- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
Қысқа мерзімдік жоспар
Сабақтың тақырыбы: М.Әуезов «Қараш-қараш оқиғасы» хикаяты. Сабақтың мақсаты: Оқушыларға «Қараш-қараш оқиғасы» әңгімесінің көркемдік ерекшелігін ұғындыру.
Сабақтың міндеті: Оқушыларға шығарманы мазмұндату, өз беттерінше іздендіру, көркемдік тәсілдерін талдату.Күтілетін нәтиже: Оқушылар шығарманың тарихи маңызын, мазмұнын біледі.
Сабақтың түйінді идеялары: Оқушылар топтық жұмыс жасай отырып, шығарманы жан-жақты зерттейді.
Сабақтың әдіс-тәсілдері: Жеке жұмыс «Сұрақтар легі», «Эссе», «Шығарма пирамидасы» әдістерін қолдану.
Сыныбы: 8
Уақыты |
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау |
Қолданылатын ресурстар |
2 минут
10
8
15
5
3
2 |
Кіріспе
Негізгі бөлім
Сергіту сәті
Қорытынды бөлім |
Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық дайындық.
Үй тапсырмасын пысықтау мақсатында «Сұрақтар легі» бойынша жұмыс жасату. «Шығармадан алған әсерім» тақ-ы бойынша эссе жазу. «Шығарма пирамидасын» жасату.
«Жаңбыр тамшылары» ойынын ойнату
Оқушыларға өздеріне өздері баға қоюды тапсырамын. Стикерлерге кері байланыс жаздырып аламын. |
Оқушылар бір-бірін бір затқа теңеп, «Табыс тауын» жасайды Әр қатар өзіне берілген сұрақ бойынша талдау жасайды. Берілген тақ-та эссе жазады. Оқушылар шығарманың мазмұны бойынша пирамида жасап, талдайды.. Жаңбыр тамшылары болып бірігеді. Әр топ көрші топты бағалайды. Оқушылар сабақтан не түйгенін, пікірін смаликтер арқылы көрсетеді. |
Топтар бір біріне қол шапалақтап қолдау көрсету
Тапсырма критерийі: өз ойларын көркем тілмен ашық жеткізе білуі, берілген тақырып бойынша эссе жаза алуы, шығарманы құрылысына қарай талдай білуі, шығарма пирамидасын құрылымдауы. |
Өлең шумақтары, тапсырма салынған плакат,стикерлер, постерлер. |
«Тексерілді»
Директордың оқу-
ісі жөніндегі орынбасары:
________
Қысқа мерзімдік жоспар
Сабақтың тақырыбы: «Қараш-қараш оқиғасы» хикаятының көркемдігі. Сабақтың мақсаты: Оқушыларға М.Әуезовтың «Қараш-қараш оқиғасы» шығ-ы тур түсіндіру.
Сабақтың міндеті: Шығарманы мазмұндату, мазмұны мен құрылысын, көркемдік тәсілдерін талдату. Күтілетін нәтиже:Оқушылар «Қараш-қараш оқиғасы » хикаятының көркемдігі, тарихи шындығы туралы біледі.
Сабақтың түйінді идеялары: Оқушылар оқығандарын мазмұндай біледі, өз беттерінше іздене алады.
Сабақтың әдіс-тәсілдері: Топтық жұмыс «Мазмұндау», «Сұрақтар легі», «Ия, Жоқ»әдістерін қолдану.
Сыныбы: 8
Уақыты |
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау |
Қолданылатын ресурстар |
2 минут
20
10
8
3
2 |
Кіріспе
Негізгі бөлім
Қорытынды бөлім |
Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық дайындық. Оқушыларды үш бидің атымен үш топқа бөлемін. «Мазмұндау» бөлімінде әр топ мүшелеріне тақ-ты ретімен мазмұндатамын.
«Сұрақтар легі» әдісімен үш топ «Қараш-қараш оқиғасы » шығ-н «Қайда? Қашан? Қалай?» сұрақтары бойынша талдау жасау. «Ия, Жоқ» тәсілімен берілген сұраққа жауап беру.
Топ лидеріне критериалды бағалау парағын ұсынамын. Стикерлерге кері байланыс жаздырып аламын. |
Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады. Оқушылар топтарға бөлінеді. Топ мүшелері бірінің тоқтаған жерінен жалғастырып, шығ-ы мазмұндайды. Оқушылар берілген сұраққа тақ-п бойынша сұрақ тудырып, оған өздері жауап береді.
Берілген жауапқа дұрыстығына орай жауап береді.. Әр топ лидері топты бағалайды. Оқушылар сабақтан не түйгенін, пікірін ағаш суретіне жабыстырады. |
Топтар бір біріне қол шапалақтап қолдау көрсету. Көп мәлімен берген топ марапатталады.
Тапсырма критерийі: шығарманы көркем мазмұндай алуы, өз ойларын көркем тілмен ашық жеткізе білуі, қосымша мәліметтер таба алуы, сұрақтар тудыра білуі.
|
М.Әуезовтың портреті, шығармалары, тапсырма жазылған плакат,стикерлер, постерлер. |
«Тексерілді»
Директордың оқу-
ісі жөніндегі орынбасары:
________
