичного твору П.І. Чайковського «Баркарола».

Тип уроку: комбінований.

Поняття: «баркарола».

План уроку

1. Організаційний момент. Музичне вітання.

2. Повторення вивченого на минулому уроці.

3. Актуалізація опорних знань учнів.

4. Вивчення нового матеріалу.

5. Вокально-хорова робота.

6. Слухання музики.

7. Гра «Літературний оркестр».

8. Підсумки уроку.

Хід уроку

1. Організаційний момент. Музичне вітання

2. Повторення вивченого на минулому уроці

- Про який символ України ви дізналися детальніше на минулому уроці?

- Назвіть квіти, які використовуються в українських вінках. Що вони означають?

3. Актуалізація опорних знань учнів

Природа така невпинна і нестримна, що ми з нею зустрічаємось фактично всюди. Вона нас надихає, дає нам життя. Скажіть, в яких видах мистецтва ми можемо зустріти опис природи? (література, живопис, музика)

4. Вивчення нового матеріалу

4.1. Бесіда.

Спів птахів, шелест трав, дзюрчання весняних ручаїв – все це музика природи, яку чули наші предки. Давні люди жили в світі, наповненому звуками, вони прислухалися до них і майстрували перші музичні інструменти. Мисливець, перевіряючи міцність тятиви свого лука, чув, як вона дзвенить, і, можливо, винайшов перший струнний інструмент, схожий на сучасну арфу. Рибалка, знайшовши мушлю, дмухнув у неї і отетерів від подиву, почувши мужні й закличні звуки. Чи не він став винахідником сурми? Так почали виникати музичні інструменти. Завдання №1

5. Вокально-хорова робота

5.1. Дихальні вправи.

5.2. Розспівування.

5.3. Розучування пісні С.Жупаніна «Рання бджілка».

Зображувальні можливості музики дуже різноманітні. Музичні інструменти та людський голос може відтворювати навіть голоси природи. Наведіть приклади (Відповіді дітей). Сьогодні ми розучимо пісню, в якій відтворюються звуки комахи, яка дуже потрібна людям. Відгадайте загадку і ви дізнаєтесь, про кого іде мова. Завдання 2

Розучування пісні, пофразне, слідкуємо за чітким вимовлянням голосних дж та дз.