Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
zadachi.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
225.79 Кб
Скачать

Задача 1

За даними таблиці розрахуйте рентабельність комунікативної кампанії.

Показники

Значення показника

Середньорічний обсяг продажів до проведення комунікативної кампанії, грн.

20000

Середньоквартальний обсяг продажів після проведення комунікативної кампанії, грн..

6000

Кількість днів спостереження за зміною середньодобового обсягу продажів після проведення комунікативної кампанії

90

Матеріальні витрати при виробництві рекламованої продукції, грн.

2

Оплата праці робітників при виробництві рекламованої продукції, грн.

4

Амортизаційні відрахування, грн..

3

Транспортні витрати при виробництві рекламованої продукції, грн.

3

Ціна рекламованої продукції, грн..

17

Витрати на комунікативу кампанію, грн.

300

R=(Р-СС)/СС*100%=(17-12)/12*100%=41,66%

=20000/365=54.79 грн

=6000/90=66,66 грн

= / = 1,22

= (54.79 *90*22%)/100%=1084.84 грн

=451,94-300=151,94

=50,64%

Задача 2

Розрахуйте коефіцієнт цінової еластичності попиту на продукцію.

Показники

На початок періоду

На кінець періоду

Обсяг продажів, тис. од.

12320

13104

Рентабельність продукції, %

10

12

Матеріальні витрати при виробництві продукції, грн.

9

7

Оплата праці робітників при виробництві продукції, грн.

12

10

Амортизаційні відрахування, грн..

3

2

Транспортні витрати при виробництві продукції, грн.

4

2

Витрати на рекламу, грн.

1

0,8

С=(3+1)* 12320000=49280000

СС0=V+С/Q=25+49280000/12320000=29 грн

Р0= СС0+R=29*1,1=31,9 грн

СС1=V+С/Q=19+49280000/13104000=22,76 грн

Р1= СС1+R=29*1,12=25,49 грн

= =-0,32

Задача 3

Еластичність попиту за ціною на продукцію фірми “Бета” дорівнює -1,95%. Визначте наслідки зниження ціни на 1 грн., якщо до цього зниження обсяг реалізації складав 30 тис. од за ціною 18,5 грн/од, змінні витрати дорівнювали 13 грн., постійні витрати – 2 грн на одиницю продукції.

-0,0195=

=0,0010541

Q1=30000+ 30000*0,0010541=30031 шт

С=2*30000=60000 грн

Пр0=(P-V)Q-C =5,5*30000-60000=105000

Пр1=(P-V)Q-C =4,5*30031 -60000=75142

Задача 4

Підприємство випускає 3 види товарів. Товар А продається за ціною 17 грн у кількості 175 тис шт. на тиждень (собівартість 15,5 грн.), товар Б – за ціною 21 грн. у кількості 140 тис. шт.. (собівартість 19 грн.), товар В – за ціною 25 грн у кількості 125 тис. шт. (собівартість 23 грн.) Еластичність попиту за ціною відповідно 1,03; 1,15; 1,1. Для якого з товарів доцільно знизити ціну на 4%?

QА%=E*P%=1,03*-0,04=-0,0412%

Q=Q0+QА%=175000*0.9588=167790 шт.

QБ%=E*P%=1,15*-0,04=-0,046%

Q=Q0+QА%=140000*0.954=133560 шт.

QВ%=E*P%=1,1*-0,04=-0,044%

Q=Q0+QА%=125000*0.956=119500 шт.

Пр =(P-СС)*Q=1.5*175000=262500

Пр =0.82*167790=137588

Пр =2*140000=280000

Пр =1.16*133560=154930

Пр0 В =2*125000=250000

Пр =1*119500=119500

У всіх трьох випадках зниження ціни призведе до зниження обсягу продажу та, відповідно, прибутку. Не доцільно у жодному разі.

Задача 5

Розрахувати конкурентоспроможність марки автомобіля, яка планується до випуску.

Параметри

Зразок

Розроблена модель

Потужність двигуна, л.с.

119

122

Максимальний крутний момент, н.м.

188

186

Максимальна швидкість ( км/год )

210

220

Строк експлуатації, років

16

15

Укомплектованість, балів (з 10 можливих)

7

7

Дизайн, балів (з 10 можливих)

7

8

Запас пального, л.

80

70

Витрати палива на 100 км., л.

15

14

Витрати мастильних матеріалів, л.

700

594

Щорічні витрати на техогляд, грн..

1100

1030

Інші витрати, грн

1000

990

Кількість ремонтів за період експлуатації

2

3

Середні витрати на один ремонт, грн..

5000

4000

Ціна автомобіля, грн..

53 000

55 000

Параметри

Вагомість

Зразок

Розроблена модель

Потужність двигуна, л.с.

0,05

119

122

Максимальна швидкість ( км/год )

0,05

210

220

Строк експлуатації, років

0,05

16

15

Укомплектованість, балів (з 10 можливих)

0,05

7

7

Дизайн, балів (з 10 можливих)

0,05

7

8

Запас пального, л.

0,05

80

70

Витрати палива на 100 км., л.

0,05

15

14

Витрати мастильних матеріалів, л.

0,05

700

594

Щорічні витрати на техогляд, грн..

0,05

1100

1030

Середні витрати на ремонт за період експлуатації, грн..

0,05

2*5000

3*4000

Ціна автомобіля, грн..

0,5

53 000

55 000

qм=122/119=1,03; qск=220/210=1,05; qср=15/16=0,94; qу=1; qд=8/7=1,14; qз=70/80=0,88

Iтехн=(1,03+1,05+0,94+1+1,14+0,88)*0,05=0,3

qт=15/14=1,07; qм=700/594=1,18; qт=1100/1030=1,07; qр=10000/12000=0,83; qц=53000/55000=0,96

Iэкон=1,07*0,05+1,18*0,05+1,07*0,05+0,83*0,05+0,96*0,5=0,69

К=0,43

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]