- •Іі кіші тобының ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы
- •Технологиялық картасы
- •Технологиялық картасы
- •Технологиялық картасы
- •Технологиялық картасы
- •Технологиялық картасы
- •Технологиялық картасы
- •Технологиялық картасы
- •Технологиялық картасы
- •Технологиялық картасы
- •Технологиялық картасы
- •Технологиялық картасы
- •Технологиялық картасы
- •Технологиялық картасы
- •Технологиялық картасы
- •Технологиялық картасы
- •Технологиялық картасы
- •Технологиялық картасы
- •Технологиялық картасы
- •Технологиялық картасы
Іі кіші тобының ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы
Күні:
Тәрбиеші:
Білім беру саласы: «Таным»
Бөлімі: «ҚМҰҚ»
Тақырыбы: «Таңертең. Үлкен- кіші. Бір-көп».
Мақсаты:таңертең (таң) –тәулік бөлігімен таныстыру.
Міндеттері: таңертең (таң)- тәулік бөлігімен таныстыру; осы сөздерді сөйлеу барысында қолдану;таныс заттарды көлеміне қарай (үлкен -кіші) және санына қарай (бір-көп) салыстыруды үйрету; қоршаған ортадан бір және көп затты таба білуді дамыту.Шыдамдылыққа, қызығушылыққа тәрбиелеу.
Қажетті құрал-жабдықтар мен көрнекіліктер:ойыншық кірпі- 1дана,шымылдық, әр балаға жай қарындаштан, жұмыс дәптері, бір зат бейнеленген суреттер:үстел,күн,ай,орындық және көп заттар:орындықтар,қасықтар,кітаптар,дәптер,таңертеңгілік бейнеленген сурет.
Сөздік жұмыс: таңертең, үлкен,кіші.
Билингвальді компонент:таңертең-утро, үлкен-большой,кішкентай-маленький.
Әрекет кезеңдері |
Тәрбиешінің әрекеті |
Балалардың іс-әрекеті |
Мотивациялық- қозғаушы
|
Ұйымдастыру кезеңі: -Балалар,бүгін бізге қонаққа кірпі келгенін білесіңдер ме?Ол бізге тәулік мезгілдері (бөліктері) туралы әңгімелеп бермекші. Бір тәулікте төрт мезгіл болатынын, олар:таңертең, күндіз, кеш, түн деп аталатынын айтады. -Сендер үлкендер мен балалар таңертең, күндіз,кешке,түнде немен айналысатынын білгілерің келе ме? -Таңертең үлкендер жұмысқа,ал балалар балабақшаға, мектепке барады.Күндіз үлкендер жұмыс істейді, ал балалар сабақ оқиды.Кешке бәрі ұйықтайды. Совет Әлімқұловтың тақпағын тыңдаңдар. «Таң» |
Қызығушылық танытады. Айтқанын мұқият тыңдайды.
Балалар тәрбиешінің айтқанын мұқият тыңдайды. |
Ұйымдастырушылық- ізденістік
|
«Бұл қай кезде болады?» ойыны. -Балалар,тақпақта тәуліктің қай мезгілі туралы айтылған? -Біз таңертең не істейміз? -Бала не істеп жатыр? «Үлкен және кішкентай » ойыны. Кірпі балалардан суреттен оның достарын табуды ұсынады. -Суреттен нені көріп тұрсыңдар? -Кірпілер бірдей ме? -Олар қандай екен? Кірпі суретте сүті бар тағы екі кесе береді:үлкен кесе үлкен кірпіге ,ал кішкентай кесе кішкентай кірпіге арналған. -Үлкен кірпі қай кеседен сүт ішеді? -Кішкентай кірпі қай кеседен сүт ішеді? Сөздік жұмыс: таңертең (таң), үлкен, кішкентай. Билингвальді компонент:таңертең-утро, үлкен-большой,кішкентай-маленький. Сергіту минуты. |
-Ұйқыдан тұрамыз,төсегімізді жинаймыз,жаттығу жасаймыз,жуынамыз,таңғы асымызды ішеміз. -Бала оянып,жуынып,жаттығу жасап,таңғы асын ішіп отыр.
Балалар,кірпілерді көріп тұрмыз. -Әртүрлі -Үлкен және кішкентай. Балалар берілген тапсырманы орындайды. -Үлкен кеседен ішеді. -кішкентай кеседен ішеді. |
Рефлексиялық- түзетушілік
|
«Картинаны тап» ойыны. Қорытындылау, балаларды бағалау.
|
Балалар бір заттан тұрған картинаны тауып айтады. |
Күтілетін нәтижелер:
жасайды: заттардың көлемі мен санын, тәулік мезгілін –таңды атайды;
түсінеді: заттарың көлемі бойынша (үлкен-кішкентай) және саны бойынша(біреу-көп) болатынын;
қолданады:қарындашпен жұмыс істеуді, көлеміне қарай заттарды сызық арқылы қосуды.
№7 «Балапан» тобының ұйымдастырылған оқу қызметінің
