Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
shpory_ekzamen_ep.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
1.7 Mб
Скачать

Задача 3

У плановому періоді через впровадження організаційно-технічних заходів очікується довести тривалість одного обороту оборотних коштів до 58 днів. У базовому періоді обсяг реалізованої продукції становив 32 млн. грн., а середньорічний залишок нормованих оборотних коштів — 5,5 млн. грн.

Визначити, на скільки днів скоротиться період обороту оборотних коштів та абсолютну суму вивільнених оборотних коштів.

Решение

Коб(баз)=32/5,5=5,8

Тоб(баз)=360/5,8=62 дн.

Т=Тплбаз=58-62=-4 дн.

=ОСпл – ОСбаз=5,16-5,5=-0,34 млн. грн.

Задача 4

Балансова вартість основних фондів підприємства на початок року за групами склала: I група – 300,0 тис. грн., II група – 100,0 тис. грн., III група – 500,0 тис. грн., IV група – 230,0 тис. грн.

В першому кварталі було введено основних фондів I групи на суму 20 тис. грн., III групи на суму 18 тис. грн., IV групи на суму 17 тис. грн. Вибуло з експлуатації основних фондів I групи на суму 5 тис. грн., II групи на суму 8 тис. грн., III групи на суму 14 тис. грн.

Витрати на ремонт та інші поліпшення основних фондів в першому кварталі склали: по I групі – 36 тис. грн., по II групі – 14 тис. грн., по IIІ групі – 20 тис. грн., по IV групі – 27 тис. грн.

Розрахувати амортизаційні відрахування на другий квартал відповідно до законодавства про податковий облік.

Решение

1. Рассчитать амортизационные отчисления за первый квартал по каждой группе основных фондов:

2. Затраты на ремонт и прочие улучшения основных фондов за первый квартал, увеличивающие балансовую стоимость ОФ:

1гр.: 36-(300*0,1)=6 тыс. грн.

2гр.: 14-(100*0,1)=4 тыс. грн.

3гр.: 0 (т. к. 20 тыс. грн. составляют 4% от балансовой стоимости ОФ 3 гр. на начало года )

4гр.: 27-(230*0,1)=4 тыс. грн.

3. Определить балансовую стоимость ОФ на начало второго квартала:

Sб(1)=300+20+6-5-6=315 тыс. грн.

Sб(2)=100+4-8-10=86 тыс. грн.

Sб(3)=500+18-14-30=474 тыс. грн.

Sб(4)=230+17+4-34,5=216,5 тыс. грн.

4. Рассчитать амортизационные отчисления за второй квартал по каждой группе основных фондов:

Общая сумма амортизационных отчислений за второй квартал: 75,815 тыс. грн.

Задача 5

На основі даних табл. визначити та проаналізувати динаміку структури витрат на виробництво продукції за економічними елементами за даний період. Виявити тенденції в зміні структури витрат та зробити висновки. Визначити основні напрямки зниження витрат на виробництво продукції.

Вихідні дані для аналізу структури витрат за економічними елементами

Елементи витрат

Абсолютний розмір витрат у базовому році, тис. грн.

Збільшення (зменшення) витрат в розрахунковому році, %

Матеріальні витрати

10420

+3,8

Витрати на оплату праці

4100

+12,5

Відрахування на соціальні заходи

1558

+12,5

Амортизація

1600

-

Інші операційні витрати

900

+10,0

Решение

Аналіз структури витрат на виробництво за економічними елементами

Елементи витрат

Абсолют-ний розмір витрат у базовому році, тис. грн.

Збільшення (змен-шення) витрат в розрахун-ковому році, %

Абсолютний розмір витрат у розрахун-ковому році, тис. грн.

Питома вага в базо-вому році, %

Питома вага в розра-хунко-вому році, %

Зміна питомої ваги, %

Матеріальні витрати

10420

+3,8

10815,96

56,09

54,71

-1,38

Витрати на оплату праці

4100

+12,5

4612,5

22,07

23,33

1,26

Відрахування на соціальні заходи

1558

+12,5

1752,75

8,39

8,87

0,48

Амортизація

1600

-

1600

8,61

8,09

-0,52

Інші операційні витрати

900

+10,0

990

4,84

5,0

0,16

Всього витрат

18578

-

19771,21

100

100

-

Екзаменаційний білет №4

Задача 1

Визначити, як зміниться продуктивність праці за таких даних: у звітному році обсяг товарної продукції на підприємстві обчислювався сумою у 21 млн. грн. при чисельності працівників 3 тис. чол. У плановому періоді обсяг товарної продукції зросте на 20%, а економія трудових витрат становитиме 300 чол.

