Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Українська_мова._4_клас._ІІ_семестр_(за_підручником_М._Д._Захарійчук__А._І..DOCX.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
3.16 Mб
Скачать
  1. Фізкультхвилинка

  1. Робота в парах

— Розподіліть прикметники, які характеризують сніг, на групи: а) колір снігу; б) враження від дотику.

Білий, блискучий, іскристий, променистий, сріблястий, колючий, легкий, мокрий, м’який, ніжний, пухкий, пухнастий, скрипучий, сухий, холодний, яскравий.

  1. Робота над прислів’ями

— Спишіть. Підкресліть прикметники, визначте їх відмінок та виділіть за-кінчення.

Зерно зважують вагами, життя — добрими ділами. Добре чужими руками жар загрібати. Спить, як заєць, з відкритими очима. За хорошими друзями іди на край світу. Голими руками не битися з ворогами.

— Із словосполученням добрі діла складіть та запишіть речення.

Дата _______________________

Клас _______________________

7

  1. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

— Чого навчилися на уроці?

— Що сподобалося?

VІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Вправа 236 (с. 104).

ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ ДО УРОКУ 68

  1. Перевірка домашнього завдання (вправа 244)

  1. Вікторина «Прикметник»

yy Яка частина мови називається прикметником?

yy Як змінюються прикметники?

yy З якою частиною мови прикметник найчастіше зв’язаний у реченні?

yy Якого роду бувають прикметники?

yy Як визначити рід, число і відмінок прикметника в реченні?

yy Визначте рід прикметника: швидка допомога, веселе дитя, мужній воїн, зе-лені ялинки.

yy Чому не можна визначити рід в останньому словосполученні?

yy У якому числі вживаються прикметники?

yy Визначте число прикметників: дужі хлопці, молода дівчина.

yy Які закінчення мають прикметники у називному відмінку однини і мно-жини?

yy Як розрізнити форми прикметників жіночого роду в давальному і місце-вому відмінках однини?

yy Отже, прикметник — це...

  1. Каліграфічна хвилинка

Сп ас иб бі спасибі

— Складіть і запишіть речення із словом.

  1. Словникова робота

Гра «Така цікава буква»

Школярі пригадують і записують якомога більше слів, до складу яких вхо-дять дві однакові букви.

Наприклад:

Щогодини, щотижня.

Держава, фанера тощо.

8

Урок 66. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО

Мета: закріпити знання учнів про прикметник; формувати правильні правописні вміння й навички; збагачувати словниковий запас; розвивати пізнавальну самостій-ність, мовлення учнів; виховувати культуру писемного мовлення.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

    1. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

  1. Перевірка домашнього завдання (вправа 236)

  1. Робота в парах

— Випишіть в одну колонку словосполучення іменників з прикметниками

  • прямому значенні, а в другу — в переносному значенні.

Ясне сонце, пухнастий сніг, дикий виноград, шовкові нитки, чисте поле, шовкові кучері, польові квіти, блакитний вогонь, чорна ніч, залізна лопата, привітний погляд, чарівна усмішка, яблуневі квіти.

  1. Словникова робота

Гра «Знайди “зайве” слово»

Київ, Україна, український, Батьківщина.

Хвилина, сантиметр, дециметр, кілометр.

  1. Каліграфічна хвилинка

Тл ал ан ов ит ий

талановитий обдарований геніальний блискучий удачливий

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ

IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ

  1. Робота за підручником (вправи 237–239, с. 104–105)

Словникова робота

Тролейбус — міський електричний колісний транспортний засіб із кузовом як у автобуса та електричним двигуном, що живиться від двох контактних проводів.

Цікаво знати!

  • Україні перші тролейбуси були запущені у Києві (1935) і Харкові (1939); як міжміський транспортний засіб використовується на трасі Сімферополь — Ялта.

Гра «Що спільного?»

Учасники гри мають знайти якомога більше ознак подібності між тролей-бусом і автобусом, між тролейбусом і трамваєм.