- •«Ақбота» ортаңғы тобының ұйымдастырылған оқу қызметі технологиялық картасы
- •Күтілетін нәтиже:
- •«Аққайың» тобына арналған ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы
- •«Аққайың» тобына арналған ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы
- •«Аққайың» тобына арналған ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы
- •«Аққайың» тобына арналған ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы
- •«Аққайың» тобына арналған ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы
- •«Аққайың» тобына арналған ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы
- •«Аққайың» тобына арналған ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы
- •«Аққайың» тобына арналған ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы
- •«Аққайың» тобына арналған ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы
«Аққайың» тобына арналған ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы
Күні: Тәрбиеші:
Білім беру саласы: «Әлеуметтік орта» Бөлімі: қоршаған ортамен таныстыру.
Тақырыбы :Мен тұратын қала
Мақсаты:Өз мекенжайы мен тұрғылықты қаласының атын,ондағы саулетті,мәдени орындары туралы айта білуге үйрету.Өз мекеніне,қаласына деген сүйіспеншілік сезімін тәрбиелеу.
Көрнекіліктер: өзінің тұратын қаласы немесе ауылы, ондағы мәдени орындары туралы бейнетаспа.
Қажетті құрал жабдықтар:жұмыс дәптері,түрлі түсті қарындаштар.
Алдын ала жұмыс:шаттық шеңберде айтатын өлеңді жаттау.Қала,ауыл өмірі туралы әңгіме жүргізу.Қаланың көрікті жеріне саяхатқа бару.
Әдіс тәсілдері:сөздік,көрнекілік,ойын,практикалық.
Билингвальді компонент: мой город- менің қалам, поселок-ауыл,
Іс-әрекет кезеңдері |
Педагогтың іс-әрекеті |
Балалардың іс-әрекеті |
Мотивациялық қозғаушылықшаттық |
Шаттық шеңберді ұйымдастыру. |
Балалар шеңберге жиналып,өлең айтады. |
Ұйымдастырушылық ізденістік |
Педагог өздерінің тұратын қаласы немесе ауылы туралы сұрақтар қояды. -балалар,сендер білесіндерме,Қазақстан Республикасында көптеген қалалармен ауылдар бар.Ол қалалар мен ауылдарда сендер сияқты бақытты балалар тұрады екен .Әр адам өзінің тұратын қаласын мақтан етеді.Мен де өзім тұратын қаланы мақтан етемін.Сол себепті мен бүгін сендермен өзіміздің тұратын қаламыз туралы әңгімелескім келіп тұр. -Өздеріңе туған қалаларың несімен ұнайды? -Дұрыс айтасыңдар.Ал енді өздерің тұратын қаланың бұрынғы көрінісін көргілерің келеме ? Қаланың бұрынғы көрінісі туралы бейнефильм көрсету.Бейнефильмнен балалар тек алқапты ,онда өсіп тұрған гүлдермен саңырауқұлақтар,ағаштарды көреді.Онан кейін құрылыс салып жатқан адамдарды көреді. Педагог осылайша қаланың көркею жолымен таныстырды. |
-мен тұратын қала маған әдемілігімен ұнайды.Онда көп қабатты үйлер мен музей,кітапхана ,балабақша,мектеп т.б бар.
Балалар өздерінің берген жауаптарына толықтырулар енгізе отырып ,қаланың бұрынғы және бүгінгі өмірін салыстырып ,өзгерістерін айтады. |
|
Кең алқап . Шағын үйлер салынған ауыл. Қала немесе сәулетті үйлермен мәдени орындар салынған ауыл көрінісі.
Көрдіңдерме балалар,біздің қаламызда осылайша көптеген көрікті жерлер,сәулетті Орындар пайда болған екен. Бұның барлығын бізге кімдер салып берді? Өзінің тұратын қала туралы не білесің? Ойыны. -сендер тұратын қала қалай аталады? -өзің тұратын көше қалай аталады?
Сергіту сәтін өткізу.
Жалғасын тап,ойыны. Балалар МЕН ҮЛКЕН БОЛЫП ӨСКЕНДЕ... сөйлемін жалғастырады.
|
-Құрылысшылар.
Балалар жауап беруге тырысады. -Алматы. -Қарасай батыр көшесі. Өлең мазмұнына сәйкес жаттығу элементтерін орындайды. -Мен үлкен болып өскенде әдемі үйлер саламын. |
Рефлексиялық түзетушілік |
Дәптермен жұмыс. Педагог өқу іс-әрекетін қорытындылайды. |
Дәптерде берілген тапсырманы орындайды. Сабақтағы көңіл күйлерін дәптердегі таңбаларға белгілейді. |
Күтілетін нәтиже:
Жасайды: өз мекенжайы ментұрғылықты қаласының атын, ондағы сәулетті ,мәдени орындары туралы айта білуі.
түсінеді:қаласының атын,ондағы сәулетті , мәдени орындарды біледі;қала,көпқабатты үйлер,музей,дүкен,балабақша,мектеп,кітапхана туралы білімді.
Қолданады :кез келген істің адам еңбегі арқылы келетіндігі,қаланың көркеюіне өздерінің үлесі бар екендігін.
