- •«Ақбота» ортаңғы тобының ұйымдастырылған оқу қызметі технологиялық картасы
- •Күтілетін нәтиже:
- •«Аққайың» тобына арналған ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы
- •«Аққайың» тобына арналған ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы
- •«Аққайың» тобына арналған ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы
- •«Аққайың» тобына арналған ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы
- •«Аққайың» тобына арналған ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы
- •«Аққайың» тобына арналған ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы
- •«Аққайың» тобына арналған ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы
- •«Аққайың» тобына арналған ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы
- •«Аққайың» тобына арналған ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы
«Аққайың» тобына арналған ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы
Күні: Тәрбиеші:
Білім беру саласы: «Әлеуметтік орта» Бөлімі: қоршаған ортаментаныстыру Тақырыбы: 8-Наурыз аналар мерекесі.
Мақсаты: Аналар мерекесі туралы әңгімелеуді үйрету.Аналары мен апа,әжелеріне сүйіспеншілігін арттыру.Мерекені өткізуге дайындыққа қатысу ниетін тәрбиелеу.
Көрнекіліктер: Өздерінің мерекеде түскен суреттерінен дайындалған фотоколлаж.
Қажетті құрал-жабдықтар: Жұмыс дәптері,түрлі-түсті қарындаштар,ашықхаттар мен сыйлықтар жасауға арналған түрлі-түсті қағаздар,қайшы,желім.
Алдын-ала жасалатын жұмыс: Ата-аналарымен бірігіп,өздерінің мерекеде түскен суреттерінен фотоколлаж дайындау.
Әдіс-тәсілдері: Сөздік,көрнекілік,ойын,практикалық.
Билингвальді компонент: 8-Наурыз -8 Марта, аналар мерекесі –праздник мам
Іс-әрекет кезеңдері |
Педагогтің іс-әрекеті |
Балалардың іс-әрекеті |
Мотива- циялық қозғау- шылық |
Педагог балаларды шаттық шеңберге шақырады. |
Балалар шаттық шеңберін құрып,бір-біріне жылы сөздер мен тілек айтады. |
Ұйымдас-тырушылық- ізденістік |
-Балалар,сендерді таңер-тең еркелетіп оятып,кешкі-сін бесік жырын айтып ұйықтататын кім? -Ал ертегі айтып,базарлық-ты көп әкелетін кім? -Өздері нәзік жанды,үнемі өзінің әдемілігімен көріне-тін,гүлді жақсы көретін,өз-дері гүл сияқты құлпырып жүретін кімдер? Педагог осы күнге дейін өт-кен мерекелерді сұрайды. -Біз қандай мерекеге дайындалып жатырмыз? Педагог балаларға сұрақ қоя отырып 8-наурыз мерекесі,өздерінің мереке-ге қандай дайындық жаса-ғандары туралы сұрайды.
-Жарайсыңдар балалар, аналарыңа,әжелеріңе қан-дай сыйлық жасар едіңдер?
-Балалар сендердің анала-рыңа,әжелеріңе арнап ашықхат,гүлдер,орамал сияқты сыйлықтар түрін жа-сайық. -Жарайсыңдар,олай болса екі орталыққа бөлініп жұ-мыс жасаймыз. Педагог балаларды өздері-нің қалаулары бойынша екі орталыққа бөліп,балаларға музыка залын безендіретін заттар,ал екінші орталықта-ғы балаларға сыйлық түр-лерін жасауды ұсынады. |
- Ана
- Әже
- Қыздар,әпкелер мен сіңлі- лер.
Өздеріңнің мерекеде түскен суреттеріңнен дайындалған фотокаллаждарға қарап,өт-кен мерекелер,ондағы өзде-рінің әрекеттері (ән салғандығы,өлең оқығанды-ғы,билегендігі т.б.)туралы әңгімелеп береді. - Аналар мерекесіне. Балалар мерекеге қандай дайындық жасағандарын айтып береді. - Менің анама арнап гүл,ал әжеме арнап әдемі орамал сыйлағым келеді т.б.
Балалар екі орталыққа бөлі-ніп,бірінші орталықтағы балалар ілініп тұратын гүл-дер,смайликтер мен сыйлық қорапшаларын,жалаушалар, екінші орталықтағы балалар аналары мен әжелеріне ар-нап ашықхат және т.б сыйлық түрлерін жасайды.
|
|
р Сергіту сәтін өткізу.
Орталықтағы жұмыстар-дың аяқталғандығын айтып орындарына отырғызады.
Дәптермен жұмыс. |
Өлең мазмұнына қарай қимылдар жасайды. Балалар орталықтағы орын-дарын ауыстырып отырады.
Балалар бастапқы орында-рына отырып,дәптерде бе- рілген тапсырмаларды орындайды. |
Рефлексиялық Түзетушілік |
Педагог балалардан бүгінгі жиыннан алған әсерлерін, көңіл күйлерін сұрайды.Со-нымен қатар,немен айна- лысқандарын,не үйренген-дерін сұрайды. |
Жиыннан алған әсерлерін айта отырып,көңіл-күйлерін дәптердегі таңбаларға белгілейді. |
Күтілетін нәтиже:
Жасайды :8 Наурыз аналар мен әжелер,апа,әпкелердің мерекесі екендігін;аналар мерекесі туралы әңгімелеуді;мерекеге дайындық жасау керектігін;
Түсінеді:8 Наурыз аналар мен әжелер,апа,әпкелердің мерекесі екендігін;аналар мерекесі туралы әңгімелеп бере алады;сыйлық жасау керектігін;
Қолданады :мерекенің әртүрлі болатындығын,әр мерекеге байланысты безендірулер мен сыйлық түрлерін жасай білуді.
