Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
2 семестр конспекти 7 клас.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
2.03 Mб
Скачать

5. Виконання практичної роботи

Вправа 1. Лінійний малюнок напряму волосся у різних зачісках за схемами.

Вправа 2. Виконати в техніці «сухий пензель» характер пасма волосся.

Виконання начерків художнього моделювання зачіски для створення індивідуального стилю людини.

Вміння зображати волосся на портреті – майстерність художника. Роздивимось які техніки використовують митці у своїх портретах. Перегляд портретів

В багатьох образах зачіска розкриває характер зображуваного на портреті м’яке, скуйовджене, охайно зачесане, хвилясте можна зображати в графічних, живописних, чи комбінованих техніках.

Поетапність зображення зачіски.

Робимо начерки голови. Розтушовуємо волосся у напрямку їх росту. Не допускайте перетину штрихів, в іншому випадку робота буде виглядати брудною і неакуратною.

Прокриваємо тоном освітлені частини, потім опрацьовуємо частини обличчя на які падає тінь.

Щоб підкреслити стиль, необхідно затемнити потрібні ділянки волосся, а відблиски висвітлити.

Отримати своєрідний вигляд текстури волосся, допоможе застосування штрихів різного роду натиску для окремих частин зачіски.

6. Підсумок уроку. Рефлексія «Продовж речення»:

Мій успіх на уроці – це …

Найбільші труднощі я відчув(ла)….

Я не вмів (вміла)…, а тепер умію…

Перегляд та аналіз учнівських робіт.

7. Домашнє завдання

Завдання: визначити сучасні модні тенденції серед підлітків (одяг, зачіска, аксесуари, кольори і візерунки на тканинах тощо).

Клас_____________ Дата______________

Урок 28. Створюємо власний імідж. Відображення з допомогою виражальних засобів, притаманних для мистецтва дизайну власного бачення образу сучасного підлітка.

Мета уроку: формування ключових компетентностей: громадської компетентності: усвідомлення своєї належності до соціально-культурного середовища; загальнокультурної компетентності: духовно-моральні основи життя людини; особливості національної і загальнолюдської культури в побутовій і культурно-дозвіллєвій сфері; соціальної компетентності: здатність до життєдіяльності в суспільстві; взаємодії та продуктивної співпраці з різними партнерами в групі та команді; базові компетентності: розвиток логічного і просторового мислення, інформаційної та графічної культури, пам’яті, уваги, інтуїції, естетичне, патріотичне виховання.

міжпредметної естетичної компетентності: спроможність аналізувати й оцінювати найважливіші досягнення національної, європейської та світової культури;

предметних мистецьких компетентностей: допомогти учням правильно визначити поняття «імідж», його складові; підвести учнів до усвідомлення важливості створення власного іміджу, прагнення до самовираження та самовдосконалення, формувати у вихованців уміння відстоювати свою думку, наводити аргументи на її доказ, прислухатися до думки ровесників; сприяти дружній, діловій атмосфері в класі.

Тип уроку – комбінований

Форма організації – урок, з використанням мультимедійних засобів.

Терміни й поняття: імідж, індивідуальність,стиліст, стиліст-перукар, стиліст-візажист, стиліст-іміджмейкер.

Обладнання: для вчителя - комп’ютер, діапроектор, стікери, презентація «Молодіжні субкультури», пісня «Королева балу» (ТІК); плакат «Імідж класу»; для учнів – альбом, кольорові олівці.

Візуальний ряд: презентація «Молодіжні субкультури»

Музичний ряд: пісня «Королева балу» (ТІК).

Літературний ряд: В. Симоненко «Ти знаєш, що ти людина».

Міжпредметні зв’язки: музика, психологія,соціологія, література, етика.

Хід уроку