Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
008.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
15.7 Mб
Скачать

5. Слухання музики

Послухайте українську народну музику у виконанні троїстих музик. Спробуйте упізнати музичні інструменти, як її виконують.

Слухання. «Ковалівка»

5.1. Аналіз прослуханого твору.

1. Які музичні інструменти ви впізнали?

2. В якому регістрі вони грали?

3. Творче завдання. (Завдання 3)

6. Підсумки уроку

- Про які музичні інструменти говорили на уроці?

- Який інструмент найпоширеніший в Україні?

- Який інструмент самий великий за розміром?

Урок 10

Тема: Як сопілка флейтою стала.

Мета: познайомити учнів з флейтою; продовжувати роботу над піснею «Ой, заграйте, дударики»; ознайомити з творчістю Й.С.Баха, прослухати твір «Жарт»; дати поняття «концерт», «соло»; розвивати творчі здібності; виховувати любов до прекрасного.

Обладнання: фортепіано, ПК, ППЗ 2 клас, ноти пісні, аудіозапис – Й.С.Бах «Жарт», ілюстрації сопілки та флейти, інструмент – сопілка.

Тип уроку: комбінований.

Нові поняття: «флейта».

План уроку

1. Організаційний момент.

2. Актуалізація опорних знань учнів.

3. Вокально-хорова робота.

4. Відомості про поняття «концерт» і «соло».

5. Слухання музики.

6. Підсумок уроку.

Хід уроку

1. Організаційний момент

- Перевірка готовності дітей до уроку.

- Музичне вітання.

2. Актуалізація опорних знань учнів

2.1. Бесіда.

Відгадайте загадку. (Завдання 1)

Звичайно, це сопілочка. Українці дуже люблять цей ніжний інструмент, тому і склали багато пісень та казок про неї. Нагадайте, які казки, де зустрічається сопілочка, ви знаєте? («Чарівна сопілка», «Незвичайні пригоди Нільса», «Мідне, срібне та золоте царство»). Зачитуються уривки з казок.

Сьогодні ми продовжимо розучувати пісню «Ой, заграйте, дударики».

3. Вокально-хорова робота

3.1. Розспіванка.

Ду-ду-сопілочка,

Ду-ду-ду-ду.

Гарно гра сопілочка

В зеленім гаю.

Розспіванку доцільно співати під акомпанемент сопілки.

4. Відомості про концерт та соло

Подібні сопілці інструменти – її сестри – є у багатьох народів. Ніжне звучання сопілочки так сподобалось музикантам, що вони вирішили її взяти до оркестру. Сопілка навіть може виконувати соло. Соло – це самостійний виступ одного музиканта або виконавця. В симфонічному оркестрі сопілочка трохи змінилася. Стала називатися флейтою. Та і виглядає вона трохи по-іншому. Послухати її можна у складі різних ансамблів та оркестрів на концерті. А що таке концерт? (Відповіді дітей)

На концерті музику виконують перед публікою. Але ще є одне визначення концерту. Концерт – музичний твір для соліста і оркестру; виконання музики перед публікою. (Завдання 2)

5. Слухання музики

Зараз ви прослухаєте музику у виконанні сопілки та флейти.

Й.С.Бах «Жарт». Гуцульські наспіви.

Здогадайтесь, де буде звучати сопілка, а де флейта?

1-е прослуховування.

5.1. Аналіз творів.

  • Чим відрізняються звучання сопілки та флейти?

  • Чи можна поміняти місцями ці два інструменти в прослуханих творах?

  • Який характер цих творів? Порівняйте.

2-е прослуховування. Під час слухання дітям пропонується пластично інтонувати рух мелодії. Завдання 3