Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
8әдебиет ҚМЖ .docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
147.46 Кб
Скачать

Қысқа мерзімдік жоспар

Сабақтың тақырыбы: «Күй аңызы» шығармасының көркемдігі. Сабақтың мақсаты: Оқушыларға «Күй аңызы» әңгімесінің көркемдік ерекшелігін ұғындыру.

Сабақтың міндеті: Оқушыларға шығарманы мазмұндату, өз беттерінше іздендіру, көркемдік тәсілдерін талдату.Күтілетін нәтиже: Оқушылар шығарманың тарихи маңызын, мазмұнын біледі.

Сабақтың түйінді идеялары: Оқушылар топтық жұмыс жасай отырып, шығарманы жан-жақты зерттейді.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: Жеке жұмыс «Сұрақтар легі», «Эссе», «Шығарма пирамидасы» әдістерін қолдану.

Сыныбы: 8

Уақыты

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау

Қолданылатын ресурстар

2 минут

10

8

15

5

3

2

Кіріспе

Негізгі бөлім

Сергіту сәті

Қорытынды бөлім

Ұйымдастыру кезеңі.

Психологиялық дайындық.

Үй тапсырмасын пысықтау мақсатында «Сұрақтар легі» бойынша жұмыс жасату.

«Шығармадан алған әсерім» тақ-ы бойынша эссе жазу.

«Шығарма пирамидасын» жасату. Шығарманы оқыған, оқымағанын білу.

«Жаңбыр тамшылары» ойынын ойнату

Оқушыларға өздеріне өздері баға қоюды тапсырамын.

Стикерлерге кері байланыс жаздырып аламын.

Оқушылар бір-бірін бір затқа теңеп, «Табыс тауын» жасайды

Әр қатар өзіне берілген сұрақ бойынша талдау жасайды.

Берілген тақ-та эссе жазады.

Оқушылар шығарманың мазмұны бойынша пирамида жасап, талдайды.

Жаңбыр тамшылары болып бірігеді.

Әр топ көрші топты бағалайды.

Оқушылар сабақтан не түйгенін, пікірін смаликтер арқылы көрсетеді.

Топтар бір біріне қол шапалақтап қолдау көрсету

Тапсырма критерийі: өз ойларын көркем тілмен ашық жеткізе білуі, берілген тақырып бойынша эссе жаза алуы, шығарманы құрылысына қарай талдай білуі, шығарма пирамидасын құрылымдауы.

Т.Ахтановтың портреті, шығармалары, өлең шумақтары, тапсырма салынған плакат,стикерлер, постерлер.

«Тексерілді»

Директордың оқу-

ісі жөніндегі орынбасары:

________

Қысқа мерзімдік жоспар

Сабақтың тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Бесеудің хаты» Сабақтың мақсаты: Оқушыларға Ш.Мұртазаның өмірі, шығармашылығы, «Бесеудің хаты» пьесасының мазмұнын ұғындыру.

Сабақтың міндеті: Оқушыларға пьесаны мазмұндату, өз беттерінше іздендіру, рөлдік ойындар ойнату. Күтілетін нәтиже: Оқушылар шығарманың тарихи маңызын, мазмұнын біледі.

Сабақтың түйінді идеялары: Оқушылар топтық жұмыс жасай отырып, шығарманы жан-жақты зерттейді.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: Топтық жұмыс «Күн шуағы», «Рөлдік ойын» әдістерін қолдану.

Сыныбы: 8

Уақыты

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау

Қолданылатын ресурстар

5 минут

10

25

3

2

Кіріспе

Негізгі бөлім

Қорытынды бөлім

Ұйымдастыру кезеңі.

Психологиялық дайындық.

Оқушыларды өлең жолдарымен топқа бөлемін.

Постерге топтық жұмыс жасату

«Күн шуағы» әдісі бойынша Ш.Мұртаза туралы білімдерін көрсетуді тапсырамын.

Әр топқа өз таңдауы бойынша пьесадан қойылым қоюды тапсырамын.

Оқушыларға өздеріне өздері баға қоюды тапсырамын.

Стикерлерге кері байланыс жаздырып аламын.

Оқушылар бір-бірін бір затқа теңеп, «Табыс тауын» жасайды.

Оқушылар топтарға бөл-і.

Берілген тапсырманы топтасып талқылап, жауап береді.

Оқушылар қойылым қояды.

Әр топ көрші топты бағалайды.

Оқушылар сабақтан не түйгенін, смаликтер арқылы көрсетеді.

Топтар бір біріне қол шапалақтап қолдау көрсету

Тапсырма критерийі: өз ойларын көркем тілмен ашық жеткізе білуі, рөльге ене білуі, шығарманы құрылысына қарай талдай білуі.

Өлең шумақтары, тапсырма салынған плакат,стикерлер, постерлер.

«Тексерілді»

Директордың оқу-

ісі жөніндегі орынбасары:

________