Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
8әдебиет ҚМЖ .docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
147.46 Кб
Скачать

Қысқа мерзімдік жоспар

Сабақтың тақырыбы: Шығарма. (Еркін тақырыпта) Ата-ананың қадірі. Сабақтың мақсаты: Оқушыларды өз ой-пікірі мен білгенін шығарма етіп көркем тілмен жеткізе білуге баулу.

Сабақтың міндеті: Оқушыларға көркем тілмен шығарма жаздыру, шығармашылыққа жетелеу. Күтілетін нәтиже:Оқушылар өз ойларын көркем шығарма етіп жаза алады, ойларын жүйелі түрде жеткізе біледі.

Сабақтың түйінді идеялары: Оқушылар өз беттерінше кітаптан тыс мәліметтерді де жинақтайды, қорытады.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: Баяндау, сұрақ-жауап, шығармашылық жұмыс.

Сыныбы: 8

Уақыты

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау

Қолданылатын ресурстар

5 минут

8

30

2

Кіріспе

Негізгі бөлім

Қорытынды бөлім

Ұйымдастыру кезеңі.

Психологиялық дайындық.

Оқушыларға берілген тақырып бойынша жоспар құрғызамын.

Оқушыларға еркін тақырыпта шығарма жазуды тапсырамын.

Берілген тақырыптар:

1. Ғасырдың ғажап азаматы – Н.Ә.Назарбаев.

2. Мен таңдаған мамандық.

3. Перзенттік борышым..

Осы тақырыпта одан әрі ізденіп, ойларын тиянақтап келуді тапсырамын.

Оқушылар өзіне ұнайтын ісі туралы айтып, сыныптастарына сәттілік тілейді.

Оқушылар шығармаға ақылдаса отырып жоспар құрады.

Оқушылар өз беттерінше шығарма жазады.

Қол шапалақтап қолдау көрсету

Тапсырма критерийі: сыни тұрғыдан ойлана отырып, өз беттерінше ізденіп, көркем шығарма жаза алуы.

Газет-журнал материалдары.

«Тексерілді»

Директордың оқу-

ісі жөніндегі орынбасары:

________

Қысқа мерзімдік жоспар

Сабақтың тақырыбы: Қарауылбек Қазиев «Менің шешем» Сабақтың мақсаты: Оқушыларға Қ.Қазиевтің өмірі мен шығармашылығы туралы ұғындыру, «Менің шешем» шығармасын меңгерту.

Сабақтың міндеті: Оқушыларға жазушының «Менің шешем» шығармасын оқыту, өміріне талдау жасату. Күтілетін нәтиже: Оқушылар топтасып жұмыс жасап, шығарманың мазмұнын, көркемдік ерекшелігін біледі.

Сабақтың түйінді идеялары: Оқушылар Қ.Қазиевтің өмірі мен шығармашылығына зерттеу жүргізеді.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: Топтық жұмыс «Сұрақтар легі» «Эссе», «Анықтамалық» әдістерін қолдану.

Сыныбы: 8

Уақыты

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау

Қолданылатын ресурстар

2 минут

20

10

8

3

2

Кіріспе

Негізгі бөлім

Қорытынды бөлім

Ұйымдастыру кезеңі.

Психологиялық дайындық.

Оқушыларды өлең жолдарымен топқа бөлемін.

Постерге топтық жұмыс жасату

«Сұрақтар легі» әдісі бойынша 4 топқа 4 сұрақ беріледі.

«Менің шешем» тақ-да «Эссе» жазғызу. .

«Анықтамалық» әдісімен әдеби теориялық ұғымдарды сұрау

Оқушыларға өздеріне өздері баға қоюды тапсырамын.

Стикерлерге кері байланыс жаздырып аламын.

Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады.

Оқушылар топтарға бөлінеді.

Берілген тапсырманы топтасып талқылап, жауап береді.

Берілген тақырыпта эссе жазады..

Оқушылар кезекпен әдеби теориялық ұғымдарды айтады

Әр топ көрші топты бағалайды.

Оқушылар сабақтан не түйгенін, пікірін смаликтер арқылы көрсетеді.

Топтар бір біріне қол шапалақтап қолдау көрсету

Тапсырма критерийі: өз ойларын көркем тілмен ашық жеткізе білуі, берілген тақырып бойынша бірнеше сұрақтар тудыра алуы, эссе жаза білуі.

Өлең шумақтары, тапсырма салынған плакат,стикерлер, постерлер.

«Тексерілді»

Директордың оқу-

ісі жөніндегі орынбасары:

________