Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
2 семестр конспекти 7 клас.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
2.03 Mб
Скачать

5. Практична діяльність уроку

Уявіть собі, що ви отримали замовлення як художник – дизайнер створити емблему навчальних кабінетів школи: мистецтва, фізики, математики, праці тощо.

Врахуйте наступне, що 80% інформації сприймається очима людини, тому дизайн повинен бути яскравим, неординарним, що змусить зупинитись та прочитати.( слайд 11,12)

Інструктаж поетапності виконання практичного завдання.

Подумайте, які атрибути шкільних предметів доцільно обрати в якості елементів для створення композиції емблеми.

Гранично спростіть зображення обраних елементів композиції; пам’ятаючи, що емблема, як умовний знак, має бути виразною та надзвичайно ясною, без дрібниць, щоб добре сприйматися на відстані.

Скомпонуйте стилізовані елементи зображення на обраному форматі, оберіть оригінальне кольорове рішення.

6. Самостійна практична робота

Виконання ескізів графічними матеріалами (вчитель здійснює індивідуальне консультування та стимулювання творчої ініціативи учнів).

7. Підсумок уроку

Учитель організовує виставку учнівських робіт з подальшим аналізом досягнень та допущених помилок.

-Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці?

- Що найбільше сподобалося?

- Що не вдалося?

8.Домашнє завдання

Підготувати до наступного уроку матеріали та інструменти: картонні трубочки, скотч, фарби, клей ПВА, ножиці, пензель для клею, клейонка, ємність для води, серветка для витирання рук і пензлів.

Клас_____________ Дата______________

Урок 18. Промисловий дизайн як обличчя епохи. Конструювання та естетичне оформлення підставки для олівців і ручок.

Мета уроку: формувати ключові компетентності: підприємницьку компетентність: здатність співвідносити власні економічні інтереси з наявними матеріальними, трудовими й природними ресурсами;

міжпредметну естетичну компетентність: виявлення естетичного ставлення до мистецтва, світу в різних сферах діяльності людини;

предметних мистецьких компетентностей: закріплювати знання учнів про художнє обробляння предметного світу;продовжити знайомити з поняттями « промисловий дизайн», «художнє конструювання»; формувати в школярів уміння естетично оформлювати предметний світ; розвивати образне, логічне, просторове мислення; продовжувати формувати вміння аналізувати, узагальнювати; навчати міркувати, стимулювати розвиток допитливості; виховна: виховувати в учнів естетичну культуру, увагу, свідоме ставлення до художнього конструювання.

Тип уроку: комбінований урок.

Обладнання: для учителя - фотографії творів дизайну, матеріали для демонстрації послідовності й техніки виконання роботи, для учнів - матеріали та інструменти: картонні трубочки, скотч, фарби, клей ПВА, ножиці, пензель для клею, клейонка, ємність для води, серветка для витирання рук і пензлів.

Хід уроку

1. Організаційний момент

2. Актуалізація опорних знань і вмінь.

- В яких галузях людської діяльності не обійтися без дизайну?