Решение

ТПбаз=21 млн. грн. Чбаз=3000 чел.

ТПпл=21+20%=25,2 млн. грн. Чпл=3000-300=2700 чел.

ПТбаз=21000000/3000=7000 грн. ПТпл=25200000/2700=9333,33 грн.

ПТ=ПТпл-ПТбаз=9333,33-7000=2333,33 грн.

Задача 2

На підставі вихідних даних, приведених у таблиці визначити вихідну і середньорічну виробничу потужність підприємства і коефіцієнт використання виробничої потужності.

Показник

Виробнича потужність підприємства на початок року,

млн. грн.

Виробнича потужність, що наростає в результаті модернізації та удосконалення технології, млн. грн.

Кількість місяців

Виробнича потужність, що вводиться в результаті нового будівництва чи реконструкції, млн. грн.

Місяць введення

Виробнича потужність, знята з виробництва, млн. грн.

Місяць зняття

Виробнича програма підприємства, млн. грн.

10,0

0,4

4

0,5

листопад

0,3

лютий

9,5

Решение

Мвых=10+0,4+0,5-0,3=10,6 млн. грн.

Км=9,5/9,92=0,96

Задача 3

Середньорічна вартість основних виробничих фондів підприємства складає 50 млн. грн., фондовіддача складає 1,6 грн. У наступному році заплановане зниження фондомісткості на 30,36% з одночасним збільшенням вартості виробничих фондів на 11,11%. Визначити, як зміниться обсяг випуску продукції в плановому періоді.

Решение

ТП=ОФхФотд Фемк(баз)=1/1,6=0,625 грн.

ТПбаз=50х1,6=80 млн. грн.

Фемк(пл)=0,625-30,36%=0,435 грн.

ОФпл=50+11,11%=55,55 млн. грн.

ТПпл=ОФплемк(пл)=55,55/0,435=127,7 млн.грн.

ΔТП= ТПпл/ТПбаз=(127,7/80х100%)-100%=159,63-100=59,63%

Произойдет рост ТП на 59,63% или (127,7-80=47,7 млн. грн.)

Задача 4

Розрахувати щорічні амортизаційні відрахування та акумульовані відрахування наростаючим підсумком з використанням рівномірного та кумулятивного методу, якщо первісна вартість устаткування – 245,0 тис. грн., ліквідаційна вартість – 15,0 тис. грн. Термін корисного використання устаткування – 7 років.

Решение

1. Начисление амортизации основных фондов прямолинейным методом:

Sa=245-15=230 тыс. грн. Аг = 230/7=32,857142 тыс. грн.

Год

Амортизационные отчисления за год, грн.

Накопленная амортизация на конец года, грн.

Остаточная стоимость на конец года, грн.

0

-

-

245000

1

32857,14

32857,14

212142,86

2

32857,14

65714,28

179285,72

3

32857,14

98571,42

146428,58

4

32857,14

131428,56

113571,44

5

32857,14

164285,7

80714,3

6

32857,14

197142,84

47857,16

7

32857,14

2299999,98

15000,02

2. Начисление амортизации основных фондов кумулятивным методом:

Сч=1+2+3+4+5+6+7=28 Sа=245-15=230 тыс. грн.

Год

Амортизационные отчисления за год, грн.

Накопленная амортизация на конец года, грн.

Остаточная стоимость на конец года, грн.

0

-

-

245000

1

230000*7/28=57500

57500

187500

2

230000*6/28=49285,71

106785,71

138214,29

3

230000*5/28=41071,42

147857,13

97142,87

4

230000*4/28=32857,133

180714,26

64285,74

5

230000*3/28=24642,84

205357,1

39642,9

6

230000*2/28=16428,56

221785,66

23214,34

7

230000*1/28=8214,27

229999,93

15000,07

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]