- •Щоб уроки природознавства були цікавими
- •Орієнтовне календарне планування Природознавство
- •68 Год (2 години на тиждень)
- •Розробки нестандартних уроків з використанням краєзнавчого матеріалу
- •Урок-дослідження «Вода – руйнівник, чи вода – рятівник?»
- •V. Застосування знань в нестандартних умовах.
- •Платон Дяченко «Вода».
- •Ткачов Олександр «Жива вода»
- •Vі. Підсумок уроку.
- •Vіі. Домашнє завдання.
- •Урок-екологічна акція «Охорона повітря від забруднення»
- •V. Вивчення нового матеріалу.
- •Vі. Закріплення матеріалу.
- •Vіі. Підсумок уроку.
- •Vііі. Домашнє завдання.
- •Урок-дослідницький практикум «Як примусити вітер працювати»
- •V. Закріплення та осмислення знань.
- •V. Підсумок уроку.
- •Vі. Домашнє завдання.
- •Урок – екскурсія «Сонце – джерело енергії на Землі»
- •Хід уроку.
- •Урок – заочна подорож «Заповідні території рідного краю»
- •Хід уроку
- •V. Подорож за фізичною картою України.
- •Vі. Підсумок уроку
- •Vіі. Домашнє завдання.
- •Урок-експедиція (заочна) до річки Плоска
- •Хід уроку
- •V. Практична робота в парах.
- •Vі. Підсумок уроку.
- •Vіі. Домашнє завдання.
- •Урок - інтелектуальна гра «Знай, люби, бережи»
- •Хід уроку
- •Тематичний контроль навчальних досягнень учнів 3 класу з природознавства Контрольна робота 1
- •Контрольна робота 2
- •Контрольна робота 3
- •Продовж ланцюжок.
- •Продовж ланцюжок
- •Контрольна робота 4
- •Використані джерела
- 392 ім "ою мовою. ьноосвітніх
навч.закл. я...іалукласів13 року). Паюк
Лілія Казимирівна, вчитель вищої
категорії
Розробки нестандартних уроків з використанням краєзнавчого матеріалу
Урок-дослідження «Вода – руйнівник, чи вода – рятівник?»
Мета: розширити уявлення про значення води в природі, ознайомити з морями і річками України. Вчити економно використовувати воду. Підвести дітей до усвідомлення необхідності зберігати і примножувати природні багатства, раціонально їх використовувати. Збагачувати словниковий запас учнів, розширювати кругозір. Розвивати пізнавальний інтерес, мислення, пам'ять, уяву, усне мовлення. Виховувати бережливе ставлення до води та водойм.
Обладнання: фізична карта України, ілюстрації із зображенням морських краєвидів, глобус, мультимедійна дошка, проектор.
Хід уроку
І. Організація класу.
- Добрий день, діти!
«Добрий день!» - це означає, що всі ми бажаємо один одному добра.
Давайте разом вимовимо невеличке порівняння.
Добрий день, сонце золоте!
Добрий день, небо голубе!
Добрий день, усі люди!
Добрий день, мої друзі!
Ось таким привітанням ми почнемо наш урок-дослідження з природознавства.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Послухайте казочку, а потім дайте відповіді на запитання (вчитель читає казку).
Жили-були у Всесвіті дев’ять сестер, дев’ять красунь. Та одна з них була найчарівніша. Милувала вона своїми чистими блакитними очима-озерцями, дзвінким життєрадісним голосом, що розливався пташиним щебетом, линув перегуками лісових мешканців та видзвонював крихітними цвіркунами. Розвивалося на вітрах її розкішне зелене волосся з переплетеного березового та вербового гілля.
Чи впізнали ви цю красуню? Хто це? (Земля)
Так, це планета Земля, наша домівка у Всесвіті, яку ми порівнюємо з чарівною дівчиною.
Наша Земля багата на …
А на що багата, дізнаєтесь, коли відгадаєте ці загадки:
Між берегів текла-текла,
Мороз зміцнів – під скло лягла.
(річка)
Стоїть корито, повне води налито.
(озеро, ставок)
Навкруги вода, а з питвом - біда.
(море)
Не скляне воно, не з металу,
А прислухатись – дзвенить.
(джерело).
(показ слайдів і розповідь вчителя)
Все живе на Землі потребує води. Кожна краплина води – дорогоцінний дар природи. Спробуйте перелічити все, що не може жити без води.
А навіщо, на вашу думку, вода людині? (діти висловлюють думки)
Ще в сиву давнину люди трепетно ставились до криниць, водоймищ, обожнювали їх, вважали, що вода старша за все інше на Землі – дерева, рослини, тварини.
Готуючись до уроку, ви зібрали матеріал про воду.
ІІІ. Мотивація теми уроку.
Сьогодні у нас незвичайний урок – урок – дослідження «Вода – руйнівник, чи вода – рятівник?»
Ми повинні сказати своє слово.
ІV. Узагальнення знань.
Давайте пригадаємо екскурсію до нашої річки Плоски. Що бачили? Які голоси чули? Щоб легше було пригадати, давайте послухаємо мелодію.
(звучить мелодія річкових хвиль «На голубому Дунаї» Й. Штрауса).
А як ви думаєте, чи має вода голос? Правильно, має. І людина завжди старалась зрозуміти, голос води». Бо ж річка то лагідно шепоче, то шумить, то грізно стогне, реве. І з’явились тоді вірші, пісні. (діти розповідають вірші про річки). «реве та стогне Дніпр широкий» - Т.Г. Шевченко. «Тихи-тихо Дунай воду несе» українська народна пісня.
