- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
- •Қысқа мерзімдік жоспар
Қысқа мерзімдік жоспар
Сабақтың тақырыбы: М.Дулатұлы «Шешенің балаларын сүюі». Сабақтың мақсаты: Оқушыларға Д.Бабатайұлының өмір жолы мен шығармашылығы туралы ой қозғату.
Сабақтың міндеті: Оқушылардың жатқа мәнерлеп оқу дағдыларын дамыту, «Шешенің балаларын сүюі» өлеңін жаттату.Күтілетін нәтиже: Оқушылар М.Дулатовтың өмірі мен шығармашылығын біледі, «Шешенің балаларын сүюі» өлеңін жаттайды.
Сабақтың түйінді идеялары: Оқушылар өз бетінше ізденуге дағдыланады.
Сабақтың әдіс-тәсілдері: Топтық жұмыс, «Талдау», «Жауапқа сұрақ»әдістерін қолдану.
Сыныбы: 8
Уақыты |
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау |
Қолданылатын ресурстар |
2 минут
20
10
8
3
2 |
Кіріспе
Негізгі бөлім
Қорытынды бөлім |
Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық дайындық. Оқушыларды өлең жолдарымен топқа бөлемін. Әр топтың «Шешенің балаларын сүюі» өлеңін жатқа айту ерекшелігін саралау. Оқушыларға «Талдау» әдісі бойынша жұмыс жасату. Ақынның бір өлеңін талдату. «Жауапқа сұрақ» тәсілімен сұрақ тудыру. Берілген жауап: М.Дулатұлы
Топ лидеріне критериалды бағалау парағын ұсынамын. Стикерлерге кері байланыс жаздырып аламын. |
Оқушыларға «Табыс тауын» жасату. Оқушылар топтарға бөлінеді. Әр топ мүшесі өлеңді жатқа айтады.
Оқушылар ақынның бір өлеңін құрылысы мен көркемдігіне талдайды. Берілген жауапқа өздері сұрақтар қояды.
Әр топ лидері топты бағалайды. Оқушылар сабақтан не түйгенін, пікірін гүл суретіне жазып жабыстырады. |
Әр тапсырмадан кейін жақсы жұмыс жасаған оқушылар мен топтарға қол шапалақтап қолдау көрсету
Тапсырма критерийі:М.Дулатұлының өмірі мен шығ-а дұрыс талдау жасай алуы, өз ойларын көркем тілмен ашық жеткізе білуі, сұрақтар туындата білуі, жатқа айта білуі. |
М.Дулатұлының шығармалары, тапсырма жазылған плакат,стикерлер, постерлер. |
«Тексерілді»
Директордың оқу-
ісі жөніндегі орынбасары:
________
Қысқа мерзімдік жоспар
Сабақтың тақырыбы: М.Әуезовтың өмірі мен шығармашылығы. Сабақтың мақсаты: Оқушыларға М.Әуезовтың өмірі, шығармалары туралы түсінік беру.
Сабақтың міндеті: М.Әуезовтың өмір жолын меңгерту.Күтілетін нәтиже: Оқушылар жазушының өмір жолы, шығармалары туралы білетін болады.
Сабақтың түйінді идеялары: Оқушылар М.Әуезов туралы өзіндік пікірін айта біледі, өз беттерінше ізденеді.
Сабақтың әдіс-тәсілдері: «Өмірбаяндық график», «Шығарма пирамидасы» тәсілдерін қолдану.
Сыныбы: 8
Уақыты |
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау |
Қолданылатын ресурстар |
3 минут
15
10
10
5
2 |
Кіріспе
Негізгі бөлім
Қорытынды бөлім |
Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық дайындық.
Постерге топтық жұмыс жасату (М.Әуезовтың өмірі мен шығ-ы) тақ-да
Жазушының өмір жолына байланысты «Өмірбаяндық график» жасату. «Шығарма пирамидасы» тәсілімен «Қараш-қараш оқиғасы» б-ша жұмыс жасату. Топ лидеріне критериалды бағалау парағын ұсынамын. Стикерлерге кері байланыс жаздырып аламын. |
Оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады. Оқушылар топтарға бөлінеді. Берілген тапсырманы топтасып талқылап, постерге жұмыс жасайды, қорғап жауап береді. Оқушылар жазушының өміріне байланысты жылдарды тізбектейді.. Шығарма құрылымына байланысты пирамида жасайды. Әр оқушы өзін критерилерге сәйкес бағалайды. Оқушылар сабақтан не түйгенін, пікірін ағашына жазады. |
Топтар бір біріне қол шапалақтап қолдау көрсету
Тапсырма критерийі: жазушының өмірі мен шығармасын білуі, өмірбаяндық график жасауы, қосымша ізденісі, белсенділігі. |
М.Әуезовтың портреті, тапсырма жазылған плакат,стикерлер, постерлер. |
«Тексерілді»
Директордың оқу-
ісі жөніндегі орынбасары:
________
