- •Практикалықсабақтар үшінәдістемелік нұсқамалар
- •1. Тақырып: Жүрек өткізгіштігінің бұзылуы. Блокадалар. Клиникалық хаттама бойынша емі.
- •3. Оқыту тапсырмасы:
- •4. Тақырыптың негізгі сұрақтары.
- •6. Әдебиет
- •1. Протокол Экспертной комиссии утверждено на Экспертной комиссии по вопросам развития здравоохранения Министерства здравоохранения Республики Казахстан протокол № 10 от «04» июля 2014 года
- •2.Протокол Экспертной комиссии по вопросам развития здравоохранения от 28 июня 2013г.
- •7.Бақылау
- •2. Ревматикалық миокардитпен ауыратын науқастың экг-да: pq 0,24-0,26-0,30 сек, кезеңді түрде qrst кешенінің түсіп қалуы байқалады. Өткізгіштіктің бұзылысының қандай түрі:
- •9.Миокард инфарктімен қосарланған Гис тармағының сол жақ аяқшасының блокадасындағы экг өзгерістерді анықтаныз және ол төменгі сезімталдықпен сипатталады: (2)
- •10.Миокард инфаркті және жүректің ырғағы мен өткізгіштігінің бұзылуы бар науқастарға электрокардиостимуляция қою үшін профилактикалық катетер қондыруға көрсеткішті анықтаныз: (2)
- •Н про бқмму 703-10-15. Сабақтар (практикалық, семинарлық, зертханалық) үшін әдістемелікнұсқамалар. Төртінші басылым.
- •Ф про зкгму 703-10-15.Методические рекомендациидля занятий (практических, семинарских, лабораторных). Издание четвертое.
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
ДЕНСАУЛЫҚ САҚТАУ және әлеуметтік ДАМУ МИНИСТРЛІГІнің
байқау кеңесі бар «МАРАТ ОСПАНОВ АТЫНДАҒЫ БАТЫС
ҚАЗАҚСТАН МЕМЛЕКЕТТІК МЕДИЦИНА УНИВЕРСИТЕТІ» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Практикалықсабақтар үшінәдістемелік нұсқамалар
Мамандық: Жалпы медицина
Пән: Ішкі аурулар (ЖДТ)
Кафедра: ЖДТ интернатура және жоғарғы оқу орнынан кейінгі білім беру кафедрасы
Курс 7
Тақырып №11. Жүрек өткізгіштігінің бұзылуы. Блокадалар. Клиникалық хаттама бойынша емі.
Құрастырушы:
ассистент ________ Молдашева З.Б.
Ақтөбе, 2015
Кафедра отрысында талқыланылды және бекітілді
Хаттама № _____
____ _________ 20___ ж.
Кафедра жетекшісі
м.ғ.к., доцент________Жакиева Г.Р.
1. Тақырып: Жүрек өткізгіштігінің бұзылуы. Блокадалар. Клиникалық хаттама бойынша емі.
2. Мақсаты: Интерндерді амбулаторлық-поликлиникалық кезеңде жүрек өткізгіштігінің бұзылуы, блокадалары бар науқастардың жұмысқа қабілеттілігін сарапты бағалау әдістеріне, алдын алуға, оларды жүргізу тактикасына, диагностика қағидаларына үйрету.
3. Оқыту тапсырмасы:
Интерндерді жүрек өткізгіштігінің бұзылуы, блокадалары кезіндегі қағидаларына, әдістеріне және негізгі емдеу-диагностикалық шараларына үйрету.
Қарау дағдыларын,диагностикалықнегізгі белгілерін айқындауды, ажырату диагностикасын жүргізуді, жастық ерекшелігін ескере отырып дәлелді медицина негізінде тексеру және емдеу жоспарын қалыптастыру;
Интерндерді амбулаторлық жағдайда жүрек өткізгіштігінің бұзылуы, блокадалары кезіндегі динамикалық бақылаудың негізгі қағидаларына, дәрігерлік-еңбектік сараптамаға және адамның және отбасының салауатты өмір салтын құрудағы қағидалары мен әдістеріне үйрету;
Дәрігерлік құпияның қағидаларын сақтап, дәрігер мен науқас және оның отбасы мүшелері арасындағы ортақ келісімнің маңыздылығын түсіне отыра тұлғааралық қарым-қатынас дағдыларын жетілдіру;
Қазақстан Республикасының «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі жөнінде» кодексінің негізгі ережелеріне, денсаулық сақтау саласындағы нормативті-құқықтық және заңнамалық құжаттарға сай денсаулық сақтау саласында құқық және міндеттер жөнінде білу және қамтамасыз етуді қалыптастыру.
Интерндерді оқулық, ғылыми, нормативті құжаттармен үнемі өзіндік жұмыс арқылы өзінің білімі мен дағдыларын және басқаларды оқыту қабілетін жетілдіруге қалыптастыру.
4. Тақырыптың негізгі сұрақтары.
эпидемиология, алдын алудың негізгі қағидалары: жүрек өткізгіштігінің бұзылуы, блокадалары кезінде.
қауіп факторларын стратификациялау, жіктелуі: жүрек өткізгіштігінің бұзылуы, блокадалары кезінде
клиникалық көрінісі, жүрек өткізгіштігінің бұзылуы, блокадалары егде және қарт адамдарда, жүкті әйелдерде және жас балдардағы клиникалық ағымның ерекшеліктері;
амбулаторлық жағдайда диагностикалық іздеу алгоритмі; клиникалық хаттама бойынша стационарға, күндізгі стационарға госпитализацилауға көрсеткіш.
клиникалық хаттама бойынша заманауи лабораторлы-инструментальды диагностикалық әдістері.
жүргізу тактикасы, клиникалық хаттама бойынша амбулаторлық жағдайда жүрек өткізгіштігінің бұзылуы, блокадалары бар науқастарды динамикалық бақылаудың негізгі қағидалары.
клиникалық хаттама бойынша дәрігерлік-еңбектік сараптама, реабилитациялық бағдарлама, санаторлық-курорттық емдеу.
жүрек өткізгіштігінің бұзылуы, блокадалары бар науқастармен, оның тума-туыстарымен, әріптестермен және басқа медициналық жұмысшылармен эффективті коммуникация әдістері.
5. Оқыту және сабақ беру әдістері: Практикалық сабақтын хронометражы
№ |
Сабақтын этаптары |
Уақыты |
1 |
Ұйымдастыру бөлімі. |
5 мин |
2 |
Бастапқы білім деңгейін тексеру (тест). |
15 мин |
2 |
Практикалықбөлімі. (БМСК дәрігердін кабинетінде пациенттер қабылдау) |
90 мин |
3 |
Сабақтын тақырыбы бойынша ситуациялық есеп шығару (Кіші топтардағы жұмыс) |
40 мин |
|
Барлығы |
150 мин |
